Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dala ti kámoška tip na superúčinnou dietu? Nenech se polapit do dietní pasti. Mnoho zaručených dietních triků končí jo-jo efektem a rozhozeným zažíváním.

Nenech se oklamat dietami

Dieta
Dieta
aktualizováno 18.06.2012, 00:00 | 18.06.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Dala ti kámoška tip na superúčinnou dietu? Nenech se polapit do dietní pasti. Mnoho zaručených dietních triků končí jo-jo efektem a rozhozeným zažíváním.

Kterým dietním trikům nevěřit? Den si pozor na následující falešná slovíčka...

 

Rychlá

 

Ideální je hubnout kilo týdně, maximálně dvě. Jen tak tělo nezažívá drastické skoky a můžeš si novou váhu také udržet. Pokud ti zázračná dieta slibuje větší váhový úbytek, je nezdravá a nešetrná. Navíc stejně nehubneš tuky, spíše tělo odvodňuješ. Po takové je jo-jo efekt logickým, i když nechtěným následkem.


Nízkokalorická

 

Obecně lze říci, že doporučený denní příjem energie činí 2 000 kcal pro ženy, 2 500 kcal pro muže a 1 800 kcal pro děti. Obecně platná hranice minimálního denního příjmu, pod kterou bys nikdy neměla klesnout, je 1000 kcal (4186 kJ). Pokud ti dieta přikazuje méně, nebudeš mít dost energie na běžné denní činnosti – budeš unavená a při dlouhodobém držení takové diety z toho můžeš vážně onemocnět. Tohle je cesta k poruchám příjmu potravy, ze kterých se dostává velmi špatně a velmi dlouho.

 

 

Tukožroutská

 

Co tě účinně zbaví tukových zásob? Pravidelný a intenzivní pohyb. Žádné jídlo není tak účinné, aby tě tuků zbavilo samo o sobě. Existují potraviny, které pomáhají s jejich štěpením, ale tento proces musíš rozjet pohybem, jídlo samotné to nedokáže.

 

Omezující

 

Jednodenní půst nebo třídenní detox s omezenou skladbou jídelníčku je jako pročištění a zbavení všech nečistot z těla účinný a šetrný. Jenže rozhodně takový jídelníček nelze dodržovat dlouhodobě! Tvé tělo potřebuje tuky, bílkoviny i sacharidy, nelze se jich úplně vzdát. Když se tělu dlouhodobě nedostává toho, co potřebuje, trpí. A tvá psychika také. Dlouhodobě to nevydržíš, a touha po zakázaném bude nakonec silnější než ty. Kila jsou pak rychle zpátky, i s dalšími navíc.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Obuj boty, co hubnou za tebe
Zkus jídlo, které HUBNE ZA TEBE
Proč na tebe diety nezabírají?

 

Jak správně na to?

 

Jak tedy vypadá "správná" dieta? Zdravá, ale účinná dieta ti povoluje jíst všechno – bílkoviny, tuky i cukry. Jenže ve správném poměru a množství. I na první pohled nezdravé ti neškodí, pokud ho nejíš příliš. Samozřejmostí je pak dostatek ovoce, zeleniny a pitný režim.

 


Správná dieta není ani tak dietou, jako rozumnými stravovacími návyky, které jdou ruku v ruce s dostatkem pohybu. Pak ti nadváha rozhodně nehrozí.4 hlasů
Vaše hodnocení