Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také ráno bojuješ s touhou svalit se zpět do postele a spát? Překonej to.

Jak se udržet fit celý den

aktualizováno 07.01.2011, 22:16 | 28.12.2010, 11:01 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Také ráno bojuješ s touhou svalit se zpět do postele a spát? Překonej to.

Také tvůj spánkový deficit občas způsobí, že to v hodině jednoduše "zalomíš"? Nevíš, jak s tím bojovat? Pak je tento článek jako stvořený právě pro tebe!


Správný start je základ

Nastartovat se hned po probuzení je vůbec nejdůležitější věc ze všech. Proto si najdi čas a uvař si teplý nápoj (čaj či kávu), abys rozproudila krev v žilách. Nezapomeň na snídani, byť si dáš jen jablko či banán. Tělo potřebuje něco do žaludku, jinak mu brzy dojde energie. Skvěle tě ráno probudí také sprcha a opláchnutí si obličeje studenou vodou. Budeš se cítit svěží a skutečně nastartovaná.

 

Dodržuj pitný režim
Některým z vás to může připadat jako banalita, ale dehydratace organismu může mít za následek právě malátnost a celkovou únavu. Navíc si pitím jen pomůžeš. Urychlí se metabolismus a rychleji se ti z těla odplaví nečistoty.

 

 

Protáhni se
Jestliže na sobě začínáš pociťovat únavu, protáhni se! Předkloň se ke špičkám, proveď pár strečinkových cviků, proběhni se... Tělo se probere a ty budeš fungovat dál. Nacházíš-li se zrovna někde, kde je příliš mnoho lidí, nebo je ti cvičení nepříjemné z jiných důvodů, odběhni si na toaletu, kabinky obvykle poskytnou dostatek soukromí i místa pro rychlé procvičení.

 

 

Nejez těžká jídla a nepřejídej se
Určitě znáš ten pocit, kdy se nacpeš k prasknutí a už se ti nic nechce. Aby ne! Tělo musí vynaložit mnoho energie pro trávení těžkých jídel. Místo hamburgeru s hranolkami si raději poruč zeleninový salát, k němu zakousni rohlík, místo Coca-Coly v kelímku si vytáhni termosku s čajem či lahev s neperlivou vodou. Účinky na sobě pocítíš okamžitě!

 

Mějte pevný denní režim!
Každý den jinak vstáváš i chodíš spát? Tím své vitalitě také moc nepřidáš. Nauč se tedy dodržovat jistý režim dne. Organismus bude vědět, kdy je potřeba být v plné síle a kdy má pro změnu zase prostor k odpočinku.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •