Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak často se stravujete ve fastfoodech? Párkrát do týdne, do měsíce, nebo do roka? Někteří lidé jedí v rychlém občerstvení rádi a nedají na jídlo z friťáku dopustit. Jiní o této možnosti stravování nechtějí ani slyšet. Jeden muž se rozhodl konzumo...

Muž jedl celý týden pouze KFC! Co se stalo?

fastfood
zdroj: Getty Images fastfood
aktualizováno 27.11.2019, 00:00 | 27.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Jak často se stravujete ve fastfoodech? Párkrát do týdne, do měsíce, nebo do roka? Někteří lidé jedí v rychlém občerstvení rádi a nedají na jídlo z friťáku dopustit. Jiní o této možnosti stravování nechtějí ani slyšet. Jeden muž se rozhodl konzumovat smažená jídla z KFC celý týden. Co byste si tiply, že se stalo? Začal tloustnout a stoupl mu cholesterol?

Asi vás překvapí, že dotyčný začal paradoxně hubnout, než aby mu po týdnu váha ukázala o pár kilo navíc. Mělo to ale pár zádrhelů, takže nemůžete čekat, že zhubnete i vy, když nebudete jíst jinde než v KFC, McDonald´s nebo v Burger Kingu.


Co vedlo muže k tomuto rozhodnutí?


Říkáte si, jak se někdo rozhodne, že bude denně chodit do KFC? Mike Jeavons, jak se muž jmenuje, jedl hodně rád smažená kuřata. Chtěl zjistit, jestli bude mít v mastném jídle stejnou zálibu, když ho bude jíst pořád, nebo jestli si k němu naopak vybuduje odpor.

 

fastfood
(Foto: Getty Images)


Čtyřiatřicetiletý Angličan tak začal navštěvovat nejbližší KFC každý den a po celou dobu experimentu tu utratil v přepočtu přes tři tisíce korun. A výsledky jeho pokusu, které sdílel na svém YouTube, ho více než překvapily.


Namísto tloustnutí totiž po týdnu takřka stráveném v KFC nečekaně zhubl téměř jedno kilo. A to opravdu nejedl nic jiného než jídla uvedená v menu KFC.

 

hranolky
(Foto: Getty Images)


Je ale potřeba poznamenat, že se Mike vůbec nepřejídal a dodržoval svůj doporučený denní příjem, tedy 2427 kalorií. Kdyby jedl více než si mohl dovolit, tak by na sebe kila navíc určitě nenechala dlouho čekat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Převratná novinka u McDonald's! Je libo hranolky s čokoládou?
Největší mýty o akné: Vadí čokoláda, hranolky a nedostatek sexu?
Proč vadí smažená jídla a co si dát místo nich?


Zní to sice jako samozřejmost, ale i tak musíme poznamenat, že smažené kuře nebo hranolky rozhodně nepatří mezi dietní jídla a jejich konzumace určitě nevede ke zhubnutí. Nemluvě o tom, že když se příliš často stravujete ve fastfoodech, chybí vám důležité živiny, které získáte z jiných jídel.


Tento experiment ale ukázal jednu zásadní věc. Občasné stravování ve fastfoodech nemusí nutně vést k obezitě, když se budete držet doporučeného denního příjmu kalorií a nepřejíte se pokaždé, když do KFC vstoupíte.


Mike Jeavons navíc přiznal, že přestože něco málo shodil, experiment se na jeho těle projevil i negativně. V důsledku každodenního stravování v KFC cítil týden po pokusu neustále žízeň a trpěl bolestmi hlavy. Hladiny soli se v jeho těle zvýšily o 150 % a míra tuku se zvětšila dokonce o 250 %. To všechno nejspíš vedlo k nepříjemnostem, které se po ukončení experimentu projevily. I to poukazuje na to, že stravování ve fastfoodech vůbec není zdravé, a když budete navštěvovat rychlé občerstvení denně, tak vám to může dokonce pěkně uškodit.2 hlasů
Vaše hodnocení