Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Light potraviny se staly módním trendem, trenéři je ale nedoporučují. Podle odborníků jsou jen marketingovým tahem.

Light potraviny, strašák našeho jídelníčku

biopotraviny 4
zdroj: Thinkstockphotos biopotraviny 4
aktualizováno 17.08.2014, 00:00 | 17.08.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Light potraviny se staly módním trendem, trenéři je ale nedoporučují. Podle odborníků jsou jen marketingovým tahem.

Pokud patříte k lidem, který se trápí se svou hmotností celoročně a toužíte zhubnout alespoň nějaký ten kilogram, tento článek je věnovaný právě vám. Vybíráte si v obchodě jen light výrobky a odtučněné potraviny a ručička na váze se přesto stále nehýbe žádoucím směrem? Prozradíme vám, proč!

 

Nadbytečná kila určitě nejsou snem žádné ženy. A právě proto ruka sáhne v obchodě po light potravinách. Věřit jim, či ne? Jsou zdravější a prospěšnější pro naše tělo? Můžeme díky nim skutečně zhubnout? Light potraviny jsou podle odborníků jen marketingový tah. Zjišťovali jsme, proč po jejich konzumaci nehubnete.

 

Jsou to potraviny, které obsahují menší podíl tuku, tudíž mají nižší energetickou hodnotu, a to přibližně o 30 % oproti klasickým výrobkům. Logicky nás tedy napadne, že méně tuku nám pomůže při hubnutí. Je to však opravdu tak? Když si přečtete podrobně etiketu, zjistíte, že oproti běžným potravinám mohou mít naopak v obsahu více sacharidů nebo konzervantů, kterými naše tělo zbytečně zatěžujeme.

 

 

Bez tuků se navíc naše tělo neobejde, řada minerálů a vitamínů je totiž potřebuje k tomu, aby se v našem organizmu vůbec dokázala rozpustit a vstřebat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 tipů, jak při cvičení efektivně spalovat tuky
Pozor! Zdravé tuky nejsou nepřítel
Tuky, zdravé i zákeřné! Jak se v nich konečně vyznat?


Pokud spoléháte jen na to, že pokud si v obchodě zakoupíte light výrobky a uděláte tím krok k úbytku na váze, asi vás nepotěšíme. "K štíhlé postavě vám sotva pomohou," upozorňuje trenér Martin Kostolanský. Spíše naopak - budete mít pocit, že jíte "dietní" jídlo a nebudete se krotit v množství. Odborníci na zdravou výživu dokonce doporučují spíše slaninu a mastnější jídla, než například jíst müsli tyčinky. Když hřešíme, jsme si toho vědomi a snažíme si dát menší porci nebo pak hříšné jídlo napravit zvýšenou aktivitou.

 

Co je skutečnou cestou k vysněné postavě? Upravená zdravá strava a pohyb! Jakékoliv usnadnění či zkrácení si této nelehké cesty se často vrací známým jojo efektem. Rada na závěr - jednoznačně čtěte z složeninu potravin. Tajemství marketingu se totiž často ukryty právě tam.0 hlasů
Vaše hodnocení