Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Důvtipné náramky, sporttestery či krokoměry jsou skvělým pomocníkem pro monitoring pravidelné fyzické aktivity. Na trhu je jich dnes velké množství. Jak vybrat přístroj, který sedne přesně vám?

Chytré aplikace, které rozhýbou i lenochy

Fitness náramek
zdroj: Thinkstockphotos Fitness náramek
aktualizováno 19.07.2018, 00:00 | 19.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Důvtipné náramky, sporttestery či krokoměry jsou skvělým pomocníkem pro monitoring pravidelné fyzické aktivity. Na trhu je jich dnes velké množství. Jak vybrat přístroj, který sedne přesně vám?

Je třeba pečlivě vybírat, protože se zpravidla nejedná o levné záležitosti. Zásadním parametrem je podle odborníků to, jakou fyzickou aktivitu budete chtít monitorovat, i jak se budete cítit, když budete přístroj nosit po celý den. Pořídit si krokoměr, který si vezmete jen občas, protože vám překáží nebo ho nemáte kam připnout, totiž postrádá smysl.

 

Přitom dnes už není problém vybrat si krásný designový krokoměr, který na první pohled nerozeznáte od stylového náramku, a můžete ho nosit k business i ke společenskému oblečení. Pro náročnější milovníky technologických hraček jsou pak na trhu dokonalé hodinky, které umí všechny funkce najednou.

 

Trénink s odborníkem nenahradí, ale pomohou změnit životní styl

 

„Sama nosím krokoměr více než tři roky a díky němu se mi každý den daří plnit nastavené minimální limity kroků. Mobilní aplikace jsou výbornou pomůckou k měření fyzické aktivity v každodenním životě a současně k pohybu motivují,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

 

Můžeme rozlišovat dva základní typy. První vychází z méně či více „chytrých“ krokoměrů, které počítají kroky v průběhu dne, vyzvou k pohybu při dlouhém sezení a všechna data samozřejmě nahrávají do mobilní aplikace.

 

Druhý typ je zaměřený na konkrétní pohybové styly. „Existují aplikace, se kterými můžete posilovat, jiné nabízejí komplexní program, jako je jóga či běh. Mobilní aplikace se již běžně počítají jako pevná součást fitness průmyslu. Samozřejmě nemohou plnohodnotně nahradit trénink s odborníkem, ale mohou být velkým pomocníkem při změně životního stylu, který i profesionální trenér při práci s klientem velmi dobře využije k monitorování objemu jeho pohybu v průběhu dne,“ dodává Jana Havrdová.

 

Co nosíme my?

 

Fitness náramky
(Foto: Archiv firem)

 

* Aktivní náramek Fitbit Charge 2 (3175 Kč, prodává mall.cz). Umožňuje celodenní Tracking a záznamenávaní kroků, prošlé vzdálenosti, spálených kalorií a čas, který strávíte fyzickou aktivitou. Umožňuje automatické sledování a zaznamenávání spánkových návyků.


* Fitness náramek Satomar Deveroux P5 (1690 Kč, prodává superveci.cz). Dokáže kromě tradičního počítání kroků, spálených kalorií a měření tepové frekvence sledovat pomocí vestavěného GPS čipu vaši trasu na výletě, a to včetně absolvovaného převýšení. Po návratu si můžete ve spolupráci s příslušnou aplikací pro smartphony s operačními systémy Android a iOS, promítnout vše do mapy. Protože si náramek všechny údaje ukládá do vlastní paměti, nemusíte ho mít během výletu propojený permanentně s telefonem. Kromě všech běžných funkcí nabízí také barometr, teploměr a mnoho dalších funkcí.

 

* Fitness Tracker Polar A360 S (4199 Kč, prodává hervis.cz). S vysokým rozlišením, barevným dotykovým displejem a integrovaným měřením tepové frekvence. Odteď budete mít zaznamenanou vaší každodenní aktivitu, kroky, spánek a spálené kalorie.

  

ČTĚTE TAKÉ:

Chceš zhubnout? Zjisti, kolik kalorií denně potřebuješ!
Hledáš motivaci? Tyhle INSTAGRAMOVÉ ÚČTY tě nakopnou ke CVIČENÍ
Ztrácíš motivaci hubnout? Co tě znovu nakopne?


Sportovní aplikace mají i sociální rozměr

 

Mezi nejoblíbenější tréninkové aplikace dnes patří Sports Tracker, Endomondo či Strava. Sportovní aplikace pro chytré telefony přitom neslouží jen k vlastnímu měření a vyhodnocování údajů o tréninku. Díky možnosti automatického přenášení a sdílení na internetu mají výrazný sociální rozměr.

 

„Snadno a rychle můžete srovnávat své výkony s mnoha dalšími uživateli, což dovedla k dokonalosti aplikace Strava, která automaticky měří projetí či proběhnutí jakéhokoliv úseku, který předem definoval kdokoliv z uživatelů, a tvoří žebříčky ze všech dosažených časů. V rámci jednotlivých aplikací lze rovněž zakládat tréninkové skupiny, spolky či kluby nebo plnit předem zadané výzvy, například ujet na kole 800 km za měsíc, uběhnout nejvíce km za týden a podobně,“ dodává Lukáš Princ ze Ski a Bike Centrum Radotín.0 hlasů
Vaše hodnocení