Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Při zdravém stravování nebo dietě se musíš naučit, kolik čeho můžeš sníst. V současnosti existují i mobilní aplikace, které ti pomohou s počítáním kalorií. Mnoho lidí se však postupně učí sledovat složení na obalech nebo stále v duchu usilovně poč...

Kolik jídla můžete sníst? Jednoduchá metoda bez počítání!

Přísná dieta
zdroj: Thinkstockphotos Přísná dieta
aktualizováno 14.10.2019, 00:00 | 14.10.2019, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Při zdravém stravování nebo dietě se musíš naučit, kolik čeho můžeš sníst. V současnosti existují i mobilní aplikace, které ti pomohou s počítáním kalorií. Mnoho lidí se však postupně učí sledovat složení na obalech nebo stále v duchu usilovně počítají. Existuje však trik, který tě nic nestojí.

Vědci z University of Sydney přišli s jednoduchým a účinným způsobem, jak vypočítat velikost porce bez použití váhy. Problémem pro tebe může být to, že velikost zdravé porce je velmi malá.

 

 

Akreditovaná dietoložka a odbornice na cvičení Alice Gibson pracovala na tomto výzkumu v Boden Institute. Jde o první studii založenou na ruční metodě měření porcí potravin. Měří se na šířku prstů, které v podstatě používáme jako pravítko.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak při pouhém sezení spálit spoustu kalorií?
Víš, co piješ? Pozor na kalorie v nápojích
Chceš zhubnout? Zjisti, kolik kalorií denně potřebuješ!


Jako příklad použijeme lasagne. Změříme je takto:

1. Porce by měla být široká na sedm prstů.
2. Dlouhá na šířku pěti prstů.
3. Vysoká jako čtyři prsty.
4. Následně použij vzorec: 1/2 x šířka (7) x délka (5) x výška (4) pro výpočet porce v gramech

 

Pro lepší přehlednost se podívej na následující video-instruktáž:

 2 hlasů
Vaše hodnocení