Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po jablkách budete mít bělejší zuby, poslech hudby prý pomůže na tlak, lepicí páska na bradavice...

Jablka pro bílé zuby, olej pro pevné nehty... 10 RAD pro krásu i zdraví

Jablko
zdroj: Thinkstockphotos Jablko
aktualizováno 10.03.2014, 10:48 | 10.03.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Po jablkách budete mít bělejší zuby, poslech hudby prý pomůže na tlak, lepicí páska na bradavice...

Pomocníky v boji proti nemocem nebo prohřeškům na kráse najdeme doma v zásuvce, v koupelně, či v chladničce. Přečtěte si rady, jak můžete mít krásné nehty nebo jak se zbavit stresu z jízdy.

 

Poslech hudby na vysoký krevní tlak

 

Pouhých 30 minut hudby každý den může pomoci snížit vysoký krevní tlak, což potvrdil výzkum na Univerzitě v italské Florencii. Vědci zjistili, že pacientům, kteří jsou na lécích snižující hypertenzi, pomáhá i poslech hudby, při které relaxují a dýchají pomaleji. Systolický tlak (horní číslo) se snížil v průměru o 3,2 bodů za týden a po měsíci pravidelného poslechu hudby byly hodnoty nižší až o 4,4.

 

Olivy nebo citrony na kinetózu (nemoci z pohybu)

 

Nevolnost v autě či autobuse, na lodi či v letadle - ty všechny mají jedno řešení. Jak zjistili lékaři, kinetóza způsobuje zvýšenou produkci slin, mnohým je proto velmi špatně. Kyselina tříslová v olivách vysušuje ústa a zklidňuje tak rozbouřený žaludek, díky čemuž se už budete cítit o něco lépe. Při prvních příznacích nevolnosti pomůže i cucání citronu.

 

Olivový olej na bolest

 

V lidovém lékařství se olivový olej používal při bodnutí hmyzem, popáleninách, bolestech svalů, kloubů i ledvin.

 


Rostlinný olej na křehké nehty

 

Kromě toho, že ti na suché a křehké nehty pomůže pravidelné nanášení krému na ruce, zkuste i jiné ošetření. Než půjdete spát, naneste si rostlinný olej na ruce a pak si navlečte bavlněné rukavice, aby se olej nedostal na ložní prádlo. Díky rukavicím se olej dostane hlouběji do pokožky a zabrání jejich vysušení.

 

Máta peprná nebo skořice na stres během jízdy

 

Vědci z Wheeling Jesuit University sledovali reakce 25 studentů během jízdy autem. Dobrovolníci prohlásili, že máta snížila jejich pocity únavy nebo úzkosti až o 20 %. Navíc, máta a skořice snížily frustrace až o 25 % a zvýšily bdělost o 30 %. Cestovalo se jim tak lépe. Pořiďte si proto mátovou nebo skořicovou vůni do auta!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Bělení zubů – které metody pomohou?
Domácí triky pro bílé zuby
Voda s citronem je malý zázrak


Jablka na bělejší zuby

 

Křupavé druhy ovoce a zeleniny působí jako malé zubní kartáčky. Při žvýkání mají přirozenou čistící vlastnost, která odstraňuje skvrny na zubní sklovině. Zejména jablka obsahují jemnou kyselinu jablečnou, která pomáhá rozpouštět skvrny.

 

Soda na infekce močových cest

 

Vypijte při prvních příznacích roztok vyrobený z ¼ lžičky jedlé sody rozmíchané v 250 ml vody. Pokračujte každý den, dokud se stav nezlepší. Jedlá soda dělá z močového měchýře alkalické prostředí, což snižuje schopnost bakterií množit se.

 

 

Hřebíček na rány

 

Abyste ránu zbavili infekce, posypte ji práškem z hřebíčku. Hřebíčkový olej je bohatý na eugenol, chemickou látku, která je antiseptická a utišuje bolest. Pomáhá i na bolest zubů a zánět dásní - celý hřebíček stačí přiložit na bolestivé místo a několik minut cucat.

 

Papája pro hladší pokožku

 

Toto tropické ovoce obsahuje papain, proteinový enzym, který rozpouští odumřelé buňky na povrchu pokožky. Při použití kúry dvakrát měsíčně budete mít pleť jemnější, hladší a zářivější. Papája obsahuje vysoký podíl vitamínů A, B ( B1, B2, B3, B6 ), C a velké množství vápníku, také železo, magnézium, fosfor, draslík a sodík.

 

Smíchejte 2 lžíce omyté a oloupané papáji a 1 polévkovou lžíci suchých ovesných vloček a promixujte v mixéru. Naneste tuto směs na čistou pleť a nechte působit 10 minut. Následně ji vlhkou houbou odstraňte. Enzymy v papáji jsou velmi jemné, což je důvod, proč je tato kúra ideální i pro osoby s citlivou pokožkou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zarůstají ti nehty? Skoncuj s tím!
Karcinom čípku, strašák mladých dívek: Zjisti, s čím máš tu čest
Kde číhají bradavice? Dejte pozor na své dítě

 

Lepicí páska na bradavice

 

Opravdu to funguje! Podle studie v časopise Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine je lepicí páska na bradavici mnohem účinnější než zmrazení. Údajně odstraňuje 85 % bradavic po 2 měsících, zatímco zmrazením je to 60 % bradavic.

 

Jak na to? Před jejím použitím si vyčistěte postižené místo dezinfekcí. Následně použijte kus lepicí pásky, který je o něco větší než bradavice. Naneste ji na ni, jednou za tři dny sundejte pásku a odumřelou kůži odstraňte pemzou nebo pilníkem na nehty. Postup opakujte, dokud bradavice nezmizí.

 

Chemické látky v lepící pásce doslova "zadusí " a "zabijí" bradavice. Rada pro odvážnější - podobně prý funguje bezbarvý lak na nehty nebo odlakovač.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Míša Doubravová riskovala zdraví. Měla horečky a hrála na hranici kolapsu

Gott se zlobí, při koncertu mu šlo o zdraví!8 hlasů
Vaše hodnocení