Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě povolené břicho? Zpevni si ho účinným cvičením, změna bude patrná za pouhý měsíc.

Pět osvědčených cviků pro pevnější břicho

břicho 4
zdroj: Thinkstockphotos břicho 4
aktualizováno 21.03.2015, 00:01 | 21.03.2015, 00:00 | krasna.cz/raw

Trápí tě povolené břicho? Zpevni si ho účinným cvičením, změna bude patrná za pouhý měsíc.

Úvodem jedna dobrá rada: neslibuj si, že budeš cviky na zpevnění břicha cvičit každý den.

 

Jednak je to nereálné, ne vždycky se podaří najít dost času. A není to ani nutné, protože na svaly kupodivu nejlépe platí, když se procvičují nejvýše třikrát až čtyřikrát týdne.

 

Na druhou stranu, u břišních svalů nehrozí přetažení tolik jako třeba u svalů na nohách. Dobré je myslet i na ostatní partie. Lidem, kteří se zaměřují jen na břicho, se stává, že zapomínají na záda – buď je neposilují nebo je rovnou přetěžují nesprávným prováděním cviků na břicho. 

 

 
Cviků, díky nimž můžeš mít už za měsíc mnohem pevnější břicho, existuje spousta. Přinášíme ti výběr pěti těch, které se osvědčily už mnoha mladým ženám před tebou. Ideální je, když při každém cvičení postupně provedeš většinu z nich, takže ti celá série zabere dvacet minut až půlhodinu.


1. Zvedání pánve – překvapivě účinná klasika


Lehni si na záda na podložku a ruce nech volně podél děle. Nohy zvedni kolmo ke stropu. A poté s výdechem nadzvedni svou pánev pomocí břišních svalů a to včetně nohou vzhůru, alespoň v rozsahu dvou až tří centimetrů. S nádechem potom vrať pánev zpět na podložku.

 
Variantou na tento cvik je zvedání pánve, při kterém také ležíš na zádech, ale nohy máš pokrčené v kolenou a opřené o chodidla, která se během cviku nesmí zvedat.
Vše opakuj osmkrát ve čtyřech sériích.

 

břicho 3

 
2. Zkracovačky – pohyb musíš dělat tahem


Lehni si na záda a nohy polož na vyvýšenou podložku tak, aby stehna mířila kolmo k zemi. Pokud nemáš podložku, opři se chodidly o zem a nohy pokrč v kolenou. Ruce při tom měj spojené za hlavou, bradu přitáhni k hrudníku.

 

S výdechem se zvedej nahoru, musíš při tom cítit práci břišních svalů. Pak se vrať zpět, aniž bys položila hlavu až na zem. Také se nesmíš prohnout v bedrech. Důležité je provádět veškeré pohyby pozvolným tahem, nikoliv švihem.
Zacvič si čtyři série po osmi.


3. Pro pevnější břicho a štíhlejší boky


Lehni si na podložku na bok, spodní ruku si natáhni pod hlavu, tu si pohodlně polož na ruku. Srovnej kotníky, boky i ramena do jedné roviny, zatímco pánev lehce podsadíš. S výdechem zvedej spojené nohy nahoru, do úrovně kyčlí, zatímco s nádechem je vrať zpátky.


Zacvič si čtyři série po osmi a pak to samé na druhém boku.

 

4. Náročnější, ale účinný cvik s celým tělem


Lehni si na pravý bok, podepři se o pravou ruku ohnutou v lokti, zatímco nohy necháš napnuté a levou ruku si dáš v bok. Vydrž tak dlouho, jak jen dokážeš – ideálně 15 až 20 vteřin. Proveď celkem třikrát a potom udělej to samé i na druhé straně.

 

Pokud je pro tebe cvik moc těžký, dělej zatím snazší variantu, při které se podepřeš o koleno spodní nohy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Hlídej si množství příloh, ale úplně je nevynechávej

Nauč se kouzlo vystínování a konturování obličeje

Léto končí, jak si udržet opálení co nejdéle?
 


5. Vezmi si na pomoc činku


Stoupni si rovně, uchop činku oběma rukama a předpaž. Proveď výpad levou nohou a zároveň napnuté paže otoč co nejvíce doleva. Vrať se a to samé proveďte na druhou stranu. Opakuj celé celkem patnáctkrát.

 

Podobně se dá do posilování břicha zapojit i cvičení na gymnastickém míči. Cviky jsou podobné, ale zapojuje se do nich celé tělo, protože míč tě nutí udržovat balanc. 

 

 
A ještě jedna věc aneb nauč se správně dýchat


Tohle vlastně není cvičení, ale je to způsob, jak držet břišní svaly správně zpevněné během dne a to včetně těch hluboko uložených. Naučte se stát rovně, mít břicho mírně zatažené a zaměřte se na dýchání do břicha, při kterém nutíte břišní svaly k neustálé práci. Poznáte to tak, že při výdechu se vám břicho zpevní, což si můžete ověřit přiložením ruky. Když si podobné dýchání zautomatizujete, můžete tak vlastně procvičovat břišní svaly bez ohledu na to, co zrovna děláte.6 hlasů
Vaše hodnocení