Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Žádné diety na tebe nezafungovaly a cvičení taky nezabírá? Pořád máš pár kilo navíc a nevíš, jak s nimi pryč? Zeptaly jsme se odbornic na slovo vzatých – hubených holek. Čemu vděčí za svou štíhlou figuru? Poznej jejich tajemství!

Chceš zhubnout? Známe triky štíhlých holek!

Jíme zdravě
zdroj: Thinkstockphotos Jíme zdravě
aktualizováno 26.10.2015, 00:58 | 26.10.2015, 00:57 | Krasna.cz/trm

Žádné diety na tebe nezafungovaly a cvičení taky nezabírá? Pořád máš pár kilo navíc a nevíš, jak s nimi pryč? Zeptaly jsme se odbornic na slovo vzatých – hubených holek. Čemu vděčí za svou štíhlou figuru? Poznej jejich tajemství!

Díky čemu zůstávají štíhlé holky štíhlé? Jsou to genetické dispozice, nebo ví o něčem, co my neznáme? Vyzkoušet šest triků, které stojí za jejich skvělou postavou.


Začínají snídaní


Snídaně je nejdůležitější jídlo z celého dne, přesto ji spousta z nás ignoruje. Hubené holky ne. Ví, že metabolismus je potřeba nastartovat. Místo pocukrované koblihy ale radši zvolí cereálie, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, čerstvé ovoce a zeleninu... V jídle se rozhodně nešidí, protože potřebují nasbírat energii na celé dopoledne.


Jedí doma


Snídani zvládneš doma, oběd ve školní jídelně, ale co zbytek. Ke svačině si koupíš ve školním bufetu housku plnou bramborového salátu s majonézou, po škole smlsneš pořádnou porci smetanové zmrzliny a před večerním rande se posilníš hambáčem ve fast foodu. A pak se divíš, že faldíky z břicha nechtějí zmizet. Hubené holky jedí doma, nebo si nosí sváču z domova. Dopoledne smlsnou jogurt s cereáliemi nebo ovoce, na odpoledne si připraví sendvič z celozrného chleba, s lehkým pomazánkovým máslem a se spoustou čerstvé zeleniny. Vědí, co je zdravé a co jejich postavě nesvědčí. Pochutnají si stejně, ale mnohem zdravěji.


Mlsají chytře


Že je život štíhlých holek jen plný odříkání? Vůbec ne. Také rády mlsají, jen v rozumné míře. Nemusí sníst celou čokoládu, radši si koupí kvalitnější a spokojí se s jednou řádnou. Místo poháru plného smetanové zmrzliny a šlehačky si dají jahodovou dřeň, která má mnohem méně kalorií. A když je honí chuť na sladké, místo bonbonu si dopřejí sušené ovoce, které obsahuje spoustu důležitých vitamínů a minerálů.

 


Hrdě se nosí


Víš, proč si u štíhlé holky její postavy hned všimneš? Ne jen proto, že jí závidíš, ale proto, že se prostě umí nosit. Zkus to taky tak. Narovnej se, zatáhni břicho, zpevni zadek, drž hlavu zpříma. Když jdeš shrbená, nevypadá to hezky a pokud se prohýbáš v zádech, vyvaluje se ti nehezky břicho. Mysli na to při chůzi i sezení.


Jsou hravé


Cvičení tě nebaví? To je jen o přístupu. Pohyb totiž neznamená jen moření se ve fitku. Vyber si takový, který tě bude bavit – tanec, brusle, svižná chůze, ale třeba taky divoký sex nebo zábavné hry s přáteli, jako je třeba blbnutí s herní konzolí Wii nebo společenská hra Twister.


Chodí pěšky


Najít si každý den hodinu na cvičení by bylo ideální, ale ne vždy máš čas, chuť a energii. Ani štíhlé holky netráví hodiny týdně na běhacím pásu a posilovacích strojích. Místo toho jednoduše chodí. Údajně stačí, abys chodila svižně hodinu denně a pokud máš přiměřenou životosprávu, nadváha ti nehrozí. A hodina rozhodně není moc. Ráno cesta do školy, korzování o přestávkách, cesta do jídelny a zpět, courání po obchoďácích, ke kámošce se místo tří stanic autobusem projdeš... Nejen že budeš mít pravidelný pohyb, ale ještě si skvěle zformuješ nohy a pozadí. A můžeš při tom trénovat i správné držení těla.

 

Které triky na hubnutí zabírají tobě?19 hlasů
Vaše hodnocení