Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejsem sice výživový specialista ani kuchař, ale v oblasti diety dokážu být vynalézavá. :) A tak jsem takhle jedno krásné úterní odpoledne vynalezla tyhle fitness koule. Můžou to být ale klidně i sušenky, záleží, jak si je vytvarujete.

Fitness vločkové koule, to nejlepší před cvičením RECEPT

Fitness vločkové koule
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Fitness vločkové koule
aktualizováno 01.02.2015, 00:31 | 01.02.2015, 00:31 | Krasna.cz/Lenka Havlicek

Nejsem sice výživový specialista ani kuchař, ale v oblasti diety dokážu být vynalézavá. :) A tak jsem takhle jedno krásné úterní odpoledne vynalezla tyhle fitness koule. Můžou to být ale klidně i sušenky, záleží, jak si je vytvarujete.

Nenechte se zmást názvem, nejde o netučnou nebo nekalorickou svačinku, ale o koule plné energie, kterou, pokud chodíte pravidelně cvičit, prostě potřebujete. Ať už se snažíte zhubnout nebo ne. Jsou plné čistých sacharidů, zdravých tuků i proteinu…. a hlavně moooc dobré. Ideální když se zrovna chystáte jít cvičit a máte hlad…Třeba brzy ráno před prací. v tu chvíli já osobně nemůžu pozřít ani banán, protože vím, že by mě z něj během cvičení pěkně bolel žaludek. Zato když si dáte silný kafe a k tomu 3 - 4 kousky, jste jak králík Duracel a nic vám nebrání dát svému tělu plnohodnotný trénink.

 

Fitness vločkové koule
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Jedna vám dodá přibližně 76 kcal energie (asi 313 Kj). Tak to zkuste:


Fitness vločkové koule


Čas přípray: 10 minut

Čas pečení: 15 minut

Celkový čas: 25 minut

 

Na třicet kousků potřebujete:

 

šťávu z jednoho pomeranče
2 odměrky vanilkového proteinového prášku (používám BSN Syntha-6, v ČR jsem používala např. Optimum Nutrition Gold Standart 100% whey protein)
30 g burákového nebo mandlového másla
200 g ovesných vloček rozmixovaných na jemno
2 lžičky kůry z bio citronu
1 vejce
½ lžičky prášku do pečiva

 

Fitness vločkové koule
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

 

Postup:

Troubu rozehřejte na 150 stupňů.
Pomerančovou šťávu a proteinový prášek smíchejte, dokud nevznikne jemná kaše. Přidejte burákové/mandlové máslo a opět pořádně promíchejte.
Do vzniklé kaše vyklepneme jedno vajíčko, přidáme prášek do pečiva, citronovou kůru a opět umícháme do hladka.
Nakonec zasypeme vločkami a uhněteme lepkavé těsto.
Na plech vyložený pečícím papírem tvarujte menší kolue (asi jako ty rumovo-kokosové, co děláte na Vánoce) a pečte 10-15 minut, dokud lehce nezhnědnou.

A zkuste je nesníst všechny najednou:)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

RECEPT na nedělní snídani: Zdravé lívanečky
10 věcí, které po cvičení nejez! Jinak cvičíš zbytečně
Dej cuketě zelenou. 3 super RECEPTY

 

Tip na závěr:

 

Můžete je udělat i v nepečené verzi. Stačí vynechat vajíčko a prášek do pečiva a přidat trochu víc pomerančové šťávy nebo vody. Hotové koule pak obalte v ovesných vločkách, kokosu nebo sekaných mandlích a skladujte v lednici.


Navíc můžete různě experimentovat s variantami. Dá se přidat skořice nebo oříšky, semínka, kakao..  Fantazii se meze nekladou.

 

Článek pro tebe připravila blogerka Lenka Havlicek, Češka, která se přestěhovala do Los Angeles a sleduje tam pro tebe mnoho zajímavého. Noviny o cestování, poznávání americké kultury, vaření i fitness sleduj na jejím blogu www.meltingpotdiaries.com.7 hlasů
Vaše hodnocení