Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ovesné vločky jsou pro zdraví ideální a perefktní surovinou! Jsou totiž jednoduché na přípravu, chutnají skoro každému a hlavně mohou být použity v libovolném počtu receptů.

Proč konzumovat ovesné vločky?

Ovesné vločky
zdroj: Thinkstockphotos Ovesné vločky
aktualizováno 27.12.2017, 00:40 | 27.12.2017, 00:40 | Krasna.cz/Lenička P.

Ovesné vločky jsou pro zdraví ideální a perefktní surovinou! Jsou totiž jednoduché na přípravu, chutnají skoro každému a hlavně mohou být použity v libovolném počtu receptů.

Ať už je konzumuješ jako ranní "palivo" nebo jako "před - tréninkové" jídlo, či svačinu. Existuje mnoho důvodů, proč milovat ovesné vločky. Nevěříš? Zde jsou další důvody, o kterých  jsi možná ještě nevěděla.

 

Oves je vynikajícím zdrojem vlákniny, omega-3 mastných kyselin, thiaminu, železa, beta-glukanu (vláknina, která pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi) a antioxidanty (podporují krevní oběh). Ovesné vločky snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi a posilují náš imunitní systém.

 

Léčí akné


Mnoho lidí nedá dopustit na ovesné vločky, jako na přírodní lék proti akné. Jeden jednoduchý recept: Ovesné vločky uvaříme, necháme vychladnout ve vlažné vodě, a poté je přiložíme na postižené místo. Necháme působit po dobu několika minut, poté opláchneme.

 

Absorbuje pachy


Málokdo si uvědomuje, že ovesné vločky mohou pomoci absorbovat pachy. Zkus umístit otevřenou nádobu v chladničce a uvidíš. Někteří lidé používají ovesné vločky do popelníků a tvrdí, že vločky pomáhají neutralizovat pach kouře.

 

Zlepšují sportovní výkony


Namísto nákladných a potenciálně škodlivých energetických nápojů či přípravků, které zvyšují výkon, zkus před cvičením raději ovesné vločky. Je dokázáno, že ovesné vločky mohou pomoci zvýšit výdrž a výkon při tréninku, pokud je konzumuješ cca 3 hodiny před tréninkem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sladké, ale dietní? Palačinky z ovesných vloček a tvarohu
Nejlepší čistící pleťové masky, které si zvládneš vyrobit doma
Top 5 spalovačů tuků

 

Léčí suchou pokožku


Lidé používali ovesné vločky k podpoře zdravé, krásné pleti po dlouhou dobu. Poskytují úlevu od spálení nebo jiných podráždění. Ve skutečnosti mnoho hydratačních a kosmetických výrobků na pultech obsahuje ovesné vločky.

 

 


A na závěr jsem si pro tebe připravila pár tipů, jak ovesné vločky využít v praxi jinak než konzumací.

 

Nech se s nimi rozmazlovat ve vaně


Nejlepší způsob, jak se uvolnit na konci dlouhého a namáhavého dne je, že si připravíš koupel s ovesnými vločkami. Při naplňování vany horkou vodou přidej do vany jeden šálek mléka, dva šálky ovesných vloček a lžíci medu. Tvoje pokožka bude hydratovaná a omlazená.

 

Vyzkoušej tělový peeling

 

Rozmixuj dvě  polévkové lžíce vloček v mixéru na "prach", potom přidej jednu čajovou lžičku jedlé sody s velmi malým množstvím vody. Mixujeme, dokud směs nedosáhne konzistence pasty. Rozmasíruj na vyčištěnou a suchou tvář. Nech působit 10 minut, a následně jemně odstraň pomocí studené vody.
 

Článek pro tebe napsala blogerka Lenka z blogu kreativologie.blog.cz.3 hlasů
Vaše hodnocení