Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Díky zhubnutí začala žít tato dívka úplně jiný život. Dřív byla svým tělem znechucená, dnes se má ráda a její přístup ke všemu se úplně změnil.

PROMĚNA: Naomi si kompenzovala problémy ve vztazích jídlem. Pak zhubla 68 kilo!

proměna
zdroj: Instagram proměna
aktualizováno 31.07.2019, 00:00 | 31.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Díky zhubnutí začala žít tato dívka úplně jiný život. Dřív byla svým tělem znechucená, dnes se má ráda a její přístup ke všemu se úplně změnil.

Už od třetí třídy brala Naomi Teeter stravování jako způsob, jak zahánět negativní emoce. Začala zneužívat jídlo k tomu, aby se vyrovnala s problémy svých rodičů, otcovým alkoholismem i úzkostí, kterou zažívala ve škole nejen kvůli svým spolužákům. Do deprese ji totiž uvrhaly také zkoušky, nebo když musela něco prezentovat před celou třídou. Také každý den bránila před šikanou své mladší bratry.

 

proměna
(Foto: Instagram)


To všechno zvládala jen díky tomu, že se přejídala zmrzlinou nebo dorty. Dokonce doma sem tam ukradla drobné, aby si mohla v obchodě koupit něco sladkého. To se nezlepšilo, ani když trochu zestárla. Ve 20 letech byla novomanželkou vážící 136 kilo.

 

proměna
(Foto: Instagram)


Byla nešťastná ze svého vztahu s manželem i kvůli tomu, že najednou měla strašně moc zodpovědnosti. Její kamarádi si užívali vysokoškolský studentský život, zatímco ona už byla vdaná a starala se o domácnost. To všechno kompenzovala tím, že dokázala spořádat obrovské množství jídla a v práci se při přestávkách na oběd opíjela.

 

proměna
(Foto: Instagram)


Pak se její manželství rozpadlo a ona nechtěně otěhotněla s novým přítelem. To bylo poprvé, co se musela zamyslet nad zdravotními dopady své váhy. Trpěla zadržováním vody v kolenou, ekzémem a v noci měla záchvaty refluxu žaludeční šťávy.

 

proměna
(Foto: Instagram)


Poprvé navštívila doktora a styděla se, protože o zdraví nevěděla absolutně nic a ani netušila, kolik měří a jaká je její velikost. Připadala si velmi nezodpovědně. Šla na potrat a několik měsíců po návštěvě doktora byla konečně připravená převzít nad svým životem a zdravím plnou kontrolu. Prvním krokem k hubnutí bylo začít si vést diář, kam si zapisovala, kolik toho sní a porovnávala to s průměrnou spotřebou člověka. Dokud si tyto informace neshromáždila, nevěděla, jak moc špatně jí. Dokonce třeba něco snědla a pak zapomněla na to, že si to dala. Když svoje zápisky viděla, definitivně se rozhodla pro změnu.

 

proměna
(Foto: Instagram)

 

ČTĚTE TAKÉ:

PROMĚNA: Allie zhubla 44 kilo, stejně ale nebyla šťastná. A tak zase přibrala
PROMĚNA: Randi zhubla 36 kilo bez hladovek a omezení
PROMĚNA: Megan si začala sama vařit a zhubla 77 kilo!


Nezdravé potraviny postupně vyměňovala za zdravější možnosti. Také začala jíst jídla, o kterých si myslela, že je nesnáší jako například ryby, houby, lilek, avokádo a chřest a poctivě si počítala kalorie. Nedržela to ale tak striktně, spíš si počítala poměr makronutrientů jako jsou sacharidy a proteiny a tak se jí podařilo rychleji zhubnout.

 

proměna
(Foto: Instagram)


Také se začala hýbat, nejdřív jen chodit a posléze i navštěvovat tělocvičnu. Musela k tomu překonat stud, že lidé uvidí její slabost a snahu zhubnout. To bylo nejtěžší, protože byla vždy velmi hrdá a dřív málokomu ukázala, že potřebuje pomoc. Sehnala si trenéra a zpočátku pouze běhala na běžeckém pásu, později se seznámila i s dalšími možnostmi. Hubla, získávala čím dál tím větší sílu a zvládala pohyby, které pro ni předtím byly nemožné.

 

proměna
(Foto: Instagram)


Díky zhubnutí se úplně změnila a všem dokázala své odhodlání žít zdravý životní styl. Dnes už má za sebou uběhnutí maratonu, výšlap na horu a skok padákem. Zranitelná část jejího nového já byla povislá kůže, která jí po zhubnutí zůstala, nakonec ale přijala i to. Pomohlo jí zúčastnit se běžeckého závodu, kde všichni běží nazí. Tam zjistila, že není zase tak odlišná a nemá vůbec co skrývat. Nakonec dokonce doběhla jako první ve své věkové kategorii. S novým manželem také začala chodit na nudistickou pláž a to jí v sebevědomí hodně pomohlo, cítila se jako znovuzrozená. Mimo to si také dodělala vysokou školu a rozjela vlastní podnikání. Svůj život opravdu změnila k lepšímu.

 

proměna
(Foto: Instagram)0 hlasů
Vaše hodnocení