Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Snažíte se shodit pár kil, ale zatím se vám moc nedaří? Nevzdávejte se a zkuste do vašeho jídelníčku zařadit potraviny, které vaše hubnutí podpoří a ke všemu tou nejlepší cestou – přírodní.

6 potravin, které vám pomohou k vysněné postavě

Zdravá strava
zdroj: Thinkstockphotos Zdravá strava
aktualizováno 03.10.2018, 16:39 | 03.10.2018, 16:39 | Terezie Gáborová

Snažíte se shodit pár kil, ale zatím se vám moc nedaří? Nevzdávejte se a zkuste do vašeho jídelníčku zařadit potraviny, které vaše hubnutí podpoří a ke všemu tou nejlepší cestou – přírodní.

Díky zázračným potravinám nebudete dlouho cítit pocit hladu a zkrátka se budete cítit plně zasycená. Samozřejmě doporučujeme ke zdravému a pestrému jídelníčku doplnit nějakou tu fyzickou aktivitu.

 

Podívejte se, jaké potraviny jsme si pro vás vypátrali.

 

Grapefruit


Grapefruit patří mezi superpotraviny, dokáže bojovat proti různým tělesným problémům. Co se hubnutí týče, je zázračný, protože dokáže odbourat velmi rychle tuk. Existují nejrůznější grapefruitové diety. Prozatím však bude stačit, když do vašeho jídelníčku zařadíte šťávu z grepu – v těle vám zůstane vitamín A a vitamín C. Dále grapefruit bojuje proti příznakům stárnutí, posiluje imunitní systém, podporuje produkci hormonů, preventivně působí proti infekcím a nachlazení, čistí střeva, aktivují přeměnu látkovou v buňkách a pomáhá zhubnout.

 

grapefruit
(Foto: Archiv firem)

 
Skořice


I když na první pohled je skořice jen obyčejné koření, tak umí udělat velkou službu našemu tělu při hubnutí. Má totiž schopnost regulovat hladinu cukru v krvi, čímž zásadně eliminuje chvíle naprosté touhy po čemkoliv sladkém. A vůně také pomáhá podpořit pocit sytosti. Některé studie dokázaly, že skořice v jídle pomáhá následnému rychlejšímu spalování tuků, zejména v oblasti břicha, pokud vás právě to trápí nejvíce.

  

 

Kokosový olej


O kokosovém oleji panují různé fámy – jak to s ním ve skutečnosti je? Jeho největší výhodou je, že zvyšuje váš energický náboj, díky čemuž budete schopná vydržet více. Ať už ve fitku, tak třeba při důkladném úklidu domácnosti. Nejčastěji bojuje s tukem, který se vyskytuje v oblasti pasu – a jeho boj bývá většinou úspěšný.

  

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jíš zdravě a cvičíš, ale přesto nehubneš? Možná vím odpověď!

12 zásadních chyb, kterých se dopouštíme při hubnutí

Jak hubnout a netrpět?

 

Ředkvičky


Univerzální zelenina, kterou si můžete dát třeba jen tak ke svačině. Je nabitá draslíkem, kyselinou listovou a dalšími antioxidanty, které pomáhají vyplavovat z těla škodlivé látky, které mohou metabolismus zpomalovat. A dietní milovníky ještě více potěší fakt, že ředkvičky mají vysoký obsah vlákniny a minimum kalorií. Takže jí můžete jíst s klidnou duší od rána až do noci.

 

ředkvičky
(Foto: Archiv firem)

 
Ledový salát


Salát by měl být nejlepším kamarádem všech žen, které se snaží shodit nějaké to kilo navíc. Dá se dokonale zkombinovat například s kuřecím masem, kukuřicí, rajčátky a s mnoha dalšími zdravými surovinami. V salátu najdete velké množství vlákniny, takže vás zasytí na delší dobu. Nesmějí však chybět ani antioxidanty, které pomáhají proti stresu a pohybu volných radikálů. Salátkem rozhodně nešetřete.

 

ledový salát
(Foto: Archiv firem)

 
Jablečný ocet


Poslední zázračným výrobkem je jablečný ocet. Pomáhá snižovat chutě a dokáže přivodit pocit sytosti. Ovšem neznamená to, že byste ho měli pít samotný, je dost kyselý. Ale je vhodný třeba do salátů jako zálivka. Pokud chcete znásobit jeho účinky, tak pak každé ráno vypijte sklenici vody se dvěma lžičkami. Pomůže to nastartovat metabolismus.

 

 

Znáte další potraviny, které napomáhají ke vysněné štíhlé postavě? Napište nám je do komentářů.0 hlasů
Vaše hodnocení