Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

A pomáhá nám předcházet i nemocem při prudké změně počasí.

Otužování je zázrak zázraků. Skvělý na prsa, stres i hubnutí

Sprcha
zdroj: Twitter Sprcha
aktualizováno 10.10.2018, 16:35 | 10.10.2018, 16:35 | krasna.cz/tvnoviny.sk

A pomáhá nám předcházet i nemocem při prudké změně počasí.

Léto je už definitivně pryč a prudká změna počasí může nadělat s naším tělem pořádnou patálii. Abyste však prochladnutí ze změny počasí vyhnuli, dobré je začít s otužováním. Má pro tělo, kromě zdravotních, spoustu dalších pozitivních účinků.

 

Mnoho lidí je spíše příznivcem pořádně horké sprchy, ale ta nemá na naše tělo tolik dobrých účinků jako studená. Máme pro vás pár rad, proč je dobré otužovat se a na co všechno má pozitivní vliv chladná voda.

 

Imunita

 

Pravidelným otužováním posílíte imunitní systém. Tím, že naučíte tělo snášet chladnou vodu, nebudete mít problémy s přechody ročních období a předejdete tak nemocem z nachlazení. Studenou sprchou zároveň pořádně prokrvíte tělo a snížíte si krevní tlak.

 

Pleť a vlasy

 

Prokrvení se projeví i na vaší pokožce. Zůstane pružná a budete působit mladě. Účinek studené vody bude viditelný i na vašich vlasech, které budou po mytí ve studené vodě zdravé a lesklé. Navíc se budou méně mastit, protože chladná voda snižuje činnost mazových žláz.


Pokud však nezvládnete studenou sprchu na hlavě a vlasech, zkuste vlažnou a postupně při každém mytí si je oplachujte studenější. A to zejména, když si dáváte kondicionér.

 

 

Hubnutí

 

Tento účinek otužování se vám bude líbit asi nejvíce. Studená koupel nebo sprcha dokáže odbourat nežádoucí tuky. Důvodem je, že se vám zrychlí metabolismus, v těle se rozproudí krev a vaše tukové zásoby začnou přirozeně spalovat. Napomáhá to rovněž štěpení tukových hrbolků na stehnech a dalších problematických partiích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zima a mráz: Víš, jak ti škodí a čím tvé tělo nejvíc trpí?
Kolik šamponu a jak často vlasy mýt? Známe pravidla ideální péče o vlasy
Každý by měl umět relaxovat!


Krásná prsa

 

Sprchování studenou vodou dobře ovlivňuje i na pokožku prsou. Pravidelností dosáhnete toho, že vaše prsa budou pevnější a jejich pokožka krásně pružná. Pozitivní účinek spatříte i v případě, pokud vás trápí strie. Masáže a chladná voda pomohou, aby byly méně viditelné.

 

 

Snížení stresu

 

V dnešní uspěchané době jsme pod velkým tlakem a stres na nás číhá na každém rohu. Zní to neuvěřitelně, ale právě studená sprcha ochrání náš organismus před vlivy stresu. Při mytí se studenou vodou se nám vyplavují endorfiny a oxytocin, které odbourávají napětí a vyvolávají dobrou náladu.


Pokud si studenou sprchu dopřejete hned ráno, nakopne vás lépe, než pořádný hrnek kávy. Navíc budete po celý den bystřejší.

 

Sprchujete se studenou vodou?0 hlasů
Vaše hodnocení