Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pomalu startuje sezona sukní a jen co zahodíte i punčocháče, vrací se obvyklý otravný problém. Máte-li stehna silná, mohou se při chůzi třít o sebe, což je bohužel nepříjemné a bolestivé. V kraťasech a mini sukních ale nevypadají hezky ani široká ...

Nejlepší cviky na stehna: Zmizí široké boky i odřené vnitřní strany

Fitness
zdroj: Getty Images Fitness
aktualizováno 19.03.2019, 00:00 | 19.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Pomalu startuje sezona sukní a jen co zahodíte i punčocháče, vrací se obvyklý otravný problém. Máte-li stehna silná, mohou se při chůzi třít o sebe, což je bohužel nepříjemné a bolestivé. V kraťasech a mini sukních ale nevypadají hezky ani široká a povolená stehna. Zaměřte svou energii při cvičení na tyto problematické partie.

Cvičit se má samozřejmě rovnoměrně na celé tělo: jen tak správně nastartujete metabolismus, protáhnete a posílíte kompletní svalstvo, a nedojde k jednostrannému přetížení jen některých partií. Přesto klidně teď na jaře zintenzivněte trénink na nohy. Krátkodobě neublíží, ale na vaší postavě se viditelně podepíše.


Máme pro vás tipy na cviky, kvůli kterým nemusíte do fitka, ale zacvičit si je zvládnete bez jakýchkoli pomůcek klidně doma v obýváku. Věnujte jim každý den alespoň dvacet minut a sezona sukní vás letos nezastihne nepřipravené. A začněte hned: zhruba za tři týdny už uvidíte výrazný rozdíl.


První sérií cviků, které sestavila americká trenérka Tracy Anderson, si můžete zacvičit třeba hned ráno, aniž byste vstali z postele. Dají se totiž cvičit vleže. Lépe to samozřejmě půjde na zemi, na pevné a rovné podložce.

 

Tracy má skvělý kanál na youtube, kde najdete i další tipy na cviky na celou postavu.

 

 


1) Kmitání


Položte se na záda a srovnejte tělo, paže držte podél těla, dlaně dolů. Nohy zvedněte kolmo ke stropu, držte je narovnané, špičky jsou protažené. Rytmicky kmitejte nohami vzhůru, zadek se pokuste vytáhnout co nejvýš za nohama. Nohy držte pevně u sebe, narovnané.


2) Ohýbání


Výchozí pozice je stejná. Svižně nohy ohýbejte v kolenou, plosky nohou nechte ťuknout o zadek. Pak je vraťte do výchozí polohy. Musíte cítit napětí a teplo v přední části stehen.


3) Střídavé ohýbání


Stejná výchozí pozice. Nohy ohýbejte stejným způsobem, ale střídejte levou a pravou.

 

Cvičení
(Foto: Getty Images)
 


4) Široké kmitání


Opět stejná výchozí pozice. Nohy držte snožmo, kotníky a kolena u sebe. Přitáhněte napnuté nohy co nejvíce k hlavě, pak vraťte do původní pozice a pokračujte s napnutými nohami rovně dolů k podlaze. Břicho držte pevné, neodlepujte bedra od podložky.


Můžete zkusit i variantu tohoto cvičení, která je snazší: cvičí se každou nohou zvlášť, druhá je vzhůru nebo jde do protipohybu a udržuje balanc. Až ve cvičení pokročíte, půjde vám jistě lépe i těžší varianta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trápí tě nohy do X nebo do O? Zbav se jich cvičením
Tlustá lýtka a kotníky? Víme, co s tím
Aby stehna hubla a ne získávala objem ve svalech


5) Otočený lotos


Výchozí pozice je stejná, je nohy překřižte v kotnících a opřete o sebe navzájem. Roztahujte kolena od těla, kotníky ale nesmí povolit. Vypadá to jako baletní plie vzhůru nohama. Přitáhněte nohy co nejníže k tělu a znovu vypněte nahoru. Po sérii nohy protočte, ať se opírají opačně, a zopakujte na druhou nohu.
 

Každý cvik desetkrát zopakujte, postupně zvyšujte na dvacet opakování. Výhodou tohoto cvičení je, že při něm cvičí nejen nohy, zapojujete také břicho a hýždě. Zároveň zapojujete zadní, přední i vnitřní stranu stehen. I když vám celá série zabere sotva pět až deset minut, už za tři týdny budou nohy viditelně štíhlejší a pevnější.


Na další tipy na cviky na stehna se těšte už za týden.1 hlasů
Vaše hodnocení