Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pozor na kávu, smažené jídlo a perlivou vodu.Chceš vyhrát nad celulitidou? Tak se jim vyhni.

Dá se jídlem a pitím ovlivnit celulitida? Ano!

celulitida 1
zdroj: Thinkstockphotos celulitida 1
aktualizováno 19.08.2013, 08:22 | 19.08.2013, 00:00 | krasna.cz/raw

Pozor na kávu, smažené jídlo a perlivou vodu.Chceš vyhrát nad celulitidou? Tak se jim vyhni.

Nehezké hrbolky pod kůží jsou sice do velké míry vrozené, ale velkou roli hraje i to, co si dáš na talíř nebo co si naliješ k pití.

 

Možná tušíš, že smažený řízek nebude to pravé, ale co káva, voda s bublinkami nebo třeba víno? Bohužel, i tyto zdánlivě nevinné poživatiny mají vliv na rozvoj celulitidy, proto s nimi zacházej opatrně. 

 

 
Dieta má na celulitidu lepší vliv než krémy


Poradíme ti, jak upravit jídelníček, aby ses nemusela děsit toho, jak se tvoje celulitida zhoršuje. A je tu naštěstí i jedna dobrá zpráva.

 

Pokud se budeš snažit jíst dlouhodobě zdravě s ohledem na riziko celulitidy, projeví se do kladně daleké spíše, než když se budeš narychlo snažit vylepšit problematické partie pomocí krémů a podobných přípravků za drahé peníze. 

 
Začni třeba tím, že se naučíš na žízeň pít obyčejnou vodu. Možná už ses dokázala vzdát sladkých limonád, to je dobře, ale ani perlivá voda není ideální. Oxid uhličitý totiž pravděpodobně zvyšuje riziko rozvoje celulitidy.

 

Podobně jako káva. Není nutné se jí vzdát úplně, ale udělej si z ní vzácnost, kterou si dáš nejvýše jednou denně. Je přitom jedno, zda to bude ráno při snídani nebo odpoledne s kamarádkou. 

 

 

Bílé pečivo nahrává celulitidě


Když už jsme u snídaně, vyměň rozhodně bílé pečivo za tmavé, které obsahuje i minerály a vlákninu, které napomáhají trávení a nepřinášejí tělu tolik prázdných kalorií, jako to z bílé mouky.

 

Podobně bys měla zanevřít také na knedlíky, kdežto těstoviny na index dávat nemusíš, ale vybírej si ty z kvalitní semolinové mouky, nebo rovněž celozrnné.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mlsáš ráda? Tak mlsej zdravě, pak nevadí ani zmrzlina nebo čokoláda

Nedaří se ti zhubnout? Zkus výživového poradce

Doma.cz: Kdo chce být štíhlý, musí pořádně spát

Mel C chce být štíhlá jako Victoria Beckham. Drží podle ní dietu!

Ewa Farna se rozhodla shodit přebytečná kila. Koukněte, jak jí to sluší s činkami

Pokud jde o pití, hodně zla dokáže s celulitidou napáchat i alkohol – trocha vína, ideálně vinného střiku nevadí, pivo občas se snese. Ale více pivům a všem panákům se určitě vyhni.

 

Alkohol totiž zatěžuje játra, která ho musí odbourávat a nemají pak tolik času a energie, aby z těla vyplavila i ostatní zplodiny. A ty se, jak známo, ukládají často právě v podkožním tuku.

 

Fastfood je tvůj největší nepřítel


Některá jídla si můžeš občas dát – třeba červené maso se sice s celulitidou moc nesnese, ale jednou nebo dvakrát týdně? Proč ne. 

 

Ale zkus úplně zapomenout na smažené pokrmy z fastfoodu, protože obsahují hned několik věcí, které jsou úplně špatně: od nekvalitních surovin přes spoustu tuku až po zbytečné kalorie obsažené v různých trojobalech, těstíčkách, pečivu a omáčkách.

 

Navíc se tohle jídlo většinou jí ve spěchu, nikdo ho pořádně nerozkouše, natož aby si na něm pochutnal. I to hraje roli v tom, jak naše tělo dokáže jídlo zpracovat. Vynech také uzeniny a šetři se solí, její nadměrné množství rovněž napomáhá zadržovat nežádoucí vodu v těle. 

 

 

Nezapomínej na pohyb, aby lymfa dobře proudila


Sebelepší dieta ti nepomůže, pokud zároveň nepřidáš na pohybu. Střídej přitom posilování s rychlou chůzí, během či jízdou na kole, při kterých se zadýcháš a které díky tomu napomáhají správnému proudění lymfy. Její zadržování v těle vede k otokům a rovněž zhoršuje celulitidu. 

 
Ideální je, aby sis pořádně dala do těla alespoň dvakrát až třikrát týdně, zvláště pokud trávíš hodiny denně sezením ve škole nebo v kanceláři.6 hlasů
Vaše hodnocení