Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celulitida. Estetický strašák v podobě pomerančové kůže, kterou v dnešní době trpí vysoké procento žen. Netýká se jen dívek a žen s nadváhou, objevit se může u žen každého věku a každé postavy. Při extrémním postižení může dokonce způsobit i zdrav...

Celulitida: Nevzhledné ďolíčky škodí i zdraví! Máš se bát?

Celulitida
zdroj: oficiální zdroj Celulitida
aktualizováno 13.07.2015, 18:53 | 13.07.2015, 18:52 | Krasna.cz/trm

Celulitida. Estetický strašák v podobě pomerančové kůže, kterou v dnešní době trpí vysoké procento žen. Netýká se jen dívek a žen s nadváhou, objevit se může u žen každého věku a každé postavy. Při extrémním postižení může dokonce způsobit i zdravotní komplikace.

 

Proč trápí ženy a mužům se vyhýbá

 

Důvodem, proč jsou ženy k výskytu celulitidy daleko náchylnější než muži, je, že mají silnější vrstvu podkožního tuku a tenčí kůži. Zda se u vás vyskytne celulitida, je dáno z velké části genetickými dispozicemi a hormonálními výkyvy – riziková je v tomto případě puberta, těhotenství a užívání antikoncepce. „Výskyt celulitidy ale můžete ovlivnit také životním stylem. Zdravá strava, dostatečný pitný režim a pohybové aktivity jsou strašákem celulitidy. Naopak kouření, nadměrná konzumace alkoholu, nadváha a sedavé zaměstnání ke vzniku pomerančové kůže významně přispívají,“ říká MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka z kliniky estetické medicíny Mediestetik.

 

Celulitidě lze částečně předcházet hydratováním a pravidelnou masáží pokožky, ale také saunováním a otužováním. Pokud se však u vás už objevila, není důvod k panice. Řešit se dá. Moderní medicína je totiž schopná poradit si i s pokročilou celulitidou.


4 stádia celulitidy

 

Podle MUDr. Reisingerové se celulitida projevuje ve čtyřech stádiích. „V první fázi jsou projevy pomerančové kůže viditelné pouze v případě, že se na kůži zatlačí, jinak není nic vidět. V tomto případě pomůže masírovat a hydratovat pokožku, případně začít s odbornými zábaly ze žlutého máku, kofeinu a grapefruitového oleje, které zlepšují v pokožce mikrocirkulaci,“ říká lékařka. Ke zmírnění celulitidy mohou pomoci také dva druhy masáží: klasická regenerační (prokrví pokožku a svaly) a lymfatická. Lymfatický systém složený s cév a uzlin odnáší z těla škodliviny, cizorodé látky i choroboplodné zárodky. Pokud dostatečně nesportujete, dochází k zanášení systému těmito látkami, což způsobuje mimo jiné celulitidu. Lymfatická masáž se kromě estetické medicíny používá i v klasické, jako podpůrná léčba řady nemocí. „Správně prováděná ruční nebo přístrojová lymfatická masáž opět rozproudí čirou mízu – lymfu a tím zlepší celkové zdraví člověka,“ říká wellness koučka Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Celulitida se ti vyhýbá? Udrž ďolíčky na uzdě i nadále
SKONCUJ s celulitidou bez námahy
Nejlepší snídaně proti celulitidě

 

 

V druhé fázi je celulitida patrná při zatnutí svalstva - ať už při stání či při sezení, ale v uvolněné poloze (např. vleže) zatím pozorovatelná není. Péče je stejná jako v prvním případě, dobré je také vyzkoušet BodyShape. Jde o radiofrekvenční stimulaci kolagenu v pokožce, jenž zesiluje a zpevňuje kůži zevnitř. Tím se zvyšuje její celková elasticita a redukují se veškeré kožní nerovnosti a záhyby. Tohoto efektu bohužel nedosáhnete žádným anticelulitidním krémem ani prádlem. “Účinné řešení, které působí přímo na problém, tedy na tukové buňky, vidím jednoznačně v kombinaci akustických a elektrických pulsů, tedy v metodě zvané rázová vlna,” doporučuje rovněž Alena Jírů, majitelka Kliniky krásy Anděl. Díky kombinaci pulsů, které jsou souběžně přenášeny do tkáně, dochází k rozrušení zapouzdření tukových buněk v pojivové tkáni, která se uvolní a vypne. „Kromě toho pulsy stimulují krevní oběh i produkci kolagenu, takže pokožka je opět hladká a vypnutá,“ popisuje Alena Jírů a dodává: „První výsledky jsou navíc viditelné už po jednom ošetření, což může být pro mnohé jednoznačný argument. Zákaznice vidí výsledek prakticky okamžitě po seskočení z lehátka.“

 

Rázovou vlnou proti celulitidě
(Foto: oficiální zdroj)

 

 

V další fázi už jsou bohužel nerovnosti na pokožce pozorovatelné stále – bez ohledu na polohu a pozici těla nebo na aktivitu svalů v oblasti. Často je to způsobeno nárůstem tukové hmoty. Existují samozřejmě různé lymfomasáže a lymfodrenáže, které vyrovnávají reliéf pokožky, ale co proti celulitidě v tomto případě pomáhá stoprocentně, je snižování tukové hmoty v oblasti postižení. Pravidelný sport rozproudí krevní a lymfatický systém, urychlí odplavení odpadních látek, posílí svaly, prokrví a tím vyživí kůži a zmenší tukové pneumatiky a polštářky. „Na posílení hýžďových svalů dělejte každý den tři série hlubokých dřepů s předkročenou levou nebo pravou nohou,“ radí trenérka fitness pro ženy Contours Markéta Brožová.

 

Proti silné celulitidě zabojujte ideálně kombinací třech faktorů: změnou jídelníčku, sportem a medicínsky. "Výborných výsledků na poli neinvazivních metod dosahuje například kryolipolýza Zeltiq CoolSculpting, při níž dochází k redukci tukových buněk jejich cíleným zmrazováním. Další možností je lipomodelace přípravkem Aqualyx, který nejenže štěpí tukové buňky, ale působí příznivě také na kvalitu pokožky, kterou vyhlazuje a zpevňuje,“ vyjmenovává lékařka z Mediestetik.

 

V posledním stadiu celulitidy jsou na povrchu kůže viditelné hrubé nerovnosti, a to trvale. V této fázi mohou podle MUDr. Reisingerové vznikat dokonce zdravotní komplikace. „Může dojít ke špatnému prokrvování končetin, otokům a velké bolestivosti,“ varuje lékařka s tím, že v tomto případě je potřeba problém řešit ideálně pod dohledem specializovaného lékaře, který doporučí vhodné metody, jak redukovat tuk a tím i celulitidu.20 hlasů
Vaše hodnocení