Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co nevidět jsou tady Vánoce a ty už teď přemýšlíš nad tím, co dělat, abys na začátku ledna nebyla o 5 kil těžší? Právě pro tebe je tu nový díl Mista Fashion Blogu, kde ti Mista spolu s výživovou poradkyní Ivou Vavřínovou řeknou pár dobrých tipů, j...

MISTA radí: Jak na Vánoce nepřibrat

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 5
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 5
aktualizováno 19.12.2013, 00:00 | 19.12.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Co nevidět jsou tady Vánoce a ty už teď přemýšlíš nad tím, co dělat, abys na začátku ledna nebyla o 5 kil těžší? Právě pro tebe je tu nový díl Mista Fashion Blogu, kde ti Mista spolu s výživovou poradkyní Ivou Vavřínovou řeknou pár dobrých tipů, jak se udržet s jídlem na uzdě a přitom nestrádat a netrpět pocitem hladu.

Stává se i tobě, že na Štědrý den držíš půst a večer se najíš k prasknutí? Další den si dáš pořádnou porci na obědě u babičky a až do Nového roku se láduješ cukrovým a v lednu vyděšeně zjistíš, že máš o 5 kilo navíc a začneš držet hladovku? To je to nejhorší, co můžeš svému tělu udělat. Ono totiž vůbec nemá rádo extrémy. Základním pravidlem jak přes Vánoce jíst a nepřibrat, je dopřát si vše, na co máš chuť, ale v malých dávkách. Není důležité co, ale kolik a hlavně pravidelně.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Letos vynechej štědrovečerní půst a dej si přes den ovoce nebo jogurt, který tě díky bílkovinám spolehlivě zasytí a večer nebudeš mít tak obrovský hlad, že sníš všechno, na co se jen podíváš. I na Vánoce je potřeba zachovat zdravý rozum, dopřát si to, na co máš chuť, ale v malých dávkách.


Na první svátek vánoční si můžeš dát klidně pečené maso, které je ve své podstatě dietní, ale dej si k němu talíř zeleniny a ne pět houskových knedlíku.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Když s mamkou napečeš více cukroví, než jste plánovaly, klidně ho odložte do mrazáku. Na Velikonoce vám přijde vhod. Přes svátky je také velmi důležité nezapomínat na zeleninu, kterou můžeš sníst v jakémkoliv množství a vždy tě výborně zasytí.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 1
(Foto: oficiální zdroj)


Ze všeho nejvíc si ale třeba uvědomit, že vánoční pohodu nedělají jen stoly, které se prohýbají jídlem, ale hlavně lidé, s nimiž tyto svátky strávíš.

 

SLEDUJ SERIÁL:

S Mistou tentokrát v kuchyni: Upeč si cupcakes
MISTA FASHION BLOG: Vlny pro dlouhé vlasy za 10 minut
Mista Fashion Blog: Drdol na party i do školy


A co dělat, pokud se přece jen neovládneš a o svátcích pár kilo přibereš ? V lednu se postavíš na váhu, začneš panikařit a nastolíš si hladovku.Tak tohle určitě není správné řešení, protože muže přijít nechtěný jojo efekt.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

O mnoho moudřejší je začít jíst pětkrát denně, ale v malých dávkách, vyhnout se fastfoodům a jídlo si připravovat vždy doma čerstvé. Například na snídani si můžeš dát cereálie (ale určitě ne čokoládové) a k tomu jogurt, mléko, ovoce nebo pečivo. Na svačinu je vhodné ovoce, například banán nebo jablko.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Na oběd se neboj najíst ve školní jídelně. Všeobecně platí, že správný obědový talíř by měl obsahovat polovinu zeleniny, čtvrtku přílohy a čtvrtku masa.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Když tě ještě odpoledne čekají zájmové kroužky, mysli nato už den dopředu a připrav si například bagetu z tmavého pečiva. Natři si ji sýrem cottage, na to dej plátek salátu, sýru a šunky, k tomu kousek okurky a zdravá svačina je na světe. Je to určitě vhodnější, než si na poslední chvíli shánět něco pod zub v obchodě s rychlým občerstvením.

 

Na večeři si dej klidně těstoviny, rýži, nebo zeleninový salát, který můžeš polít krémovým balsamicem, a vyhneš se tím nebezpečným zálivkám a dresingům, které obsahují mnoho kalorií. Vyhni se také slazeným nápojům a přes den pij jen čistou vodu s citronem nebo zelený čaj.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Potřebuje naše tělo detox?
Zelený čaj – pro krásu i zdraví
Čaj Pu-Erh může usnadnit hubnutí

 

Myslíš si, že večer by si už po šesté hodině neměla nic jíst? Není to zcela tak. Důležité je, kdy chodíš spát. Všeobecně platí, že poslední jídlo by sis měla dát 3 hodiny před spaním. Dodržování těchto zásad je mnohem lepší než držet hladovku, protože tělo nestrádá, nejsi z toho podrážděná, máš pocit, že si můžeš dopřát a efekt hubnutí vydrží dlouhodobě.


Chtěla by ses dozvědět více zajímavých tipů o zdravé výživě a hubnutí? Mrkni na tohle video, kde výživová poradkyně říká, jak na to:

 



Zajímají tě témata o líčení, účesech, módě nebo o pečení? Na Mista Fahion Blogu najdeš celý archivu videí, tutoriálu a článků. Čeká tě tam taky poradna, kde ti na tvé otázky odpoví přímo Mista neb její vizážistka Marta.

 

Mista Fashion Blog: Jak nepřibrat o Vánocích - 9
(Foto: oficiální zdroj)



42 hlasů
Vaše hodnocení