Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kvůli širokým rosolovitým stehnům odmítáte nosit sukně a kraťasy? Letošní léto to bude jinak. Každý den si vyhraďte půlhodinu na následující cviky a do léta zmizí nepříjemné tření stehen o sebe, povolené nohy i nevzhledná celulitida.

Konec tlustým stehnům: 10 cviků, které zajistí sexy nohy

Dřepy
zdroj: Getty Images Dřepy
aktualizováno 27.03.2019, 00:00 | 27.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Kvůli širokým rosolovitým stehnům odmítáte nosit sukně a kraťasy? Letošní léto to bude jinak. Každý den si vyhraďte půlhodinu na následující cviky a do léta zmizí nepříjemné tření stehen o sebe, povolené nohy i nevzhledná celulitida.

Trenérka Alex Fogan sestavila speciální sérii cvičení, která cílí na štíhlá stehna, vyzmizíkuje ale i oplácané boky a uleví od bolesti zad, zejména v bedrech. Na vás je jen, zařadit je do svého denního rozvrhu. Cvičení vám zabere pro začátek klidně jen pět minut, kompletní sestavu zvládnete do půl hodiny. Udělejte si z toho malý rituál a v létě nebudete nad vzhledem svých nohou muset naříkat.

 

Cviky vychází z obyčejných dřepů, které Alex přizpůsobila tomu, aby stehna dostala zabrat o něco víc a ze všech stran. Protáhnete zadní i přední stranu stehen, vnější i vnitřní části viditelně zeštíhlí a zpevní se. Navíc se stehna pěkně prohřejí a prokrví, což by se mělo podepsat i na stavu vaší celulitidy. Posílíte ale i zadek, zpevníte břicho a rovněž pánevní dno, což je u žen žádoucí v každém věku.

 

Alex má skvělý kanál na youtube, kde vás naučí, jak si dát do těla a posílit všechny problematické partie.

 

 

Nevzdávejte se, když vám to z počátku nepůjde. Vyberte si třeba jen některé z následující desítky cviků a přidávejte si postupně, třeba po týdnu cvičení nové dva cviky. Není účelem se strhnout hned na začátku, ale vždy o trochu překonat současné limity. Dodržíte-li každodenní cvičení, překvapí vás, jak rychle začne tělo zvládat stále víc.


Nejprve začněte klasický dřepy, deset opakování. Dřep umíte, bez složitého přemýšlení ho zvládnete a tělo tím pěkně nastartujete a zahřejete. Napoprvé klidně přidejte jen jeden další cvik, druhý den přidejte další, v prvním týdnu klidně zůstaňte jen na třech až pěti cvicích, ať si je dobře zafixujete.


Ideální je každý cvik desetkrát zopakovat, ale klidně v prvním týdnu zůstaňte u pěti opakovaček, i snaha se počítá. Nohy budou asi trochu pálit, mohou se ozývat kolena, ale nevzdávejte se. Deset minut cvičení určitě zvládnete i při nekomfortních pocitech a svaly si postupně přivyknou. Postupně byste se měli dopracovat k celé desítce dřepů po deseti opakováních.


1) Základní dřep

 

2) Dřep a střídání nohou


Při zdvihu rovnou nohou zakopněte šikmo za sebe.

 

3) Široký dřep


Nohy držte daleko od sebe, špičky vytočte, kolena při dřepu vytáčejte do stran. Můžete si pro lepší oporu spojit ruce před tělem, spojené dlaně ve výši hrudníku, lokty od sebe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 rychlých protahovacích cviků, kterými začít lepší den
Tělo snů cvik po cviku: Známe ty nejúčinnější a nejjednodušší!
Tenhle CVIK udržuje Kate Middleton ve formě! Uhádneš, o co se jedná?


4) Dřep posilující celé tělo


Široký dřep, ruce držte napnuté podél těla. Při dřepu směřují dolů k zemi, při zdvihu pomalu opište přes upažení široký kruh a propněte ruce nad hlavu.


5) Vysoký dřep


Široký dřep, ruce máte propletené za hlavou, lokty od sebe. Při zdvihu nohu zvedněte a kolenem ťukněte do lokte. Záda držte rovná.


6) Dřep se spojenými koleny a dlaněmi


Dlaně dejte k sobě jako při modlitbě, držte je ve výši hrudníku. Nohy držte spojené, stehna, kolena i kotníky jsou pevně u sebe. Při dřepu nohy nevybočujte, místo toho vystrčte zadek za sebe směrem dolů. Ramena jsou stále ve stejné linii, pohybujete se po pomyslné kolmici, ze které vybočují jen kolena vpředu a zadek vzadu.

 

Dřepy
(Foto: Getty Images)


7) Dřep a skok


Široký dřep, při zdvihu vyskočte. Pomozte si rukama: při dřepu jsou spojené dlaněmi před krkem, při zvihnu máchněte kolem stehen.


8) Dřep s nataženou nohou


Pro stabilitu zapojte ruce. Na začátku jsou volně podél těla, při dřepu je pomalu spojujte před sebou, dlaně jsou ve výši krku, lokty pokrčené. V dřepu jednu nohu držte rovně a natahujte ji před sebe. Jděte jen tak nízko, jak vám stabilita umožní.


9) Dřep a náklon

 

Držte dělo přidřepnuté, ale pevné – hlídejte si břicho, nešpulte zbytečně zadek. Ruce spojte dlaněmi před hrudníkem, lokty držte do těla, pevně. Poklesněte zadkem a levou nohu zanožte široce za tělo směrem vpravo. Poté prostřídejte na druhou stranu.


10) Dřep a výpad

 

Ruce spojte před sebou, dlaně ve výši hrudníku, lokty od sebe, držte je v jedné rovině. Levou nohu předkročte, pravou zakročte. Rozsah volte tak, abyste se udrželi stabilní. Nyní jděte do dřepu: koleno zadní pravé nohy jde k zemi, koleno přední levé nohy míří vpřed, pánví poklesnete do výše levého kolene: koleno, stehno a pánev jsou v rovině. Pak se zvedněte, záda držte rovně, hlava a ramena nesmí rotovat. 0 hlasů
Vaše hodnocení