Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda bys měla smyslnou postavu typu přesýpací hodiny, ale místo toho máš jen drobné poprsí, nevýrazný pas a oplácaný zadek a stehna? Poradíme ti, jak to změnit.

Jak získat větší prsa, ale neztloustnout jinde?

aktualizováno 29.03.2012, 00:00 | 29.03.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Ráda bys měla smyslnou postavu typu přesýpací hodiny, ale místo toho máš jen drobné poprsí, nevýrazný pas a oplácaný zadek a stehna? Poradíme ti, jak to změnit.

Netoužíš po tom, být vyhublá na kost. Líbí se ti hezky zaoblená silueta, ale souměrně. Příroda ti sice nadělila hezky tvarované boky, ale na prsou trošku šetřila. Ty jsi k tomu navíc nezdravou životosprávou a nedostatkem pohybu nasbírala pár nechtěných centimetrů v pase, na zadečku a přes stehna. Všechno jde ale napravit a získat okouzlující postavu s hezky stavěným zadečkem a poprsím, ale přitom s útlým pasem a štíhlýma nohama. Jdeme na to!


Zkus se v první řadě zaměřit na stravu. Protože máš tendenci přibírat ve spodní části těla a tuky se ti usazují na břiše, v pase, na zadku a na stehnech, budeš se muset víc kontrolovat. Omez příjem sacharidů, to znamená méně sladkostí, ale také bílého pečiva, těstovin, sladkého ovoce (čerstvého i sušeného). Naopak si dopřej více bílkovin, které najdeš v kuřecím a krůtím mase, rybách, nízkotučných sýrech a mléčných produktech (mozzarela, cottage), nezapomínej ani na vajíčka (zdravější jsou jen samotné bílky).

 

Zakaž si po páté hodině příjem sacharidů, samozřejmě nemusíš hladovět. Vhodné potraviny takhle večer jsou třeba knäckebrot s odtučněným sýrem a dietní šunkou nebo zelenina.

 

 

Abys netrpěla pocitem hladu, dopřej si hodně vlákniny. Tu najdeš v čerstvé zelenině a celozrnném pečivu. Jez je jako přílohu k hlavním jídlům i jako zdravou svačinu nebo lehkou večeři. Obohať jídelníček také o různá semínka a klíčky.

 

Nezapomínej na dostatečný pitný režim. Čistá neperlivá voda, bylinné čaje a zeleninové šťávy jsou to nejlepší, měla bys vypít až tři litry denně. Díky tomu se ti hydratuje organismus, zlepší se kvalita pokožky, vlasů a nehtů, pomáhá ti bojovat s celulitidou a striemi. Dostatečný pitný režim ti kupodivu pomůže také odvodnit organismus, pokud má tvé tělo tendenci zadržovat zbytečnou vodu. I to ti pomůže opticky zeštíhlet.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nová hollywoodská dieta: štíhlejší a fit už za tři dny
Štíhlejší nohy raz dva
Konečně účinné cviky na stehna!

 

Důležité je rovněž naordinovat si správné cvičení. Na spodní část je to snazší: potřebuješ zhubnout a zpevnit problematické partie. Nejde jen o to, co cvičíš, ale i kolikrát a jak dlouho. Vyber si několik cviků na problematické partie, ale zaměř se na to, abys postupně zvyšovala počet opakování (začni na patnácti, každý den přidávej pět a zvyš to až na padesát). Když začneš, asi budeš dělat mezi cvičením krátké pauzy, ty se časem také pokus eliminovat. Když cvičíš souvisle, tělo se zahřeje, udržuje si tepovou frekvenci a lépe se pálí tuky. Pokud děláš přestávky, organismus kolísá a spaluje dodané cukry, nikoli tukové zásoby. Po cvičení se proto cítíš hladová a unavená.

 

Tipy, na cvičení zaměřené na stehna a zadeček, najdeš v tomto článku.

 

S horními partiemi to bude trochu náročnější. Potřebuješ zde nabrat hmotu a vyrýsovat ji, nikoli hubnout. Proto se zaměř na posilování. Můžeš zkusit i klasické činky (nemáš-li je, sáhni po plastových lahvích s vodou), posilovací pružinu nebo posilovací gumovou pásku. Díky tomu posílíš také ruce a ramena, které se ti krásně vytvarují. V létě v tílku či plavkách to jistě oceníš.

 

Vyzkoušej také cviky přímo na prsa:


Cvik 1:

Lehni si na záda na velký gymnastický míč tak, aby ses míče dotýkala od lopatek až po bedra. Do rukou si vezmi dvě činky (nebo petlahve naplněné vodou, jestli činky nemáš). Rozpaž ruce a zpevněné je zvedej nad hrudník, pak je zase dej zpátky do rozpažení. Pozor, ať je nekrčíš v loktech. Ruce zvedni alespoň třicetkrát.


Cvik 2:
Paže spoj před hrudníkem tak, abys měla předloktí v jedné rovině. Dlaně opři o sebe, špičkami vzhůru (jako při modlitbě). Tlač jimi proti sobě, vydrž vždy alespoň třicet sekund.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Sport nemusí být drahý! Nakupuj na slevových serverech


Cvik 3:
Zvedni natažené ruce nad hlavu a zapaž je dozadu, jak to jen nejvíc jde. Spoj ruce, zhluboka se nadechni a zadrž dech na několik vteřin. Pak pomalu vydechuj. Opakuj pětkrát po sobě. Tímto cvikem zpevňuješ hrudní svalstvo a rozšiřuješ hrudník.


Cvik 4:
Postav se ke zdi a zdvihni ruce před sebe do úrovně ramen tak, aby ses plochami dlaní opírala o zeď. Nohy a trup se snaž držet v jedné rovině. Přenes váhu na ruce a pomalu se přibližuj hlavou ke zdi. Když už se skoro dotýkáš nosem, zastav, vydrž deset vteřin a pomalu se vrať do výchozí pozice. Opakuj desetkrát po sobě. Hlídej si, ať držíš ramena stažená vzadu, jen tak skutečně protáhneš prsní svaly a zároveň ruce.

 

U posilování prsních svalů je důležitá výdrž. Cvič takhle alespoň tři až čtyři týdny, pak teprve uvidíš nějaký výsledek.


Můžeš cviky střídat a nakombinovat si cvičení na všechny partie, nebo si ho rozdělit. Tomu pak lze krásně přizpůsobit jídelníček. V dny, kdy budeš cvičit na spodní část těla, si pečlivě hlídej přísun sacharidů, aby tělo muselo brát energii z tukových zásob v problematických partiích. Naopak v dny, kdy cvičíš horní část těla, můžeš mít trochu vyšší příjem sacharidů i jídla obecně, aby se tělo po náročném cvičení zregenerovalo.17 hlasů
Vaše hodnocení