Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I vy hledáte způsob jak se nabít energií, jak probrat své tělo k lepším výkonům, zbavit se přebytečných kil a osvěžit i mysl?

Pětidenní restart: Nabij se energií na počkání

Mlsná
zdroj: Thinkstockphotos Mlsná
aktualizováno 07.06.2018, 15:58 | 07.06.2018, 15:58 | Krásná.cz

I vy hledáte způsob jak se nabít energií, jak probrat své tělo k lepším výkonům, zbavit se přebytečných kil a osvěžit i mysl?

Australská výživová poradkyně Jessica Sepel tvrdí, že tělo je možné resetovat za neuvěřitelných pět dní. Jak? Tato dáma je intenzivním zastáncem zdravého životního stylu. Absolutně odmítá tekuté diety a hladovky, které vedou jen ke krátkodobým výsledkům, na svém blogu vysvětluje, že čištění potravinami je mnohem efektivnější a výsledky jsou udržitelné.

 

Detox, který navrhla, obnovuje vitalitu a poskytuje tělu jemnou laskavou péči. Výsledky svého receptu na očistu komentuje slovy: "Mluvím o zářivé kůži, detoxikaci játrech, obnovené energii, hlubokém spánku a hmotnostní rovnováze..."

 

Její návod na nabití a obnovu spočívá v jednoduchých krocích:

 

Odstraňte všechny škodliviny z jídelníčku a nápojového lístku

 

Prvním a nejdůležitějším krokem, pokud chcete zažít tuto rychlou přeměnu, je odstranit všechny škodliviny ze svého denního příjmu. Podle této odbornice na výživu to znamená vyhnout se kofeinu, alkoholu, rafinovanému cukru, mléčným výrobkům, pšenici, lepku a červenému masu.

 

 

Stejně je třeba zabránit trans-mastným tukům, nacházejícím se v rostlinných olejích, ve zpracovaných a smažených potravinách.

 

Namísto toho byste měli volit sezónní zeleninu, velké množství listové zeleniny, čerstvé ovoce, bezlepkové obiloviny jako quinou, pohanku, a samozřejmě na minerály, vitaminy a kvalitní tuky bohaté ořechy a semena. Ukázky jídelníčku sdílí odbornice na svém Instagramu.

 

Vhodnou součástí zdravého jídelníčku jsou vysoce kvalitní ryby, biopotraviny, kokosový a extra panenský olivový olej. K očistě mohou dopomoci i koření: kurkuma, skořice, muškátový oříšek a kajenský pepř jsou z tohoto hlediska těmi nejcennějšími.

 

Víte, které potraviny pomáhají čistit organismus a nabijí vás energií?

 

Bylinné čaje, jablečný ocet, čerstvý zázvor, česnek, cuketa, mrkev, citrony nebo limetky, avokádo, celer, ovoce s nízkým obsahem cukru. K takovým druhům ovoce patří bobuloviny, grapefruit, kokosový ořech, zelené jablka a papája.

 

Inspirativní jídelníček a tipy na pokrmy na celý den sdílí i na svém Istragramu.

 

Fotogalerie

1 / 13 Otevřít fotogalerii

 

Každý den cvičte 30 minut a dodržujte pitný režim

 

Díky každodennímu cvičení, které nemusí být mimořádně namáhavé, ale mělo by trvat 30 minut denně, si rozproudíte krev a lymfatický systém, což pomůže k rychlému uvolňování toxinů.

 

Samozřejmostí by měl být příjem dvou až tří litrů filtrované vody denně, aby byly ledviny schopny vyplavit toxiny. Kromě vody jsou vhodné bylinné čaje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Uvažuješ o detoxu? Očista je důležitá i proti stresu a rozbouřeným emocím
TOP detox? Víme, které ovoce a zelenina udělají nejlepší službu
Netradiční detox a hubnutí s ajurvédou

 

Podpořte své pozitivní pocity

 

Jessica Sepel upozorňuje, že ve dnech očisty je velmi důležité starat se o sebe i z emocionálního hlediska. Při detoxikaci totiž můžete prožívat různé pocity, obvykle jste citlivější, zranitelnější, takže si dopřejte více lásky a pohody.

 

Po pěti dnech očisty je vhodné podpořit náročnou snahu dalšími očistnými rituály:


- třikrát týdně koupel v epsom soli
- naučte se dýchat hluboko "do břicha" a toto cvičení provádějte každý den
- dopřejte si masáž
- snažte se alespoň měsíc vyhýbat alkoholu


Očistěte i prostředí, ve kterém žijete

 

Chcete-li žít zdravěji, není podstatné jen to, co do sebe dáváte, ale i v jakém prostředí žijete a jaké přípravky používáte. Odbornice doporučuje používat deodorant bez obsahu hliníku, kvůli odstranění pesticidů důkladně mýt ovoce a zeleninu nebo je oloupat. Doporučuje také nepoužívat plasty na ukládání potravin a využívat co nejvíce přírodních produktů, a to i v péči o pleť, pokožku, vlasy a nehty.0 hlasů
Vaše hodnocení