Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dá se ještě vůbec rychle zhubnout bez toho, abyste musely podstoupit nějakou operaci žaludku nebo tvrdou dietu? Jovana Borijevic je důkazem toho, že k tomu stačí hlavně pevná vůle, pohyb a upravený jídelníček. Přirozenou cestou zhubla za rok a půl...

Jovana zhubla 50 kilo! Všem radí: při hubnutí se zaměřte i na výhry, které nejdou změřit čísly

jovana
zdroj: Instagram jovana
aktualizováno 03.04.2019, 00:00 | 03.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Dá se ještě vůbec rychle zhubnout bez toho, abyste musely podstoupit nějakou operaci žaludku nebo tvrdou dietu? Jovana Borijevic je důkazem toho, že k tomu stačí hlavně pevná vůle, pohyb a upravený jídelníček. Přirozenou cestou zhubla za rok a půl přes padesát kilo. Přečtěte si, co ji motivovalo.

I když byla Jovana dlouho šťastná a se svým větším tělem spokojená, šokovalo ji, když si jednoho dne stoupla na váhu. Nikdy nečekala, že jí ukáže tak velké číslo. Vážila 138 kilogramů! V ten moment se v ní něco pohnulo a řekla si, že její život už se nebude točit jen kolem jídla.

 

Jovana
(Foto: Instagram)

 

jovana
(Foto: Instagram)


Za jejím rozhodnutím však ve skutečnosti nebyla jen váha, musela to udělat i pro své zdraví. Měla totiž problémy s játry, kterým její jídelníček, ve kterém figurovalo hlavně mastné a těžké jídlo, příliš neprospíval.

 

Jovana
(Foto: Instagram)


Okamžitě tedy ze svého stravování vyřadila sacharidy, balené a rafinované potraviny a samozřejmě cukr, přičemž si dávala pozor také na velikost porcí, které jedla. Už jen během měsíce ztratila kolem devíti kilo váhy.

 

Jovana
(Foto: Instagram)


Také začala chodit do tělocvičny a stanovila si celkem přísný režim, protože ji navštěvovala čtyřikrát až pětkrát týdně. Podstupovala tam silový trénink a také kardio cvičení. Jen po roce a půl se tak dostala až na váhu 72 kilogramů, což jí ale nestačilo. Chtěla vážit 68 kilo, a tak pokračovala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zhubnout jí pomohla operace žaludku. Víte, co ale opravdu obnáší plikace?
PROMĚNA: Josie zhubla polovinu své váhy za pouhých 11 měsíců!
PROMĚNA: Pomocí zdravé stravy a několika plastických operací konečně získala vysněnou postavu! Podívejte se na průběh její cesty!


Jak se jí povedlo vytrvat? Podle Jovany je důležité zaměřit se v životě na výhry, které nejsou měřitelné čísly. Pro ni mezi ně patří to, jak se cítíte ve svém těle i ve svém oblečení, jestli jste zdravé, kolik zdravotních potíží jste překonaly a samozřejmě jestli jste šťastné.

 

Jovana
(Foto: Instagram)

 

jovana
(Foto: Instagram)


Jovana je inspirativní, protože své tělo nezměnila rychlým extrémním zhubnutí či nezdravým přístupem. K tomu, aby vydržela, ji motivovaly vzpomínky na minulost, když kvůli váze nemohla vykonávat běžné každodenní činnosti jako třeba chůze po schodech. Každý den, kdy na sobě musí tvrdě dřít, bere jako den, který mohla kvůli zdravotním potížím spojeným s obezitou ztratit. A pak ji samozřejmě udržují nad vodou komentáře od jejích fanoušků na Instagramu.

 

Jovana
(Foto: Instagram)

 

jovana
(Foto: Instagram)


Dívka říká, že člověk by měl každý den začít bez ohledu na to, jaký byl ten předchozí. I když se snažíte zhubnout a jednou selžete a přejíte se, nemělo by vás to odradit od dalšího úsilí. Naopak byste se měly snažit dál, začít znovu a být stále lepší a lepší.

 

jovana
(Foto: Instagram)0 hlasů
Vaše hodnocení