Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Káva, colové nápoje nebo energetické drinky tě vzpruží během chvilky, ale nejsou moc dobré pro tvé zdraví. Čím jiným se nakopnout, aby tvůj organismus tolik netrpěl?

Co si dát místo kávy aneb Jak zdravě dodat energii

Vůně kávy
zdroj: Thinkstockphotos Vůně kávy
aktualizováno 04.10.2014, 00:03 | 04.10.2014, 00:03 | Krasna.cz/Lenička P.

Káva, colové nápoje nebo energetické drinky tě vzpruží během chvilky, ale nejsou moc dobré pro tvé zdraví. Čím jiným se nakopnout, aby tvůj organismus tolik netrpěl?

Zelený čaj

Obsahuje také kofein a zaručeně vás probere a ještě uděláte něco pro své zdraví. Víte, že zelený čaj omlazuje a dodává našemu tělu možnost dlouhověkosti? Má velice silné antioxidanty a bojuje proti různým chorobám.

 

Ořechový smoothie
Ano i tímto se dá nahradit káva. Oříšky mají vysoký podíl bílkovin a vlákniny a smoothie nám poslouží i jako velice zdravá svačinka. Zhotovte si smoothie třeba z mandlového mléka, proteinového prášku a oříškového másla. Další variantou je klasické mléko, oříšky a proteinový prášek.

 

Lékořicový čaj
Máte rádi lékořici? No já se přiznám, že moc ne. A jako malá jsem ji vyloženě nesnášela. Ale čas nás mění a jsou i tací, kteří lékořici zkrátka milují. Určitě si ale zkuste pořídit lékořicový čaj. Zvyšuje energii, kterou si myslíme, že dostaneme z kávy…

 

Chai
Tato zvláštnost pochází z Indie. Je to uklidňující nápoj vyrobený z černého čaje, mléka a různého koření, jako je skořice, kardamom či zázvor. Tento nápoj nás pomůže dostat se přes odpolední únavu v práci i ve škole.

 

 

Voda s citrónem
Je to opravdu pravda. Sklenice chladivé vody s citrónovou šťávou a kůrou vás dostatečně nabudí na zvládnutí dalších denních povinností.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vražedné ENERGY DRINKY! Mohou vás zabít
Kofein – hrozba tohoto století? Víme, čím ho nahradit
4 mýty o kávě aneb co možná nevíš o kofeinu
Kafe s mlékem? Jaké mléko si (ne)vybrat ke kávě
Zelená káva! Skutečná cesta k hubnutí nebo přehnané tvrzení?

 

Šťáva z granátového jablíčka
Je sladká a nabitá energií. Buď jí můžeme popíjet samotnou, nebo k ní přidat šťávu z jiného ovoce. Doslova vás nakopne.

 

Zelená energie
Špenát, kapusta, mango, borůvky a banán. Tohle vás zaručeně probere a dodá mnoho vitaminů. Já vím, já vím, nezní to lákavě, ale je to tááák zdravé a věřte, že na chuť je to také dobré. A té energie, co vám to dodá!

 

Článek napsala blogerka Lenka z blogu kreativologie.blog.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení