Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léky podporující hubnutí zní hodně lákavě hlavně dívkám, které se potýkají s nestabilní váhou nebo chtějí zhubnout. Slibují úbytek váhy a často pracují na principu, že sníží vaši chuť k jídlu. Jaká rizika ale hubnoucí prášky skrývají?

Pozor! Takhle vám mohou uškodit prášky na hubnutí

prášky na hubnutí
zdroj: Getty Images prášky na hubnutí
aktualizováno 20.11.2019, 00:00 | 20.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Léky podporující hubnutí zní hodně lákavě hlavně dívkám, které se potýkají s nestabilní váhou nebo chtějí zhubnout. Slibují úbytek váhy a často pracují na principu, že sníží vaši chuť k jídlu. Jaká rizika ale hubnoucí prášky skrývají?

Mnoho žen udělá cokoliv proto, aby získaly vysněnou postavu. Ne všechny metody jsou ale zdravé a často nám mohou naopak uškodit. Měly byste si uvědomit, že na trhu neexistují žádné magické pilulky, po kterých zaručeně zhubnete. Ano, možná nebudete mít tendenci se přejídat nebo se vám zrychlí metabolismus. Také se vám ale může stát toto:


1. Poškození jater


Lidé po celém světě bojují se svou váhou, a když jim přestane stačit cvičení a dieta, upnou se na hubnoucí pilulky nebo spalovače tuků a věří v zázrak. Většina z konzumentů těchto doplňků stravy ale ignoruje vedlejší účinky, které mohou tablety přivodit. Mezi ně patří i poškození jater.


2. Problémy s ledvinami


Hubnoucí prášky neblaze působí také na ledviny. Jestliže užíváte spalovače tuků, uvědomte si, že vám mohou přivodit mnoho potíží a dokonce i selhání ledvin. Ledviny mohou ohrozit mimo jiné tablety Hydroxycut, pokud je tedy užíváte, buďte pozorné ke změnám ve svém těle. A zamyslete se nad tím, jestli není přednější být zdravá než štíhlá jako proutek.

 

prášky
(Foto: Getty Images)


3. Nespavost


Insomnia neboli nespavost patří mezi další vedlejší účinky tabletek slibujících zhubnutí. Obsahují totiž stimulanty, které vás udrží vzhůru dlouho do noci. Zvlášť pokud je zkombinujete například ještě s kávou nebo černým čajem. Některé typy pilulek mají tendenci také zvyšovat krevní tlak, což může být nebezpečné zvlášť ve vyšším věku. Tady buďte ostražité, jestliže máte doma léky z rostliny Ephedra.


4. Průjem


Některé prášky na hubnutí mohou skutečně spouštět průjem, jde například o tablety CLA-1000. Ten vás může hodně ohrozit, pokud trvá několik dní. Průjem totiž vede k dehydrataci. Jestliže se u vás tento problém projevil a trvá už delší dobu, kontaktujte svého lékaře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chceš zhubnout? Zapomeň na pilulky na hubnutí
TEST: Umíš zdravě hubnout?
Nejdrastičtější diety historie: Z tohohle ti bude špatně!


5. Krvácení z konečníku


Podle výzkumů vede užívání některých tabletek na hubnutí u některých lidí k ischémii neboli k rektálnímu krvácení. Tyto vedlejší účinky jsou uvedeny zejména u tablet s označením Phentermine. Ten je kvůli tomu doporučovaný užívat jen po krátkou dobu. U léků na hubnutí proto obzvlášť platí, abyste nikdy nepřekračovaly uvedené dávkování a dobu, po kterou je užíváte.

 

prášky
(Foto: Getty Images)


6. Zvýšená srdeční frekvence


Některé prášky na hubnutí mají podobně stimulační účinky jako amfetamin, který se ve světě drog označuje jako speed. Tyto tablety na hubnutí by neměly brát dívky se srdečními potížemi. A pokud o svých problémech se srdcem nevíte, tak je tyto pilulky možná nepříjemně odhalí.


7. Bolest hlavy


Máte doma pilulky s názvem Lorcaserin nebo Contrave? Právě odtud možná pocházejí vaše věčné bolesti hlavy, jde totiž o jejich vedlejší účinek. Pokud se u vás projevil, poraďte se o tom se svým lékařem.1 hlasů
Vaše hodnocení