Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nastartuj si imunitní systém a nenech si pokazit příjemné podzimní dny virózou.

Letos tě chřipka nezlomí. Pět rad, jak s ní bojovat a vyhrát!

Chřipka
zdroj: Thinkstockphotos Chřipka
aktualizováno 28.09.2016, 00:58 | 28.09.2016, 00:58 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Nastartuj si imunitní systém a nenech si pokazit příjemné podzimní dny virózou.

Právě podzim a s ním spojené proměnlivé počasí je ideálním obdobím pro nachlazení, chřipku a jiné virózy. Některým z nich se ubránit nedá, ale těm obyčejným se může s trochou pomoci zabránit.

 

Nastartuje si imunitní systém těmito zbraněmi:

 

1. Česnek

 

Je proslulý antibiotickými a antivirovými schopnostmi, které zaručuje látka Alicin. Rozhodně se mu nevyhýbej. Ideální je třeba v italské kuchyni, tak co si připravit třeba špagety s pikantní sýrovou omáčkou? Česnekem rozhodně nešetři.

 

2. Sauna

 

Ta přijde v chladu a nečase vhod. Navíc je skvělá pro přirozenou detoxikaci organismu. Pak se totiž z našeho těla vylučují škodliviny, což pomáhá naší imunitě v obraně organismu.

 

 

3. Spánek

 

Ideální je spát osm hodin. Tělo, na které působí mnoho nepříznivých vlivů, jako výkyvy počasí, mikrobi, stres nebo málo světla, si potřebuje pořádně odpočinout a nabrat síly na obranu.


PŘEČTI SI TAKÉ:

TOP 30 potravin proti podzimní depresi a unavenému vzhledu
Ovocné a zeleninové freshe: Báječné pro zdraví, krásu, imunitu i štíhlou linii
Posilujeme imunitu
Doma.cz: Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávu!
Poklička.cz: Cibulový sirup: Lék na chřipku i angínu

 

4. Polévka

 

Tradiční slepičí vývar se zeleninou má prokazatelné protizánětlivé účinky, což je i vědecky dokázáno. Takže si ho dopřej tak často, jak to jen půjde.

 

5. Kultura

 

Ne ta v pravém slova smyslu, ale bakteriální. Imunitnímu systému totiž velmi pomáhají probiotika, tedy přátelské bakterie, které tělo potřebuje pro správnou funkci. Nemusí utrácet horentní sumy za tabletky, skvělým zdrojem probiotik jsou například jogurty nebo mléčné nápoje s probiotickou kulturou.1 hlasů
Vaše hodnocení