Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Představujeme možnosti, díky kterým se nebudete stydět vylézt z převlékárny.

Plavková sezóna se blíží a tebe děsí celulitida. Co se dá ještě do léta zachránit?

Postava
zdroj: Thinkstockphotos Postava
aktualizováno 13.04.2018, 00:57 | 13.04.2018, 00:57 | Krásná.cz

Představujeme možnosti, díky kterým se nebudete stydět vylézt z převlékárny.

Dělá se vám špatně při pomyšlení na blížící se letní období, během kterého neschováte sebemenší nedostatky? Nezoufejte. Do léta se dá ještě ledacos stihnout.

 

Jestli je celulitida to, co vás pálí nejvíc, a cvičení nebo kosmetické gely pro domácí použití jsou na ni krátké, chce to svěřit se do péče kosmetických a estetických salonů.

 

Lymfodrenáž

 

Před létem byste rozhodně měli do svého arzenálu přípravy zařadit pravidelnou lymfodrenáž. Tím, že aktivuje mízní systém a rozproudí lymfu, podpoří veškeré vaše hubnoucí snahy, zbaví vás otoků a zadržování vody a vyhlazuje pleť, a tedy i celulitidu.

 

Navíc zkracuje dobu, za jakou jsou viditelné účinky dalších ošetření, jako je lipolýza či rázová vlna, protože urychluje čas vyloučení odumřelých tukových buněk.


Smrt tukových buněk!


Říká se, že smrt bychom neměli nikomu přát. U tukových buněk to ale tak úplně neplatí. Zvláště pokud vám stojí v cestě za postavou, se kterou budete v létě sebejistější. Jednou z metod, jak se tukových buněk zbavit, je takzvaná injekční lipolýza. „Při injekční lipolýze se do tukových polštářů injekčně aplikuje fosfatydylcholin, který tukové buňky uvede do stavu apoptózy, řízené buněčné smrti,“ vysvětluje MUDr. Jana Votrubová z kliniky Esthetic Medical.

 

 

Odumřelé tukové buňky poté lymfatickým systémem putují z těla a vy se můžete radovat z úbytku centimetrů. Ten začíná být viditelný již po druhém sezení. Pro trvalý účinek se doporučuje celkem tři až čtyři sezení v rozestupu šesti až osmi týdnů.

 

Pro modelaci lipolýzou jsou zralá nejen stehna a boky, umí si poradit i s dalšími partiemi, jako jsou tzv. madla lásky, břicho, ale i paže, kolena, krk či podbradek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejčastější mýty o celulitidě vyvráceny! Co vám skutečně pomůže?
CELULITIDA: Víme, jak na ni! Osvědčené tipy, které nezklamou
Konečně pravda o celulitidě! Víme, co ji doopravdy způsobuje

 

Rázová vlna obnoví kolagen


Můžete zvážit kombinaci lipolýzy a rázové vlny. „Hlavní roli v rázovce hrají akustické rázové a elektrické pulzy, které v kůži vyvolají nebolestivý drobný zánět stimulující produkci kolagenu. Prohřátí kůže navíc zlepší cirkulaci v podkoží, navýší okysličení a výživu,“ vysvětluje MUDr. Votrubová.

 

Před létem nasaďte kůru a na rázovku docházejte dvakrát či třikrát týdně a po asi třech týdnech si sami všimnete změny. Může zlepšit i vzhled strií.

 

Plavky
(Foto: oficiální zdroj)


Zmizík na počkání?


Ďolíčky způsobené celulitidou na počkání vyhladí katalytická lipolýza. „Při katalytické lipolýze neboli Termosauně essudativo klienta zabalíme do hřejivého spacáku s výhřevností až 50˚ Celsia,“ popisuje MUDr. Votrubová. „Díky teplu dochází k úbytku vody z podkoží, a tím pádem i zeštíhlení ošetřených partií a zlepšení vzhledu celulitidy,“ dodává lékařka, podle níž ještě viditelnější účinek zajistí aplikace sér stimulujících odvodnění a zpevnění pleti.

 

Termosauna essudativo přináší sice viditelný výsledek ihned po ošetření, pro trvalé zlepšení vzhledu kůže je ale třeba docházet pravidelně. Pro přípravu na plavkovou sezónu je tedy ideální ulehnout do hřejivého „spacáku“ zhruba jednou týdně po dobu jednoho měsíce.0 hlasů
Vaše hodnocení