Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda bys zhubla, ale bez zbytečného hazardování se zdravím? Zkus osvědčenou dietu, které tvému tělu neublíží.

Konečně zdravá a účinná dieta!

aktualizováno 04.02.2012, 00:00 | 04.02.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Ráda bys zhubla, ale bez zbytečného hazardování se zdravím? Zkus osvědčenou dietu, které tvému tělu neublíží.

Diet existuje celá řada. Některé z nich slibují zázračné výsledky, ale jsou drastické a nešetrné k našemu tělu. Ráda bys zhubla, ale zároveň nechceš tělu upřít potřebné živiny a nějak ho ohrozit? Zkus dietu, která je ve světě hodnocena jako jedna z nejzdravějších a nejšetrnějších k tělu.

 

Vadí ti diety, při kterých hladovíš, upíráš si základní potraviny, a tak u nich nikdy dlouho nevydržíš? Místo vysněného váhového úbytku se pak dočkáš spíš jo-jo efektu? Skoncuj s takovým hazardováním a zkus něco mnohem šetrnějšího. Jedna z nejpopulárnějších diet současnosti, tzv. dieta DASH, by mohla být řešením i pro tebe.

 

Pokud se na tuto dietu podíváme z hlediska nutričních hodnot povolených jídel, pestrosti stravy i šance na to, abys jídelníček dlouhodobě dodržovala, je tato dieta v souladu s naším zdravým životním stylem.

 


Název této diety je v angličtině zkratkou pro ¨Dietary Approaches to Stop Hypertension¨, (Dietní přístupy k potlačení hypertenze). Jedná se tedy o dietní program, určený pro snížení krevního tlaku, který si často sami způsobujeme špatnou životosprávou a nedostatečným pohybem. Takto cílený jídelníček j prospěšný pro každého, i pokud – zatím – problémy s tlakem nemáš.

 

Základním principem této diety je zvýšit příjem ovoce a zeleniny. To by mělo být ve tvém jídelníčku podstatně zastoupeno. Druhým potravinovým pilířem jsou nízkotučné mléčné výrobky a mléko.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš se probrat po zimě? Dopřej si jarní detox
DIETA podle horoskopu!
Nenáročná dieta: hubni bez hladu

 

Dieta samozřejmě nestojí jen na nich, povolené je dále celozrnné pečivo, luštěniny, ryby a ořechy. S takovým jídelníčkem předcházíš nejen vysokému krevnímu tlaku, ale i celé řadě dalších, zejména civilizačních chorob. Kromě tlaku ti klesá i hladina cholesterolu.

 

Nejbáječnější na této dietě je fakt, že začíná fungovat velmi brzy. Ne že bys měla po dvou týdnech ploché bříško a poloviční rozměr v pase. Jde spíš o to, že při dodržení diety se tělo detoxikuje, zbavuje se usazených nečistot a začínáš se cítit mnohem lépe. Lehčí, fit, máš víc energie. Váha se možná ještě nezměnila, ale tvůj vlastní pocit ze sebe sama je moc příjemný, což tě motivuje k tomu, abys v dietě vytrvala. Navíc ti v takovém rozpoložení nedělá problém zařadit do svého životního stylu víc pohybu, který by měl jít s dietou ruku v ruce.

 

Zbavení se nadbytečných kil nebylo primárním účelem této diety, je ale její nezanedbatelnou součástí. Díky vysokému podílu vlákniny netrpíš hladem, sladké ovoce ti zažene chuť na sladkosti, díky tukům a bílkovinám se cítíš fit. Díky tomu jíš méně, zdravěji a eliminuješ nezdravá jídla. Během několika měsíců můžeš mít nejen vysněnou váhu, ale budeš se cítit i mnohem víc fit.4 hlasů
Vaše hodnocení