Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Cestovat. To je jedno z mých nejoblíbenějších sloves, a i když to je občas trošku složité, tak se snažím cestovat co nejvíc to jde.

Mých 9 vysněných destinací

cestovani
zdroj: Archiv blogerky cestovani
aktualizováno 26.11.2017, 00:00 | 26.11.2017, 00:00 | Krásná.cz/enthusiaster

Cestovat. To je jedno z mých nejoblíbenějších sloves, a i když to je občas trošku složité, tak se snažím cestovat co nejvíc to jde.

Podle mě to nejdůležitější, co člověk potřebuje, je parťák. Protože, když máš skvělého parťáka, tak ti nevadí, že spíš na ulici, že má vlak zpoždění nebo že jsi se ztratila a nevíš co dál. Můj takový správný parťák, nebo spíše parťačka, je Lea, kterou už určitě moc dobře znáš. Máme dokonce náš společný hastag na Instagramu, pod kterým najdeš všechny naše cestovatelské fotky #twiniesaretraveling. Tento článek bych chtěla věnovat devíti místům, které bych chtěla někdy navštívit. Nezahrnovala jsem tam místa, která už jsem navštívila a zároveň je to opravdu jen nejužší výběr, protože těch míst, kam bych se chtěla podívat, je nespočet.

 

 

Začala jsem nad tímhle seznamem přemýšlet, když jsem od Leonky dostala k Vánocům knihu "Book for making lists of things on your mind and in your heart (and other stuff)". Když jsem si ji prohlížela a našla jsem tam stránku s názvem "PLACES I DREAM OF GOING", tak jsem si řekla "Kam vlastně chci jet?". Naše cesty totiž v 90% určují ceny letenek, vlaků a autobusů a jednoduše jezdíme tam, kde nás to v tu chvilku vyjde nejlevněji. Co si budeme namlouvat, jsme chudé studentky.

 

 

Tento článek píšu hlavně kvůli tomu, že mi třeba někdo, kdo už moje "místa z Bucket listu" navštívil, doporučí, co tam vidět, nebo mi rovnou řekne, že to za to nestojí a tak podobně. Navíc mě i neskutečně zajímá, kam bys vyrazila ty, kdybys teď měla tu možnost si sbalit batoh a odletět na tvé vysněné místo?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Konec nudy při cestě na dovolenou
Jak chránit svou pokožku během cestování
21 důvodů, proč odjet poznávat svět

 

cestovani
(Foto: Archiv blogerky)

 

 

Rusko | Tenhle obrovský stát mě fascinuje. A pokud čteš můj blog už nějakou tu dobu, tak sis toho určitě všimla. Už jsem několikrát zdůrazňovala, že to nemá nic společného s politickou stránkou této země, protože ta s mou láskou k Rusku nijak nesouvisí. Beru to čistě z kulturní stránky. Miluji jejich architekturu, přírodu, počasí a dost obdivuji to, jak jsou Rusové vlastenečtí. Tohle v Česku podle mého názoru totiž moc nefunguje.

 

Finsko | Laponsko, Mumínci, sobi, sníh. Takhle si představuji Finsko. Vím, že je to možná mylná představa a někdo, kdo už tuhle zemi navštívil, mě vyvede z tohohle ideálního světa. Každopádně to bude vždycky země, do které se budu chtít podívat. Ať už do Laponska nebo do Helsinek (nejlépe všude).

 

Švýcarsko | ČOKOLÁDA. Ano, tohle je první věc, která mě napadne při zmínění této země. Mamčina kamarádka tam má dceru a mě vždycky baví si prohlížet její fotky, poslouchat její příběhy a už kvůli nim bych se tam chtěla jednou vydat.

 

Dánsko | Bude to znít jako klišé, ale myšlenka "podívat se do Dánska" mě poprvé napadla, když jsem četla Dánskou dívku od Davida Ebershoffa, se kterým jsem si po přečtení knížky vyměnila pár emailů a to mě prostě jen utvrdilo v tom, že se do Dánska musím vydat. A je možné, že na tento výlet ani nebudu muset čekat tak dlouho, protože s Leou tam plánujeme vyrazit na Mistrovství světa v hokeji, které se bude konat v květnu.

 

USA | Kdo by se nechtěl podívat do Ameriky, že? Vlastně bych byla divná, kdyby se tady tahle obrovská země se neskutečnými místy nedostala. Mám tam dvě města, které bych chtěla navštívit ze všeho nejvíc - San Francisco a Chicago. San Francisco je takový můj sen kvůli Alcatrazu, který bych chtěla vidět. To místo má prostě svoje kouzlo. Chicago je zase takový můj hokejový sen. Ale celkově jsem na něj slyšela jen chválu, navíc se mu přezdívá "Větrné město", takže žádné nesnesitelné vedro. To neznamená, že bych se nechtěla podívat třeba do New Yorku, Washingtonu, ale i těch víc jižnějších států.

 

Argentina | Tenhle stát miluji už jenom kvůli jejich přízvuku ve španělštině. Panebože, jak já miluji to, jak mluví. Působí to na mě nějak podobně, jako když slyším slovenštinu. Navíc jsem tady na Erasmu teď poznala ve třídě dvě holky, které jsou právě z Argentiny a jsou to tak miloučké osůbky, že chci do té Argentiny vyrazit co nejdříve. A přiznávám, má na tom trošku podíl i to, že koukám na Soy Luna, suď mě.

 

Irsko | Zeleň, zrzaví lidé, déšť, The Led Farmers. Irsko je můj sen, hrozně bych se tam chtěla podívat, takže myslím, že další prázdninová destinace je jasná, co Leo?

 

Norsko | V Norsku jsem už jednou byla a to konkrétně letos v srpnu. Stihly jsme ale procestovat jen hlavní město, takže bych se někdy chtěla vrátit a objevit krásy norské přírody.

 

Itálie | V Itálii jsem ještě nikdy nebyla. Divné, připadá mi, že je to jedna z těch dovolenkových klasik, kam Češi vyrážejí za mořem. Já bych si to moře klidně odpustila. Raději bych se vydala do měst jako je Řím, Benátky, Verona, podívala se někam za vínem...


A kam by ses nejraději podívala ty?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •