Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jódové dietě podlehly hollywoodské hvězdy, i běžné ženy. Pozor ale na její rizika.

Hollywoodským hitem je jodová dieta. Může být ale i nebezpečná!

Ryby v jídelníčku
zdroj: Thinkstockphotos Ryby v jídelníčku
aktualizováno 23.05.2013, 00:00 | 23.05.2013, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Jódové dietě podlehly hollywoodské hvězdy, i běžné ženy. Pozor ale na její rizika.

Slyšela jsi už o jódové dietě? Při ní se užívá zvýšené množství jódu. Ale s touto látkou je třeba zacházet opatrně. Pokud je jí hodně, je to špatně, ale totéž platí, i když je jí málo.

 

Touha po dokonalé postavě a rychle shozené kila motivuje ženy zkoušet různé diety. "Jodová dieta je založena na principu zvýšeného přísunu jódu do organismu. Můžete ho buď přijímat ve formě potravinových doplňků, nebo zvýšeným příjmem potravin s obsahem jódu. S jódem je však třeba zacházet velmi opatrně. Ve velkém množství je pro organismus vysloveně toxický, "říká trenérka Magdaléna Fajtová.


ČTĚTE TAKÉ:

Mořské řasy: Spása pro tvé tělo
Konečně! Skutečně fungující dietní jídelníček
To jsi nečekala! Málo tuků škodí tvé dietě

 

Jódové dietě podlehly hollywoodské hvězdy, třeba Angelina Jolie nebo Halle Berry, ale i běžné ženy. Ale s jódem je třeba zacházet opravdu opatrně. "Potravinové doplňky s obsahem jódu jsou většinou z mořských řas nebo jiných mořských živočichů. K předávkování může dojít v případě dávky nad 500 microgramů na den, takové množství by mohlo být nebezpečné. Určitě je třeba dodržovat předepsané dávkování, "vysvětluje lékařka Eva Sližková.

 

 

Nedostatek jódu v těle může způsobit neplodnost, duševní zaostalost a zvýšenou úmrtnost dětí. Ale pokud je jódu v těle příliš, také to není výhra. "Nedostatek jódu je v naší klinické praxi častější. Začne se projevovat sníženou funkcí štítné žlázy, poruchami koncentrace, poruchami nálady, často to připomíná i depresivní poruchu. Charakteristický je i zpomalený metabolismu, člověk začne přibírat, aniž by zvýšil příjem potravy," popisuje MUDr. Sližková.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Chceš zhubnout? Naplánuj si to
Hollywood blázní: Hubne díky hormonům
Doma.cz: Chcete zhubnout? Pozor na ztrátu minerálů

 

Jeho přebytek se může projevit podobně jako nadprodukce hormonu štítné žlázy. Projeví se to například nenadálým a nezdravým hubnutím, ale i výrazným pocením či boucháním srdce.

 

V následujícím videu se dozvíš, jak se dieta drží, ale i projevy, které dietu provázejí. Poslechni si zkušenosti slečny, která již dietu vyzkoušela.
7 hlasů
Vaše hodnocení