Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tento víkend má být jeden z nejslunečnějších pro celý zbytek letošního roku. Využij krásné počasí a zaběhni sis TERIBEARem pro dobrou věc!

TERIBEAR: Zaběhni si pro dobrou věc!

Den s nadací Terezy Maxové Teribear dětem
zdroj: Facebook official Den s nadací Terezy Maxové Teribear dětem
aktualizováno 12.09.2019, 14:40 | 12.09.2019, 14:40 | Karolína Šimečková

Tento víkend má být jeden z nejslunečnějších pro celý zbytek letošního roku. Využij krásné počasí a zaběhni sis TERIBEARem pro dobrou věc!

TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem je charitativně-sportovní happening, který se koná již popáté, a to v Praze a Mladé Boleslavi TERIBEAR je „méďa hrdina“ – hlavní symbol charitativního projektu Nadace Terezy Maxové dětem a vznikl jako reakce na vysoký počet dětí, které v České republice musí vyrůstat v ústavní péči.


V minulosti TERIBEAR pomohl např. ohroženým těhotným maminkám, dětem navrácených z ústavů zpět do rodin, týraným dětem a mnoha, mnoha dalším. Letos je příběhů, na které můžeš svým během přispět deset, a za každým z nich se skrývá lidský osud člověka/dítěte, které nemělo v životě tolik štěstí, jako většina z nás.

 

Běh
(Foto: Getty Images)

 
Jeden z příběhů popsala sama Tereza Maxová na tiskové konferenci před oficiálním zahájením: „Potkali jsme maminku, Aničku, která byla týraná manželem. Se svým malým chlapečkem od násilného manžela utekla do azylového domu. Bohužel tady funguje systém, kdy ona, kdyby tedy chtěla pracovat, potřebovala umístit dítě do školky. Jenže když potřebujete umístit dítě do školky, tak musíte mít trvalý pobyt a ten vám azylový dům poskytnout nemůže. Tím pádem nemůžete pracovat a velice těžko se stavíte na vlastní nohy. Peníze z TERIBEARu pomohly Aničce zaplatit kauci na byt a ona díky tomu získala adresu, děcko mohlo začít chodit do školky a ona začít pracovat jako zdravotní sestra. Dneska stojí Anička na vlastních nohou a je i s chlapečkem velice šťastná.“


ČTĚTE TAKÉ:
Jak začít s během? Podzim není na překážku
Běh nalačno a další chyby, které dělají nejen běžci začátečníci
TEST: Jsi ochotná pomáhat?


Pokud bys chtěla přispět na jeden z podobně zdrcujících příběhů a pomohla mu tak zajistit lepší konec, přijď zítra do 16.00 na Vrch Vítkov Praha. Trasa je dlouhá 1500 m a za každý kilometr, který urazíš a který zaznamená tvůj čip, věnují partneři akce 30 Kč na tebou zvolený příběh! Registrace za jednorázový poplatek 200 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti do 12 let (ročník narození 2007 a pozdější).

 

 

Kamarádky
(Foto: Getty Images)


Není potřeba mít kdejakou fyzičku. Čas ani styl nerozhoduje. Terén je nenáročný a můžou zde běhat či chodit děti, dospělí, rodiny, maminky s kočárky i třeba senioři. Důležité je pouze odhodlání a chuť udělat správnou věc.


Pro ty, kteří se na Vítkov z jakéhokoli důvodu nemohou dostavit, a přesto chtějí přispět na dobrou věc, vytvořili na počest jubilejního pátého ročníku organizátoři veřejnou sbírku pro všechny kamarády TERIBEARa. Stačí si najet na jejich oficiální stránky, kliknout na odkaz: Sbírka Friends of TERIBEAR a věnovat tolik, kolik budeš chtít.0 hlasů
Vaše hodnocení