Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte rádi ovocné a zeleninové šťávy? Výborně! Jste tedy na nejlepší cestě, jak přirozeně tělo nakrmit vitaminy. Ale víte, co vám jaký fresh poskytne? Já vám to povím.

Ovocné a zeleninové freshe: Báječné pro zdraví, krásu, imunitu i štíhlou linii

Vitamíny
zdroj: Thinkstockphotos Vitamíny
aktualizováno 06.10.2013, 00:00 | 06.10.2013, 00:00 | Krasna.cz/Lenička P.

Máte rádi ovocné a zeleninové šťávy? Výborně! Jste tedy na nejlepší cestě, jak přirozeně tělo nakrmit vitaminy. Ale víte, co vám jaký fresh poskytne? Já vám to povím.

Koktejl vitamínů prospěje nejen tvému zdraví. Pomůže také tvé kráse, protože vitamíny a minerály z ovoce a zeleniny posilují nehty, rozzáří vlasy a dodají zdravý vzhled i tvé pokožce. Freshe ti rovněž pomůžou se zažíváním a teď na podzim jsou důležitou spojkou v budování imunity.Jaké si dopřát a proč?

 

Ovocné freshe

 

Grapefruit – výborný pro naší imunitu díky obsahu vitaminu C, působí protizánětlivě a jásat můžou ti z vás, kteří chtějí zhubnout, neboť urychluje metabolismus.

 

Rybízová šťáva – šťáva z této mňamky je prospěšná pro ledviny a působí proti zánětům. Stejně tak i třešňová šťáva.

 

Melounová šťáva – má močopudný účinek a opět je prospěšná při ledvinových poruchách. Má hodně vitaminu C a B. Obsahuje kyselinu listovou, jenž je důležitá pro krvetvorbu, zdravé nehty, kůži a vlasy. Dále obsahuje vitamin A, který chrání zrak.

 

Hrušková šťáva – podporuje fungování ledvin. Má v sobě hodně vlákniny. Pití šťávy z hrušek je vhodné pro detoxikační diety. Šťáva se používá v lidovém léčitelství při obezitě a močových kamenech.

 

Meruňková šťáva – ovocná delikatesa. Již tři zralé meruňky jsou nejlepším zdrojem železa. A pozor! Zabraňují stárnutí, zlepší náladu, odstraní únavu a nesoustředěnost.

 

 

Pomerančová šťáva – nejznámější a nejprodávanější. Obsahuje draslík, vápník a hořčík. Vlastní vitaminy A, B a C. Měli by jsme denně sníst jeden pomeranč nebo vypít sklenici pomerančové šťávy. Jejím pitím se můžeme vyhnout chřipce a různým infekcím.

 

Jablečná šťáva – čerstvá šťáva nám pomůže při horečce, zánětech a zácpě. Obsahuje hořčík, železo, křemík a draslík. Stará se o pěknou pokožku, vlasy a nehty. Oceníme je i při bolestech hlavy a závratí.

 

Ananasová šťáva – výborná pro ty, kteří chtějí nějaké to kilčo shodit. Je to výborný spalovač tuků. Má hodně manganu a u,což prospěje i našim kostem. A jestli pociťuješ blížící se "depku", tak šťáva z toho chutného žlutého ovoce jistě pomůže.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Džusová očistná dieta: Ploché břicho za víkend
Tři ovocné koktejly, které tě zchladí i ti zachutnají!
Tři kila pryč za tři dny? Vyzkoušej ovocnou dietu
Posilujeme imunitu

 

Zeleninové freshe

 

Mrkev – asi pro nás nejznámější. jejím pitím předcházíme třeba zácpě, pomůže nám při kožních chorobách a hlavně chrání zrak. Pomůže také, pokud se cítíme vyčerpaní nebo se zotavujeme po nemoci.

 

Červená řepa – můžeme klidně zkombinovat s mrkví. Krásně nám zreguluje krevní oběh, vyléčí ekzémy a posílí vlasy.

 

Celer – dobře, ten se pít samotný nedá, takže ho smícháme třeba s mrkvičkou. Zbaví nás stresu a uklidní nervy, za což může draslík. A pozor - naťový je lepší než kořenový.

 

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Aloe vera: Udělej si džus, nebo sirup!
Mléko - škodí, nebo pomáhá?
Potřebuje naše tělo detox?
Doma.cz: Jídlem proti depresi? Ano, ale dobroty pečlivě vybírejte

 

A co si namíchat?

 

- Mrkev, celer a ředkvičku – slabá zeleninka
- Mrkev, celer, špenát, červená řepa – pro milovníky zeleniny
- grapefruit a pomeranč - moc, moc vitaminu C
- ananas a mango – pro milovníky exotiky

 

Mixujte, jak je libo. Třeba přijdete na zaručeně nejlepší recept na ovocný, zeleninový či kombinovaný fresh. A pak si ho dejte patentovat. :-) Můj nejmilejší je: mrkev, ananas, hruška, mango a brusinka – je krásně slaďoučký.

 

Článek pro tebe napsala blogerka Lenka z blogu kreativologie.blog.cz. Přečti si i její další články.3 hlasů
Vaše hodnocení