Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stačí málo a tvé hubnutí může být úspěšnější. Zkus nahradit sladké limonády zdravým čajem čínských císařů Pu-Erhem a brzy poznáš rozdíl.

Čaj Pu-Erh může usnadnit hubnutí

Zelený čaj - 3
zdroj: Thinkstockphotos Zelený čaj - 3
aktualizováno 30.09.2013, 00:30 | 30.09.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

Stačí málo a tvé hubnutí může být úspěšnější. Zkus nahradit sladké limonády zdravým čajem čínských císařů Pu-Erhem a brzy poznáš rozdíl.

O přínosu čajů, pravých, ne těch z pytlíku, na lidské tělo snad už dnes nikdo nepochybuje. Je vědecky dokázáno, že zlepšují činnost mozku, snižují množství cholesterolu v krvi, obsahuje antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí, udržují lidské tělo v dobré kondici, pomáhají v boji proti bakteriím a virům. Je toho zkrátka hodně, čím ti pravidelné popíjení čaje prospívá.

Ale čaj je i výborným pomocníkem v boji s přebytečným tukem v tvém těle. Například bílý čaj obsahuje látky omezující růst a množení tukových buněk, pití zeleného čaje zvýší účinnost spalování tuků až o polovinu. Nejlepší ze všech je ale čaj čínských císařů Pu-Erh.

 

Relax s čajem
Tento vzácný čaj sám bojuje proti tukovým buňkám. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jak už název napovídá, jde o velmi vzácný čaj, protože se pěstuje pouze v malé oblasti jihočínské provincie Jü-nan. Slízí se lístky ze starých čajovníků napadených ušlechtilou plísní, které prochází procesem fermentace, ale přesný postup je dosud tajemství. Historie čaje sahá až k počátkům našeho letopočtu. Podle tehdejších pravidel dvora jej mohli konzumovat pouze čínští císaři, běžným smrtelníkům byl tento čaj zapovězen.

PŘEČTI SI TAKÉ:
11 jednoduchých tipů pro božské tělo: Stačí ti dva týdny!
Nedaří se ti zhubnout? Nastartuj svůj metabolismus
Mlsáš ráda? Tak mlsej zdravě, pak nevadí ani zmrzlina nebo čokoláda

Jen pití čaje nestačí


Vědci potvrdili, že pitím Pu-Erhu skutečně dochází k redukci váhy, ale čaj sám o sobě tě nespasí. Je třeba přistoupit ke změně životosprávy a začít s pohybem. Pak čaj tvé hubnutí urychlí. Pokud toužíš právě po snížení váhy, měla bys vydržet pít alespoň tři šálky denně po dobu jednoho měsíce.

 

Běh - 2
Popíjením čaje ale nezhubneš, musíš taky začít něco dělat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Účinek čaje je také silnější, pokud budeš popíjet kvalitní čaj. Konkrétně Pu-Erh má deset jakostních kategorií, čím nižší číslo, tím lepší. Pu-Erh má nízký obsah kofeinu (taninu), takže ho můžeš pít kdykoliv během dne. Pamatuj, že pokud chceš dosáhnout skvělých výsledků, nahraď čajem většinu nápojů, které přes den vypiješ, zejména  sladké limonády, alkohol a kávu.

 

Nechutný nápoj
Ne každému čaj chutná, je třeba s ním začít pomalu. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Čaj má takovou hnědočervenou barvu a velmi zvláštní aroma a chuť. Tvrdí se, že zemitou až kouřovou, což někomu může dost vadit. V takovém případě se doporučuje na čaj přivykat postupně a ze začátku ho nevařit příliš silný. Další možností je udělat první nálev, ten louhovat 30 vteřin a pak vylít a pít až druhý nálev. Čaj nemusíš pít jen teplý, můžeš si z něj dělat například i ledový čaj, jeho účinky to nijak nesnižuje.

 

Ledový čaj
Pu-Erh si můžeš připravit také jako ledový čaj. (Foto: Archiv firem)

 

Jak nejlépe čaj připravit

Na 1 šálek 1 čajová lžička, zalít právě vroucí vodou 100 °C, doba luhování 3 až 5 minut. Ale protože druhů tohoto čaje je víc, řiď se návodem, který budeš mít na svém balení.

Pu-Erh čaj msuíš samozřejmě pít neslazený. Pokud si neumíš představit, že se vzdáš sladké chuti, zapomeň alespoň na cukr a sáhni po přírodních sladidlech, jako je například med, javorový sirup nebo šťáva z agave. 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Potřebujete zhubnout deset kilo? Do tří měsíců splněno!
Bojíte se celulitidy? Sedm potravin, které vás jí zbaví!

I kdybys nezhubla, rozhodně si neublížíš


Čaj Pu-erh má další příznivé účinky. Posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení, působí antidepresivně, pomáhá při bolestech hlavy, zmírňuje astma, sennou rýmu, cukrovku a také obtíže spojené s klimakteriem. V čaji byla objevena přírodní antibiotika, které mohou pomoci v léčbě různých onemocnění.
 2 hlasů
Vaše hodnocení