Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Anorexie – nemoc, která může zabíjet. Své o tom ví i devatenáctiletá Leana Dennis, která se svými šestatřiceti kily bojovala o holý život. V současné době to ale vypadá, že Leana je na nejlepší cestě k celkovému uzdravení. Jak si s anorexií poradi...

Anorexie ji málem připravila o život! Zpověď mladé dívky, která vážila pouze 36 kilogramů

Leana Dennis
zdroj: facebook Leana Dennis
aktualizováno 20.03.2018, 16:21 | 20.03.2018, 16:21 | Krásná.cz

Anorexie – nemoc, která může zabíjet. Své o tom ví i devatenáctiletá Leana Dennis, která se svými šestatřiceti kily bojovala o holý život. V současné době to ale vypadá, že Leana je na nejlepší cestě k celkovému uzdravení. Jak si s anorexií poradila? A co jí nejvíce pomohlo?

Co se stalo?
Leana Dennis s váhou bojovala už od čtrnácti let. Stále nebyla se svým tělem spokojená, a tak držela drastické diety, během kterých přijímala pouze 200 kalorií denně. Ručička její váhy klesla z původních 63 na šílených 36 kilogramů, což znamenalo jediné – Leana byla na pokraji smrti. „Moje váha byla tak nízká, že mě bolelo celé tělo. Moje rty byly modré, protože jsem neměla dostatek tuku, který by mě zahříval,“ popisala Leana svůj boj s anorexií pro DailyMail.com.

 

Leana Dennis - 2
(Foto: facebook)

 

Leana Dennis - 4
(Foto: facebook)

 

„Největší vliv na mě měla média. V časopisech jsem viděla krásné fotky modelek a já jsem chtěla vypadat stejně jako ony.“ Leana ale dodává, že zhubnout chtěla i proto, aby se zalíbila klukům na nové škole. „Měla jsem pocit, že si mě nikdo nevšímá. Byla jsem vyšší než ostatní chlapci, takže jsem se cítila mužně. Nemohla jsem nic udělat se svou výškou, tak jsem chtěla zatočit alespoň se svou váhou,“ popisuje dívka. Během hubnutí byla Leana bez energie, a tak měla velký problém s tím, aby zvládala školu i večerní brigádu.

 

Leana Dennis - 3
(Foto: facebook)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mentální anorexie - Jak to všechno vlastně začíná?
Štěpánka Fingerhutová otevřeně promluvila o anorexii i první lásce! ROZHOVOR
Mýty a fakta o mentální anorexii


Šťastný konec?
Vzhledem k tomu, že Leana žila sama, její rodiče dlouho netušili o problému jménem anorexie. Zlom nastal ve chvíli, kdy Leana kvůli únavě opustila školu, a vydala se domů. Zděšení rodiče ihned zasáhli a vyhublou dceru odvezli do nemocnice, kde Leanu hospitalizovali. Po několika týdnech tvrdého režimu Leana přibrala a byla mimo ohrožení života. „Když jsem byla v nemocnici, nemohla jsem dělat věci, které miluji. Teď jsem ale zpět a můžu se věnovat, čemu chci. Kdybych pokračovala v cestě, kterou jsem si chybně vybrala, určitě bych zemřela. Byla jsem na smrtelné posteli a ani jsem to netušila. Kdyby mi nepomohli moji blízcí, už bych tady nebyla,“ říká Leana.

 

Leana Dennis - 1
(Foto: facebook)


Práce jí dodala sílu

V současné době má Leana osobního trenéra, který jí pomáhá nejen se zdravým jídelníčkem, ale především se cvičením. Navíc si našla novou práci v obchodě s módou, která ji naplňuje a dělá radost. „Miluji oblečení a moje práce mi ukazuje, že lidé všech velikostí a tvarů můžou být krásní a spokojení se svou váhou. Už dávno nepočítám kalorie, naposledy jsem se vážila před třemi měsíci a vím, že jsem od té doby zase něco přibrala. Důležité ale je, že se tím vůbec nestresuji a jsem ve svém těle šťastná,“ popisuje Leana.

 

Máš nějakou zkušenost s anorexií? Dej nám vědět do komentářů. 

 

 0 hlasů
Vaše hodnocení