Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Píše se nový rok, nová kapitola života, jak by někteří poznamenali. Já sama se řadím k lidem, na které takhle v novém roce přichází i nové nadšení a chuť do nových věcí.

Ty, které mě inspirují

Youtuberka
zdroj: Thinkstockphotos Youtuberka
aktualizováno 14.03.2018, 00:00 | 14.03.2018, 00:00 | Krásná.cz/enthusiaster

Píše se nový rok, nová kapitola života, jak by někteří poznamenali. Já sama se řadím k lidem, na které takhle v novém roce přichází i nové nadšení a chuť do nových věcí.

Vím, že spousta z lidí by mi řekla, že je to jen další den a že se změnami přeci nemusíme čekat na nový rok, měsíc, týden, ale já prostě toho prvního ledna vždy cítím nějakou motivační energii, která mě nutí si dávat nové cíle, snažit se na sobě pracovat, a i proto jsem se dneska rozhodla napsat tento článek. Článek plný inspirativních žen, které nějakým způsobem sleduji na sociálních sítích a jsou pro mě vzorem. Zdůrazňuji právě slovní spojení "sociální sítě", jelikož většinu těchto žen a dívek jsem ještě neměla to štěstí potkat v tom reálném životě. V tom virtuálním ale hltám každý jejich článek, video nebo příspěvek na Instagramu, Facebooku nebo kdekoliv jinde, protože to, co píší a na čem pracují, má smysl.


Měla jsem dnes dost času zamyslet se nad tím, kdo mě vlastně inspiruje v tom, co dělám, kdo mi vždycky připomene, jak daleko se dá dojít, když si jde člověk za svým, a kdo je pro mě vzorem. Je úplně jedno, jestli mě tyto bytosti inspirují v blogování, ve studiu nebo jen v tom, jak si dokáží užívat života, každá z těchto žen je pro mě něčím zajímavá a důležitá.

 

Začneme jednou blogerkou, která je mi vzorem snad ve všech směrech. Mluvím o té milé Angličance jménem Niomi Smart. Pokud tuto ženu neznáš, rozhodně si ji utíkej vygooglovat, protože je to kouzelně starostlivý a obětavý člověk. Vím, že když někoho nepoznáme osobně, jen těžko můžeme říct, jaký je, ale Niomi je krom blogerky také youtuberka, která často sdílí vlogy ze svého života, díky kterým ti pak připadá, že ji přeci jen trochu znáš. A proč že je pro mě takovým vzorem? Je to úspěšná blogerka, která má z určitého úhlu pohledu vše, co si jen může přát a co si budeme namlouvat, spoustě lidem tento "bezstarostný život" stoupne do hlavy. Ona se ale podílí na tolika charitativních akcích, pomáhá, jak jen to jde, ať už je to účast v kampani Stand Up to Cancer, darování oblečení na různé charity nebo běh Londýnského maratonu za dobrou věc. Tím vším ale ještě nekončíme. Niomi je úspěšná i na jiných frontách než jen na té blogové či youtubové. Mimo to, že napsala skvělou kuchařku Eat Smart, je také spoluzakladatelkou služby Sourcedbox , která ti každý měsíc doručí krabici plnou zdravých surovin a dobrůtek a má tak přivézt větší množství lidí k tomu, aby se stravovali zdravěji a přemýšleli o tom, co vlastně jí.


Další inspirativní osobou, která je ale zároveň také mou kamarádkou, je Lea Fuis. Jsem si jistá, že ji už spousta mých čtenářek zná, protože o ní píšu snad v každém druhém článku. Dneska bych ale chtěla psát o tom, proč se dostala na tento seznam. Lea je člověk, díky kterému mám vlastně blog. Jedno léto si totiž založila vlastní stránku a mě to tak nějak nakoplo, abych se vrátila ke svému dávno zapomenutému blogu, který byl tenkrát ještě na Blog.cz. Zároveň je to také člověk, který neskutečně skvěle píše, protože v jednom článku tě dokáže rozbrečet a rozesmát tak, že ani nevíš, jestli brečíte dojetím, nebo smíchy. Víš, už Leu nějakou tu dobu znám, takže vím, že se dokáže neskutečně vystresovat i kvůli maličkostem. O to víc ji ale obdivuji za to, že dokázala odjet na půl roku pracovat do Anglie a o rok později se rozhodla tam jít i na univerzitu, i když prakticky neměla tušení, do čeho jde. Obdivuji ji za to, jak velké má srdce, protože i když v Anglii pracuje, aby si zaplatila kolej a přežila, tak když dostane v práci jídlo na odpis, které si může vzít, tak jde a část z něj rozdá bezdomovcům. No a nakonec musím říct, že ji obdivuji i za to, jak skvěle dokáže vymyslet vánoční dárky, tak aby ses zasmála a řekla si: "To je vážně skvělé!". Děkuji, že jsi, dvojčo.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Instagram. Inspirace nebo žrout času?
Síla motivace
Hledání inspirace...


Půjdeme dál k druhé a zároveň poslední zástupkyni zahraničí, kterou v tomto článku najdeš. Jmenuje se Ingrid Nilsen. Na tuhle Američanku s nejmilejším úsměvem jsem narazila naprostou náhodou a o to víc mě překvapilo, že momentálně je jednou z mála youtuberů, které opravdu sleduji a na jejichž videa si ten čas vždycky najdu. Kdybych tady měla vypsat všechny ty věci, ve kterých je Ingrid úspěšná, na kterých se podílí nebo kvůli čemu všemu ji obdivuji, tak bychom tady byly dalších 356 dní. To, co bych ale chtěla opravdu zdůraznit, je její vystupování za práva žen, homosexuálů (sama se do této skupinky řadí, takže ví, o čem mluví) a celkově její vystupování na veřejnosti. Kdyby se všichni jen z poloviny dívali na svět jejíma očima, bylo by nám tu všem daleko krásněji. Určitě si pusť pár jejich videí, protože to nejsou jen videa o tom jak se namalovat nebo o tom, kdo uhádne víc soundtracků z filmů.

 

Další ženou na tomto pomyslném seznamu je Tereza Salte alias TerezainOslo. Vždycky jsem měla ráda její články, její styl psaní, ale nikdy jsem neznala pozadí toho všeho, dokud jsem si tento týden nepřečetla její knihu Šlehačková oblaka. Můj názor je, že všechny blogerky a blogeři jsou tak trochu i spisovatelé. To je přeci to, co každý den děláme - píšeme. K tomu, abychom hodili pak ta slova na papír, je už jen malý krůček, který ale není zase tak malý, jak by se zdál. Terezce se to ale povedlo, a když tě kniha dokáže rozbrečet tak, že se ti slzy kutálejí po tvářích i v přeplněné tramvají a rozesmát tak, že se nahlas směješ i na rodinné sešlosti mezi kupou příbuzných, tak je jasné, že stojí za to. Kdyby se mi jednou podařilo napsat knihu z poloviny tak skvělou jako jsou Šlehačková oblaka, moje vnitřní já by skákalo právě až k těm oblakům. To, že tahle žena skvěle píše, už jsem vychválila až do nebes, co na ní ale obdivuji ještě o něco více, je její chuť do života a její tvrdohlavost, díky které se dostala/dostává ke svým vysněným cílům.


Posledním živlem je Dominika Pokludová z dblogu. Slovo "živel" jsem použila záměrně, protože podle mě přesně tohle Domča je. Vím, že ji spousta lidí nemá rádo, protože je podle nich afektovaná, ale mně se naopak líbí ten její elán do života, ta její bezprostřednost a její upřímnost v článcích. Inspiruje mě tím, že si jen málokdy dělá z něčeho hlavu, nebo minimálně já to tak vnímám. A taky tím, jak si ze sebe zvládá kdykoliv dělat srandu. Víc takových lidí, prosím.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •