Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud ti tělo zadržuje tekutiny, začnou se ukládat nejvíce v problematických partiích.

Nepříjemně zavodněná? Díky těmto potravinám až o dvě velikosti štíhlejší

Nadváha
zdroj: Thinkstockphotos Nadváha
aktualizováno 31.03.2015, 17:03 | 31.03.2015, 17:03 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Pokud ti tělo zadržuje tekutiny, začnou se ukládat nejvíce v problematických partiích.

Kouření, přílišné solení, hodně alkoholu... Přesně to jsou důvody, proč se ti zadržuje voda v těle. Nevěřila bys, ale i těsné oblečení nebo dlouhodobé stání na nohou bez pohybu přispívá k zavodňování.


Zavodněné tělo má sklony k celulitidě a zbytečně nabírá na objemu. Přírodní léky, které ti s ním pomohou:

 

Pampeliška

 

Připrav si z ní bylinný odvar, který můžeš pít ráno nebo večer, podle doporučení bylinkáře nebo lékaře. Můžeš ho koupit v podobě hotových fytoterapeutických přípravků a jeho koncentrace se pak řídí podle druhu potíží.

 

Borůvky a borůvková šťáva

 

Pokud je zadržování vody spojeno s obtížemi oběhového systému, který neodplavuje toxiny, je dobré doplnit stravu čistou borůvkovou šťávou, která pozitivně působí na funkci kapilár.

 

 

Méně soli

 

Zadržování vody může být způsobeno stravou nadměrně bohatou na sodík nebo nadměrnou konzumací kuchyňské soli. U stolu nebo při vaření můžeš sůl nahradit kořením a aromatickými bylinkami.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co se stane, když přestaneš brát hormonální antikoncepci?
Chceš zhubnout? Zjisti, kolik kalorií denně potřebuješ!
Jak při sezení spálit spoustu kalorií?

 

Listy břízy

 

Výtažek z břízy vzniká louhováním listů v lihu nebo lisováním, tyto produkty obvykle vyrábějí bylinkáři. Doma si můžeš připravit čaj tak, že výlouhuješ dvě lžíce sušených březových listů.

 

Ananas

 

Především jeho kmen je vynikající přírodní prostředek proti zadržování vody. Vyrábějí se z něj vitaminové doplňky v kapslích, v prášku nebo v tinkturách. Odstraňuje otoky a funguje jako drenáž tekutin.15 hlasů
Vaše hodnocení