Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každému se v průběhu času mění postava. Naštěstí tyhle změny můžeš ovlivnit stravou i cvičením.

Pomoc, roste mi břicho a boky! Co s tím?

boky a břicho 1
zdroj: Thinkstockphotos boky a břicho 1
aktualizováno 15.08.2016, 18:27 | 15.08.2016, 18:27 | krasna.cz/raw

Každému se v průběhu času mění postava. Naštěstí tyhle změny můžeš ovlivnit stravou i cvičením.

Zatímco ještě před časem jsi ani nevěděla, že nějaké boky máš, teď se zaoblují tak, až jsou ti kalhoty těsnější? Nebo se ti dokonce zvětšuje břicho? Zkus přijít na to, čím to je a podle toho se zařiď, aby tě to dále netrápilo. Může to mít v zásadě tři příčiny.

 

Postava po mámě nebo prostě příznakd dospělosti? 
S tou první nic moc nenaděláš, je jí tvoje vlastní postava, kterou jsi zdědila – schválně se podívej, jaké boky a stehna má tvoje máma nebo babičky z obou stran.

 

 

Pokud u některé z nich pozoruješ postavu tvaru hrušky s úzkými rameny, zato širokými boky, nemůžeš se zase tolik divit, jestli se tvoje postava od puberty vyvíjí stejným směrem.

 


Další příčinou je fakt, že s příchodem puberty a dospělosti se mění postava všem dívkám a až na výjimky všechny přicházejí o chlapecké boky. Naopak se jim zvětšuje rozdíl mezi pasem a obvodem pánve, stejně jako se jim rozšiřují ramena a rostou jim prsa. S tímhle také nenaděláš nic.

 


Každá čokoláda navíc se uloží na tvých stehnech
Co ale ovlivnit můžeš, je tvoje váha - pokud se budeš přejídat a ještě k tomu zanedbávat pohyb, můžeš si být jistá, že cokoli přijmeš navíc, tělo si uloží do tukových zásob právě v těchto partiích.

 

Svět bohužel není spravedlivý a už v tomto věku je tomu tak, že chlapci a mladí muži mohou sníst skoro cokoli, aniž se jejich váha hne nahoru, kdežto ty si ji budeš muset hlídat. Naštěstí to neznamená, že musíš hladovět – jen je potřeba jíst rozumně. Jinak se budeš zaoblovat víc  a víc. 

 

 

Nemohou za to hormony? 
Krom toho je možné zvážit ještě jednu příčinu, kterou je zadržování vody v těle Tím však dívky mladé ženy tak moc netrpí, navíc by se projevilo spíš celkovým přibíráním než jen zvětšováním stehen či boků.

 

Někdy to však může nastat například v důsledku nevhodné hormonální antikoncepce - ačkoli jsou moderní přípravky stále jemnější, samotné břicho se ti může zvětšit před menstruací.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nezapomínej na svačiny do školy

Nauč se snídat, budeš méně unavená a zhubneš!

DIETA: Proč je bramborová kaše lepší než brambory? Víme to!

 

Hlídej si, co jíš, je to nejdůležitější, jinak ztloustneš
Když si uvědomíš, co může zrovna za tvoje rostoucí boky nebo zvětšující se břicho, můžeš s nimi snáze bojovat. Zatímco se zděděnou postavou a změnami souvisejícími s věkem neuděláš nic, můžeš pomocí jídla, pití a dostatku pohybu zabránit tomu, aby se ti postava změnila příliš.

 


Možná jsi ještě před pár lety mohla sníst cokoli, aniž bys přibrala,ale s tím už nepočítej. Pokud například ujedeš s kamarádkami při návštěvě fast foodu, večer si dej jen něco lehkého, co obsahuje především zeleninu a bílkoviny.

 

 

Pokud si neumíš život představit bez sladkostí a sušenek, měla bys to změnit. Protože ani po nich ti nenarostou boky či břicho během týdne, ale až se to začne dít, bude hubnutí mnohem těžší než teď. 

 

Jinými slovy, jakmile budeš přijímat více kalorií než kolik tvoje tělo spálí, už vždycky se ti budou ukládat především na problematických partích.

 

A naopak, když začneš hubnout, shodíš dřív třeba prsa nebo svaly na rukou, kdežto tukové zásoby na stehnech a bocích a břiše budou odolávat nejvíce. Proto je lepší jejich vzniku předejít. 2 hlasů
Vaše hodnocení