Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jóga se stala módním trendem, ale nutno podotknout, že jde o velmi užitečný módní trend. Má totiž řadu pozitivních účinků na naše zdraví.

Jak obnovit svou ženskou energii? Zkuste to speciálním cvičením

Jóga
zdroj: Thinkstockphotos Jóga
aktualizováno 16.08.2019, 00:00 | 16.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Jóga se stala módním trendem, ale nutno podotknout, že jde o velmi užitečný módní trend. Má totiž řadu pozitivních účinků na naše zdraví.

V případě ženské jógy se dokonce říká, že vám změní život. Jak už napovídá samotný název, ženská jóga je zaměřená výhradně na ženy a vyladění ženské energie. „Ženská jóga je jemné a zároveň velmi účinné cvičení, při kterém dochází k omlazení a harmonizaci ženského organizmu. Při cvičení ženské jógy se zaměřujeme na stimulaci hormonálního a lymfatického systému, intenzivní prokrvení a okysličení těla. Je to v podstatě méně náročná varianta hormonální jógy,“ vysvětluje instruktorka jógy Věra Vojtěchová z Domu Jógy v Praze. A dodává, že cvičení ženské jógy vychází z prastarých východních metod a působí na ženské orgány, udržuje jejich zdraví, plodnost a celkovou harmonii.

 

Jak přesně ženská jóga působí?

 

Ženská jóga má velmi podobné účinky jako hormonální jógová terapie. Při správném provedení a pravidelném cvičení ženská jóga dokáže revitalizovat a omlazovat organismus. Výsledkem je odstranění návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů. Příznivé výsledky byly zaznamenány u žen s cystami a myomy, které nejsou indikované k operaci. Vhodná je ženská jóga také pro ženy po šestinedělí. Ženská jóga příznivě ovlivňuje laktaci a eliminuje psychické i emocionální výkyvy. „Ženská jóga je nápomocna také ženám, které trpí na PMS, bolestivou menstruaci a silné krvácení. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén,“ doplňuje Věra Vojtěchová.

 

Jóga
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč cvičit i při menstruaci? Pohyb uleví od křečí i nafouklého břicha
Co může znamenat opožděná menstruace? Kromě těhotenství má 10 dalších příčin
Zažíváš během MENSTRUACE tuto bolest? Víme, co to znamená!

 

Cvičení nastartuje váš metabolismus


Kromě vyrovnání hormonální hladiny v těle přináší ženská jóga ještě další benefity. Může snížit únavu a nastartovat metabolismus, což oceníte zejména při hubnutí. „Ženská jóga vylepšuje hospodaření s vitální energií, snižuje únavu a zlepšuje látkovou a energetickou výměnu. Mimo to se při tomto cvičení posiluje pánevní dno a uvolňují se kyčle. Pro mě osobně však ženská jóga představuje zejména způsob, jak probudit svou vnitřní krásu a harmonii. Jak nechat zazářit svou ženskost a nalézt klid, který je v dnešní hektické době velmi důležitý a často je klíčem ke spokojenému životu ve všech jeho oblastech,“ říká instruktorka jógy.0 hlasů
Vaše hodnocení