Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdybych jela na Erasmus teď, tak bych pár věcí udělala jinak, využila víc výhod a vytěžila z toho celých 100% místo těch mých 90%.

Výhody, které bys měla určitě využít jako studentka na Erasmu

Studentka
zdroj: Thinkstockphotos Studentka
aktualizováno 30.08.2018, 00:00 | 30.08.2018, 00:00 | Krásná.cz/enthusiaster

Kdybych jela na Erasmus teď, tak bych pár věcí udělala jinak, využila víc výhod a vytěžila z toho celých 100% místo těch mých 90%.

Bohužel můj Erasmus už je ten tam, a tak jsem se rozhodla podělit se o to málo, co jsem vyzjistila s křížkem po funusu, alespoň s tebou, co se na svůj studijní pobyt teprve chystáš, protože tyhle vychytávky ti ušetří jak peníze, tak stresy.

 

1. ESN card


Takhle karta ti ulehčí život. Je to ISIC na druhou. No, ehm, asi jsem ISICu trošku přilepšila, protože poslední dobou mi přijde, že je tam těch slev méně a méně. Už ani ta sleva ve Starbucks, kam skočím jednou za půl roku, neplatí.
Zpět k ESN kartě, zaregistruješ se podle oblasti, do které se na tvůj Erasmus chystáš a vyzvedneš si ji až na místě. Pak už můžeš využívat slevy všeho druhu, například Flixbus v Itálii.

 

2. SLEVY PRO ERASMÁKY U LETECKÝCH SPOLEČNOSTÍ


Než si budeš kupovat letenku, zjisti si, které letecké společnosti do tvojí studijní destinace létají a koukni se k nim na stránky, jestli nemají nějaké výhody právě pro studenty na Erasmu. Ryanair například nabízí 15% slevu na letenku a zadarmo ti odbaví jedno 20 kg zavazadlo, u této slevy je ale podmínkou právě ESN karta z předešlého bodu. Turkish Airlines pak nabízejí slevy pro studenty všeho druhu. Brussels Airlines pak mají studentský balíček za 199€, který zahrnuje: zpáteční letenku, flexibilní datum návratu, 58 kg v zavazadlech (23 kg odbavené zavazadlo, 23 kg druhé odbavené zavazadlo a 12 kg příruční zavazadlo) a zároveň ti dají slevu na budoucí lety. A to se vyplatí. Jsem si jistá, že se najde spousta dalších společností, které mají podobné nabídky pro studenty na Erasmu, nebo pro studenty tak nějak obecně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

6 důvodů proč jet na Erasmus
Můj ERASMUS na Kanárech
Jak jsem si přála a teď jsem v Anglii

 

3. RŮZNÉ VÝHODY RŮZNÝCH MĚST


Spousta větších měst, které s Erasmus studenty tak nějak počítají, nabízí různé kartičky, díky kterým se ti v daném místě bude fungovat o 100% lehčeji. Balíčky se město od města liší, ale třeba v Lisabonu ti nabídnou kartičku na veřejnou dopravu a PARTY LIDÉ POZOR! dokonce díky ní budeš mít volný vstup do dvou největších Lisabonských klubů - PLACE Music Box a Lust in Rio. Podobnou kartu ti nabídne také Budapešť, kde díky tomu budeš mít opět volný vstup do klubů a na různé zajímavé akce, budeš mít slevy na tvoje studentské výlety, které určitě budeš, jako správný cestovatel, plánovat a budeš také moct využívat slevy do hospod, restaurací, posiloven a HOLKY POZOR! ke kadeřnici. Podobnou kartičku si můžeš pořídit také v Granadě ve Španělsku a pokud alespoň trošku znáš Španělsko, tak víš, že sleva na vstup na diskotéky v Granadě je výhra. Navíc ke kartě dostaneš i dárek v podobě batůžku. A kdyby ses čistě náhodou chystala do Polska, tak takovou kartu můžeš najít i v Krakově. U spousty dalších měst si pak vystačíš opět s ESN kartou, o které tady mluvím skoro pořád. Pokud jsi sportovní nadšenec a vyrážíš studovat do Holandska, určitě se podívej na Erasmus Sport Club, který nabízí spousty skvělých věcí a slev okolo sportu.

 

4. ÚČET V BANCE


Pokud má tvoje banka zpoplatněné výběry z bankomatu v zahraničí nebo bys měla raději Erasmus stipendium odděleno od svých běžných peněz, možná by bylo fajn zvážit založení si účtu v místě studia. Poptej se studentů okolo, nebo přímo na tvojí univerzitě, protože spousta univerzit přímo spolupracuje s některou z bank a může ti tak pomoci a třeba i zařídit výhodnější studentské konto.

 

Budu ráda, když tenhle článek budeš sdílet, nebo ho přepošleš tvým kamarádům, o kterých víš, že se na Erasmus chystají, protože minimálně o slevě na letenky by se měli dozvědět včas!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •