Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Potřebuješ se zbavit špeků na břiše a zformovat ho do vysněné podoby? Nepomůže ti nic jiného, než přesně zacílené cviky.

Cviky na břicho, které skutečně fungují!

Posilování břicha - 2
zdroj: Thinkstockphotos Posilování břicha - 2
aktualizováno 14.11.2014, 00:02 | 14.11.2014, 00:02 | Krasna.cz/trm

Potřebuješ se zbavit špeků na břiše a zformovat ho do vysněné podoby? Nepomůže ti nic jiného, než přesně zacílené cviky.

Žádná zázračná dieta ti bříško sama o sobě nezformuje. Ano, může tě zbavit nefouklého břicha a tukových polštářů, ale pevný a atraktivní tvar dá tvému bříšku jen pravidelný cvičební režim. Že po deseti leh sedech padáš únavou a břicho máš celé rozbolavělé? To je jen známka toho, že tvé svaly jsou ochablé a netrénované. Začni je pravidelně týrat cvičením a brzy uvidíš výsledek, který stojí za to.

 

Důležité je cviky střídat a zatěžovat různé svaly s různou intenzitou. Pokud bys cvičila jen jeden typ cvičení, svaly by si brzy přivykly a zátěž by pro ně nebyla tak velká. Tudíž by efekt cvičení nebyl takový, jako ze začátku. Máme pro tebe hned několik cviků, které jsou zaměřené na břicho a které skutečně fungují, pokud se cvičí pravidelně a nešidí se. Vytvoř si svůj cvičební plán právě z nich. Cvič každý den alespoň deset minut a uvidíš, že mít ploché bříško můžeš i ty.

 

 

Šlapání na kole


Lehni si na zadá, paže natáhni podél těla a zvedni nohy do vzduchu. Šlapej jimi stejně, jako když jedeš na kole. Zkus maximálně zvýšit rychlost, ale hlídej si, abys přitom neodlepovala záda v oblasti beder od podložky. Můžeš zkusit vytáčet obě kolena na levou a pak na pravou stranu. Tím posiluješ i šikmé břišní svalstvo a dobře si promasíruješ záda.


Zvedačky na šikmé břišní svalstvo


Polož se na záda, kolena měj pokrčená, ruce si založ za hlavu. S výdechem zvedej hlavu, krk a záda až po lopatky, snaž se nepřitahovat lokty k uším. Zdvihni se až tak, kam ti záda dovolí. S nádechem se vrať do výchozí polohy. Desetkrát se zvedej takto, pak se zdvihej šikmo, vždy směrem k jednomu koleni. Cvič po deseti cvicích na každou stranu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zbav se pneumatiky na břiše
Získej ploché bříško do plavek
Módní triky: Zamaskuj oplácané bříško

 


Pomalá svíčka


Polož se na záda, nohy i ruce natažené. Zatni svaly ve spodní části břicha a zdvihej natažené nohy vzhůru. Drž kotníky u sebe, ať se ti nohy nerozdělí. Nezdvihej je ale švihem, čím pomaleji je zdviháš, tím více tvé svaly pracují. Zdvihni je až do pravého úhlu. Tady končí lehčí varianta. Pokud ti to tvá fyzička dovolí, pokračuj ve cviku tím, že odlepíš zadeček od podložky a zvedneš ho, vytáhneš směrem za nohama. Stejně jako, když děláš svíčku, jen ne švihem, navíc bez pomoci rukou. Pak vrať zadek i nohy na podložku, nenechej je ale spadnout, opět cvič pomalu, měj břicho zatnuté a zpevněné. Zopakuj patnáctkrát.


Kmitavé přitahování


Lehni si na záda, ruce předpaž před sebe směrem ke stropu, nohy měj natažené. Začni se pomalu vytahovat směrem vzhůru. Zvedni se pouze po lopatky, hlídej si, abys měla bederní páteř pořád přilepenou k podložce, abys zabírala skutečně břichem, a ne zádovými svaly. Pak se znovu polož. Cvik opakuj desetkrát.

 


Kolíbka


Polož se na záda, paže měj položené podél těla, dlaně zasunuté pod zadkem. Nohy pokrč v kolenou a paty se snaž dostat co nejblíže k zadečku. S výdechem se snaž kolena a hlavu přiblížit tak, abys se skoro dotkly, břicho drž stažené. S nádechem povol a vrať se do výchozí polohy. Opakuj desetkrát.


Rotace nohou


Polož se na záda, ruce měj rozpažené, ramena přitiskni k podložce. Nohy zdvihni natažené směrem ke stropu tak, aby svíraly s tělem pravý úhel. Kotníky by se měly dotýkat a neměly by se ti během cvičení rozpojit. Pokládej nohy pomalu na jednu stranu, pak je znovu vytáhni nahoru a pokládej na druhou stranu. Ramena by se ti neměla odlepit od země, rotovat by měla pouze pánev a bedra. Nohy pravděpodobně nedostaneš až k podložce, což vůbec nevadí. Už v úhlu čtyřiceti pěti stupňů tvé břišní svalstvo pracuje naplno. Cvik zopakuj dvacetkrát, cvič svižně, ale ne švihem.

 14 hlasů
Vaše hodnocení