Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na podzim jsme vůči stresu, únavě a špatné náladě hůře odolné. Jak se obrnit, ale i zahnat už počítající podzimní splín? Správnou volbou jídla.

Špatná nálada? Zajez ji!

Vitamíny pro zdraví
zdroj: isifa.com Vitamíny pro zdraví
aktualizováno 24.10.2016, 00:34 | 24.10.2016, 00:34 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Na podzim jsme vůči stresu, únavě a špatné náladě hůře odolné. Jak se obrnit, ale i zahnat už počítající podzimní splín? Správnou volbou jídla.

Vyhnout se stresu je sice rada nad zlato, ale v každodenním životě je to nereálné. Stres na nás číhá všude. Proto by ses vůči němu měli obrnit a posílit svůj organismus. Poradíme ti, jak toho dosáhnout. Ozbroj se a zabraň stresu, aby tě obral o sílu.

 

Hlavním úkolem každého dne by mělo být umět se vyrovnat se stresovými situacemi, které by mohly negativně ovlivnit naše zdraví. Kromě pravidelného relaxu bychom si měly dopřát i zdravou stravu. Pokud se zaměříš na některé vybrané potraviny, se stresem zatočíte snadněji.

 

Potraviny, které ti pomohou, obrnit se proti stresu:

 

Přírodní jogurt

 

Tak ten bys měla mít na jídelníčku denně, vsaď ale i na další mléčné výrobky. Obsahují kromě dalších prospěšných látek aminokyselinu s názvem tyrosin. Ten stimuluje vyplavování serotoninu v mozku. A jak známo, serotonin je hormon odpovědný za dobrou náladu a podporuje schopnost odolávat stresovým situacím.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz zjišťoval: Velký test jogurtů: Místo ovoce i řepa, nebo dýně

 

Tmavá čokoláda

 

Nezaměňuj přeslazenou mléčnou čokoládu za přírodní, vysoce procentní (nad 70 %) tmavou čokoládu. I ta zvyšuje hladinu serotoninu. Rovněž dostaneš do organismu potřebnou dávku železa a proteinů, tmavá čokoláda navíc obsahuje vysokou dávku antioxidantů a pomáhá v boji proti předčasnému stárnutí. Čokoláda poslouží i jako spolehlivé afrodiziakum, a sex také pomáhá proti špatné náladě i se zlepšováním imunity. ;-)

 

Citrusy

 

Obsahují přírodní cukry, které naše tělo potřebuje, zlepšují funkci mozku a dodávají nám potřebný vitamín C. A právě ten dodá sílu i tvému imunitnímu systému, který v boji proti stresu potřebuješ mít co nejodolnější.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Upeč si na Halloween pravý americký dýňový koláč
Dieta podle ročních období: Jak se hubne na podzim?
Jdou na tebe podzimní chmury? Zažeň je

 

Zelenina

 

Brokolice, česnek, rukola, to vše jsou nejvýznamnější zdroje vitamínů, které dokáží vzpružit organismus a pomoci mu bojovat s nejrůznějšími onemocněními. Mají také pozitivní vliv na celkové zdraví našeho těla. Pokud býváš často nemocná a unavená, vsaď na česnek a cibuli. I když nevoní, působí v boji proti virům, navíc v sobě skrývají mnoho zdravých a čistících látek, které pročistí střeva a bojují proti nepřátelským bakteriím.

 

Dýně

 

Období Halloweenu se blíží, dýni ale nemusíš použít jen jako formu pro svítící vyřezaný škleb. Skrývá v sobě mnohem víc. Vitamíny B5, C, E a karoten s vápníkem se postarají o tvou imunitu, prospívají ale i tvé kráse. Mají na svědomí pevné a silné vlasy a nehty. V dýni nalezneš i zásadní omega 3 a 6 mastné kyseliny. Ty vyživují pokožku, která je v zimě namáhaná větrem a mrazem. Zinek pomáhá čistit účinně organismus zevnitř, což je důležité pro to, aby ses cítila fit.

 

Z dýně využij také semínka. Jsou dobrým zdrojem aminokyseliny tryptofanu, která zlepšuje náladu. Pouze 28 gramů dýňových jadérek k tomu obsahuje až 150 miligramů hořčíku (poloviční dávka denního příjmu), které posiluje imunitní systém a posiluje kosti.

 


Čajíčkuj!

 

V zimě tě spolehlivě zahřejí a jsou milou součástí chvilek relaxace. Svému tělu se zavděčíš zejména bylinkovými čaji. Dej si zelený, jasmínový nebo heřmánkový. Jejich pravidelné popíjení posílí imunitní systém, zahřeje a normalizuje nervový systém. Kombinace zázvor, med a citron pomůže i jako prevence chřipky a nachlazení. Zázvor si navíc dokáže poradit i s nafouklým břichem a trávicími problémy, které na náladě nepřidají.3 hlasů
Vaše hodnocení