Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Úsměv zlepšuje zdraví a zkvalitňuje život. Připomeňte si, v čem všem pomáhá, v den, kdy slaví svůj svátek.

Slavíme Světový den úsměvu! Víte, že dokáže zkvalitnit život a zlepšit zdraví?

třicátnice
zdroj: Getty Images třicátnice
aktualizováno 05.10.2019, 00:00 | 05.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Úsměv zlepšuje zdraví a zkvalitňuje život. Připomeňte si, v čem všem pomáhá, v den, kdy slaví svůj svátek.

Že úsměv a smích podporují zdraví, zkvalitňují a prodlužují život a pomáhají předcházet zdravotním komplikacím a onemocněním jako je infarkt a mozková mrtvice je starý známý a xkrát ověřený fakt. Přesto však se zejména Češi v dnešní době moc neusmívají, a dokonce se často za svůj úsměv stydí. Proč? Důvodem není to, že bychom byli jen pesimisté a neměli radost ze života nebo dobrou náladu, ale stojí za tím i stav našeho chrupu!

 

Světový den úsměvu má své kořeny v roce 1963, kdy malíř a autor reklam Harvey Ball dostal za úkol vytvořit nástroj k povzbuzení morálky zaměstnanců. Během pár minut nakreslil usmívající se tvář, která dala základ nejen Světovému dnu úsměvu, ale i smajlíkům, bez kterých si většina z nás virtuální komunikaci dnes nedovede představit.

 

Smajlík
(Foto: Getty Images)

 

Proč se usmívat a smát? Úsměv a smích posiluje srdce, předchází vráskám, zažene ale i špatnou náladu – a to dokonce, i když se do úsměvu nutíte a nejde vám od srdce. Váš vlastní mozek se nechá ošálit a produkuje stejné látky, jako když se usmíváte naprosto přirozeně.

 

Úsměv vám ale zaručí také:

 

- Dosažení vyššího věku
- Vyšší fyzická a psychická kondice
- Prevence srdečních, cévních, mozkových a nervových onemocnění
- Zvýšení psychické odolnosti
- Prevence stárnutí pleti a vzniku vrásek
- Zapojení menšího počtu obličejových svalů než při mračení

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co na tebe prozradí tvůj úsměv?
Typologie úsměvů: Jak poznat svůdce nebo falešného člověka?
Krásný úsměv a levně? Vyzkoušej tyhle fígle!


České prvenství v „neúsměvu“

 

Češi stále drží smutné prvenství ve špatné péči o svůj chrup a podceňování preventivních prohlídek. Dalším důvodem je nízké sebevědomí a porovnávání se s ostatními. Zejména ženy v případě, že nemají hollywoodský úsměv, si připadají nedokonalé a své zuby spíše skrývají. A co teprve pokud je nemají dokonale rovné, přesně podle aktuálních trendů? V takovém případě se pak skutečně téměř neusmívají, hlídají se nebo si při výraznějším úsměvu dávají před ústa ruku a snaží se zakrýt svůj chrup. Výzkumy dokonce prokazují, že 78 % Čechů není spokojena se svými zuby, ať už z hlediska jejich odstínu, nesouměrnosti nebo zubních onemocnění, z toho tvoří 65 % žen a 35 % mužů.0 hlasů
Vaše hodnocení