Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je sice krásné a teplé období, ale pro make-up není příliš příznivé.

Postřeh odjinud? Kouzelný krém

BB cream
zdroj: oficiální zdroj BB cream
aktualizováno 28.06.2011, 16:43 | 28.06.2011, 00:00 | Etuta/Krasna.cz

Léto je sice krásné a teplé období, ale pro make-up není příliš příznivé.

Člověk na sebe ráno musí plácnout krém, korektor, make-up, pudr, ale všechno dělá marně, po chvilce na sluníčku se sebekrásnější make-up hned smaže. Tak proč nepoužít něco, co kombinuje korektor, make-up, pudr i krém a přitom se po chvilce vedra nerozmaže? Něco takového snad existuje? Samozřejmě! U nás tenhle zázrak ještě není příliš známý, i když některé české firmy ho již prodávají.

To kouzlo se jmenuje BB cream. Zkratka BB se většinou vykládá jako Blemish Balm (z anglického slova blemish = poskvrnit, zohyzdit a balm = balzám), nebo Beblesh Balm, nevím, kteý název je správnější, ale Blemish Balm aspoň nezní tak divně.

BB cream původně vznikl v Německu pro pacienty po kosmetické laserové operaci obličeje. Nejen že pleť vyživuje jako hojivý krém, ale je také pigmentovaný, a proto pomáhá zakrýt drobné jizvičky, zarudnutí a akné.

Jelikož jsou drobné kosmetické operace v Asii obvyklé, hlavně pro celebrity, brzy si tento krém oblíbily asijské herečky. V součastné době je BB cream kosmetickým hitem číslo jedna v celé Asii a pomalu si razí cestu do Evropy i Ameriky.

Dívky a ženy všeho věku ho používají k docílení pocitu "pleti bez chybičky“. Na rozdíl od make-upu se BB cream do kůže vsákne jako krém a nezanechává na obličeji vrstvu. Po vsáknutí do kůže jemně zakryje různé nedostatky, ale nevytvoří na povrchu kůže nepřirozenou texturu jako kosmetické přípravky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Odličuješ se správně? Rady přesně pro tvůj typ pleti
Tajemství hebké pleti

Další velkou výhodou BB cream je, že nemá na pleť negativní vliv. Naopak pleť vyživuje. Na trhu jsou nyní různé druhy BB cream - proti vráskám, na mastnou pleť, s bělícími účinky nebo s UV filtrem. Pokud zvažujete koupi svého prvního BB cream, určitě je dobré podívat se na internetu po dobrých značkách. Pokud si nechcete nechat posílat kosmetiku z Asie, u nás nabízí BB cream například společnost Temperance nebo Natural Face. Můžete si z internetu samozřejmě objednat i BB cream od známých a prověřených značek. Pokud vím BB cream už nabízí i Maybelline. Vřele bych vám ovšem doporučila se přece jenom poohlédnout po nějakém BB cream z Asie, přece jen nabízí víc druhů a jejich kvalitu si můžete ověřit v článcích a recenzích od blogerek z celého světa.

BB cream
(Foto: oficiální zdroj)


Nejoblíbenější BB cream jsou většinou od korejských kosmetických značek. Mají různé účinky i odstíny. Na poprvé si raději objednejte menší balení, abyste vyzkoušely odstín na
vaší kůži a nemusely litovat vyhozených peněz za krém, který nemůžete používat, protože neladí s vaší kůží. BB cream se neprodávají podle odstínů, ale podle účinků. Proto je vždy lepší si vyhledat recenzi na ten konkrétní BB cream. Budete mít lepší představu o barvě i o účincích.

Každému ale vyhovuje jiná kosmetika, proto za zkoušku nic nedáte. Mnohé firmy nabízejí i vzorníčky BB cream, což je na poprvé dobrá volba. Vyzkoušíte, jaký vám sedí a ostatními vzorečky můžete třeba obdarovat kamarádku.

Máte už s BB cream zkušenosti, nebo jsem vás nalákala k jeho koupi? Zní to tak kouzelně, že to ani nemůže být pravda, takže i já jsem si teď svůj první BB cream objednala a nemůžu se dočkat až ho vyzkouším, takže se určitě můžete těšit na jeho recenzi na mém blogu ;-)20 hlasů
Vaše hodnocení