Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Napsalo se o tom spoustu. Jak se ale lidé trpící anorexií či bulimií cítí doopravdy? Přečti si vlastní zkušenost holky s PPP!

Poruchy příjmu potravy

aktualizováno 10.01.2011, 11:28 | 10.01.2011, 10:23 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Napsalo se o tom spoustu. Jak se ale lidé trpící anorexií či bulimií cítí doopravdy? Přečti si vlastní zkušenost holky s PPP!

Zapneš televizi a vidíš krásné hubené slečny v hlavních rolích ve filmech a seriálech. Otevřeš časák a tam zrovna pózuje nádherná Gisele Bündchen. Jdeš po ulici a všude tě obklopují billboardy s těmi dokonale hubenými slečnami! Slečny bez jediného faldíku s dokonalýma nohama... Je to jako sen. Ale zároveň horor!

 

Mediální masáž
Chceš být herečka? Chceš být modelka? Podívej se na sebe. A teď zapni televizi nebo otevři poslední číslo jakéhokoli módního časáku. Co ti porjede hlavou? "Hmm, nebuď naivní!"

 

Rodinné "zázemí"
Přijdeš ze školy domů a hned zamíříš do lednice, protože ti pěkně vyhládlo a ten oběd v jídelně... Pch. A vtom na tebe začne mluvit mamka: "Už zase jsi u lednice? Koukej na sebe, jak jsi oplácaná. Nepřibrala si zas náhodou?"

 

Večer to v tobě hlodá, a tak sedneš na rotoped, který většinou používáš spíš jako věšák na šaty. A už je tu táta a jeho poznámky. "Ty cvičíš, jo? No, není to na tobě vůbec vidět!" Takové řeči tvému sebevědomí rozhodně neprospívají. A řekneš si jediné: Už nebudu napuchlej koblih.

 

 

Chci být jako ony!
A přesně takhle něják to začíná. Jakmile si řekneš tuhle větu, jsi v háji! Začne to tím, že budeš brouzdat po netu a hledat způsoby, jak zhubnout. Potom tě to zcela ovládne, přestaneš chodit ven s kámošema, většinu času budeš myslet jen na to jedno: musím zhubnout!


Každý den počítáš kalorie.1300 kcal za den? Není to moc? Od zítra už jen 800! Za týden to bude 500 kcal na den a pak budeš jíst jenom bramboru k obědu a snídani s věčeří odbudeš light jogurtem s 61 kaloriemi.


Každé ráno stojíš na váze nebo před zrcadlem a říkáš si, jak jsi silná, že máš zase kilo dole. Ale ještě aspoň pět musíš sundat! Jenomže potom to přijde a ty se přejíš jak blázen a zklameš. Zklameš samu sebe! A to je to nejtěžší, co může být. A druhý den? To začínáš znovu...


Na internetu objevíš tzv. pro ana blogy, kde holky píšou, co jědí a jak báječně jim jde hubnutí. Taky si jeden založíš. Píšeš si tam jídelníčky a přidáváš ty úžasně štíhlé real girls, modelky, herečky, i normální holky, kterým to tak sekne. Říká se tomu 'Thinspirations' .

Teď už nehubneš sama, o tvých postupech vědí i ostatní a nesmíš teď zklamat ani je. Takže nová éra hubnutí? Prakticky už jsi tak posedlá, že nechceš nic jiného. Jen ty nohy, co má ta blondýna! Takže musíš začít sportovat. Co takhle 500 kcal denně a do toho 5 km běhu, posilování... To půjde. Za 3 dny jsou 3 kg dole!!! Piješ jen vodu, zelený čaj, kafe a colu light... A už nemůžeš přestat!

 

Teď už to nejde vzít zpátky ani zastavit.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •