Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jediná sklenice nalačno prý dokáže s tělem skutečné zázraky. Co dalšího o ní musíš vědět?

Citronová voda: Nejen letní zázrak

Citronáda
zdroj: Thinkstockphotos Citronáda
aktualizováno 06.08.2015, 16:23 | 06.08.2015, 16:23 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jediná sklenice nalačno prý dokáže s tělem skutečné zázraky. Co dalšího o ní musíš vědět?

Zkuste nahradit svůj obvyklý ranní šálek kávy za sklenici vody s citronem. Odborníci na výživu doporučují tento nápoj jako první věc, která by měla spláchnout vaše vyprahlá ústa po dlouhé noci.

 

Citronáda má spoustu příznivých účinků. Fitness trenéři ji doporučují při detoxu, protože pomáhá odkyselovat organismus. Obyčejná voda s pár kapkami citronu vám pomůže i zhubnout.
Nedá na ni dopustit ani zpěvačka Dara Rolins. "Voda, citron, chilli a pepř, to je můj jednoduchý recept na osvěžující detoxikační koktejl," radí zpěvačka, která se může pochlubit perfektní figurou. Tento ozdravný nápoj pije už léta. Citron pomáhá tělo odkyselit, pepř a chilli nastartují metabolismus a pomáhají tělu rychleji spalovat.

 

 

Díky osvěžující chuti přijde citronáda vhod zejména v létě, protože díky ní ti půjde dodržování pitného režimu samo. Je chutná, a pokud si plátky citronu nakrájíš přímo do džbánku, lahodí i oku. Ale v to případě citron pořádně omyj, nejlépe kartáčkem na potraviny. Zbytky pesticidů na slupce totiž mohou být pro lidské tělo karcinogenní a toxické a mohou oslabit i imunitu. Jinak je citronáda skvělou volbou, rozhodně zdravější než bublinkaté limonády plné cukru.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Máš po létě rozhozené trávení? Srovnej ho díky probiotikům
Nedaří se ti zhubnout? Nastartuj svůj metabolismus
Potřebuje naše tělo detox?

 

I zde však platí, že nic se nesmí přehánět. "Vodu s citronem lze pít od rána do večera, ale vždy je lepší si po napití ústa vypláchnout čistou vodou. Organické kyseliny by totiž mohly negativně působit na zubní sklovinu," varuje MUDr. Alžběta Béderová. Zubařka MUDr. Vladimíra Balogová dodává: "Problém by mohl nastat při dlouhodobém popíjení citronové vody, pokud bychom ji pili stále a nepili bychom nic jiného. Pak by se mohlo snížit pH v ústech a mohlo by dojít k narušení zubní skloviny, která by byla náhlejší k silné erozi."


Jinak má ovšem samé pozitivní účinky:


- stimuluje tvorbu trávicích šťáv
- zrychluje metabolismus
- působí močopudně, a tím pomáhá z těla odplavovat toxiny
- srovnává pH v organismu (všeobecně jsme hodně překyselení)
- je to silný antioxidant18 hlasů
Vaše hodnocení