Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„Dolňáci“ jsou na zadečky přímo vysazení, ale i takový „horňák“ se rád podívá za pěkně stavěným pozadím. Vědci teď zjistili, jak takový zadek – ideál vlastně vypadá.

Tenhle tvar ZADEČKU dostane každého chlapa do kolen

Pozadí
zdroj: Thinkstockphotos Pozadí
aktualizováno 22.04.2018, 00:40 | 22.04.2018, 00:40 | krasna.cz/tvnoviny.sk

„Dolňáci“ jsou na zadečky přímo vysazení, ale i takový „horňák“ se rád podívá za pěkně stavěným pozadím. Vědci teď zjistili, jak takový zadek – ideál vlastně vypadá.

Ačkoliv se to liší kulturně a například v Evropě je více mužů, kteří mají rádi bujné poprsí, zatímco v Jižní Americe zase muži upřednostňují zadek, jedno je spojuje. Plné poprsí i oblý zadek jsou pro muže evolučním signálem, že je partnerka plodná. I když na vědomé rovině na děti jistě nemyslí, zakořeněné evoluční nastavení je dané.

 

Během evoluce se v mužském sexuálním vnímání prosadilo pravidlo - pevný a kulatý zadek měly vždy mladší a plodnější ženy. A proto je pro ně dodnes tento sexuální znak vzrušující a neodolatelný.

 

"Postava tvaru přesýpacích hodin naznačuje, že má žena hodně estrogenu a je skutečně silně plodná," vysvětluje profesor David Buss z University of Texas v Austinu. "Pokud má žena kulatější a pevnější zadek, naznačuje to, že je mladá a bude dobrou kandidátkou pro zplození dítěte," dodává profesor Buss.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dokonalá kráska podle mužů i žen! Víme, jak vypadá ideál krásy
Chceš mít DOKONALÝ ZADEČEK? Víme, díky jakým botám bude vypadat NEJLÉPE
Celulitida: Jak vzniká a jak nejlépe na ni?

 

Matematický diktát


Ideální tvar ženské postavy lze dokonce snadno vypočítat. Poměr pasu k bokům y měl být 7:10, aby byl pro muže maximálně přitažlivý. Tedy pokud má žena 63 centimetrů v pase, pak má mít v bocích ideálně 90 centimetrů.


Mnoho žen se kvůli velikosti svého pozadí trápí. Hlavně ty, ke kterým byla příroda v těchto partiích štědřejší. Ale vypadá to, že by měly smutek hodit za hlavu.

 

Zadek
(Foto: Archiv firem)

 

"Ženy s objemnějším pozadím jsou odolnější vůči chronickým nemocem," tvrdí dokonce vědci z Oxfordské univerzity. Majitelky objemného pozadí a boků, ovšem jedině v kombinaci s útlým pasem, mají nižší hladinu nezdravého cholesterolu v krvi. Jejich tělo také produkuje více hormonů, které pomáhají metabolizovat cukry. Tukové zásoby na zadku a v bocích vstřebávají nebezpečné tukové částice z krve, a tím pomáhají předcházet chorobám oběhové soustavy.

 

Tukové zásoby na bocích a zadku také fungují jako ochrana před záněty a cukrovkou. "Tuk kolem beder a na pozadí je pro ženu dobrý, ale jakýkoliv tuk na břiše jí škodí," vysvětluje Konstantinos Manolopoulos z Oxfordské univerzity. Škodlivý je také tuk usazený na hrudníku či pažích, a také kolem vnitřních orgánů, tzv. viscerální tuk.0 hlasů
Vaše hodnocení