Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Podzim sebou přináší nejen krásně zbarvenou přírodu, ale také větší zdravotní zátěž pro naše tělo z přechodu z teplého počasí na chladnější a sychravější dny. Proto je důležité mít dobře posílenou imunitu, abychom se vyhnuli nepříjemných chřipkám,...

Tipy na posílení imunity: Připravte se na sezonu chřipek

Nachlazení
zdroj: oficiální zdroj Nachlazení
aktualizováno 07.09.2014, 00:00 | 07.09.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Podzim sebou přináší nejen krásně zbarvenou přírodu, ale také větší zdravotní zátěž pro naše tělo z přechodu z teplého počasí na chladnější a sychravější dny. Proto je důležité mít dobře posílenou imunitu, abychom se vyhnuli nepříjemných chřipkám, které jsou v tomto období častým zdravotním problémem u dětí i dospělých.

Imunita je u mnoha lidí dána především geneticky, ale můžeme se jí naučit posilovat vhodnou stravou, otužováním, přírodními doplňky stravy a důležité je i vyhýbat se zbytečnému stresu.


Nebojte se česneku


Chcete-li obrnit své tělo proti bacilům, je podstatné dodávat mu patřičné vitamíny a látky. „Výborný je vitamín C v kombinaci se zinkem nebo hlíva ústřičná. Velmi účinný je také česnek. Pokud se bojíte nepříjemného zápachu, tak zvolte česnek v podobě doplňků stravy, který příznivě působí na celý organismus a pomáhá k normální funkci imunitního systému. V chladných dnes si udělejte vysokohorský himalájský čaj Guduchi. Ten je vhodný při fyzické vyčerpanosti a zároveň posílí organismus,“ říká Jaroslav Sotona z Prozdravi.cz. Ve vaší přírodní lékárničce by také neměla na podzim chybět bylina Echinacea purpurea (česky třapatka), kterou znali již původní obyvatelé Ameriky a používali ji na ochranu proti nemocem. Echinacea zvyšuje obranyschopnost organismu (lépe se ubráníme hrozící infekci, ať už proti baktériím či virům) a je řazena mezi adaptogeny, které pomáhají posilovat naši odolnost proti negativním vnějším vlivům. Účinné jsou též probiotika (např. Symbi I nebo Linex forte), podporující správnou úpravu mikroflóry, tak brání přemnožení škodlivých baktérií a posilující imunitní systém člověka. Do jídelníčku si přijdete také více luštěnin, ořechů nebo listové zeleniny.


Vyspěte se na to


Pokud chcete být celkově v dobré kondici, je důležité denně spát alespoň 7-8 hodin, aby mělo vaše tělo čas na dostatečnou regeneraci po celém dni. Podstatné je chodit spát před půlnocí. Především u dětí je kvalitní spánek důležitý, protože unavený organismus má větší sklony k infekcím. Spěte ve vyvětrané místnosti a zbytečně nezapínejte přes noc topení, organismus tím takto skvěle otužujete.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Objevte Goji - plody kustovnice čínské
Dostaň se BLESKOVĚ do formy
Vyrob si zázračný léčivý nápoj: Skvělý na imunitu, hubnutí a dokonce i proti rakovině


Ve zdravém těle zdravý duch


Důležitá je i elementární hygiena. „Nejen děti ale i dospělí by si měli před každým jídlem mýt ruce. Nejlépe antibakteriálními mýdly. Správné mytí rukou by nemělo trvat kratší dobu než 15 vteřin. A obzvláště v chřipkovém období u sebe noste desinfekční gely,“ říká Jaroslav Sotona. Zapomeňte také na stres, protože studie prokázaly, že dlouhodobý stres velmi přispívá k oslabení tělesné imunity.


V neposlední řadě je důležitý pohyb a zdravá strava. Hýbejte se minimálně půl hodiny 3x týdně. Nemusíte vrcholově sportovat, stačí svižnější chůze, kolo nebo např. tenis. Pohyb pomáhá nejen ke zlepšení imunity ale i s prevencí kardiovaskulárních chorob a snižování hladiny cholesterolu. Pravidelně také jezte zeleninu (nejlépe syrovou) a ovoce. Pokud si hlídáte váhu, tak ovoce konzumujte převážně dopoledne.

 

Tipy na posílení organismu:

 

Doplňky stravy: Imunita
(Foto: Archiv firem)

 

Natural Medicaments Super Česnek
Má silné antimikrobiální účinky. Přispívá k normální funkci imunitního systému. Česnek příznivě působí na celý organismus.


Premium Echinacea
Echinacea purpurea nebo také třapatka nachová, je původem ze severní Ameriky. Původní obyvatelé Ameriky používali tuto léčivou rostlinu pro normalizaci činnosti imunitního systému. I v dnešní době je Echinacea hojně užívána pro její významné účinky.

 

Bioinformační přípravek Drags Imun
Oobsahuje čistý latex z peruánské rostliny croton lechleri, má silné antibakteriální, antimikrobiální, antivirové a protiplísňové účinky. Pomáhá při respiračních, chřipkových a horečnatých onemocněních, podporuje regeneraci a obranyschopnost organismu, má výrazné protistresové, afrodisiakální a tonizační účinky, při hepatitidě typu A a B a při onemocněních způsobených retroviry, cytomegaloviry a při dalších infekčních chorobách, urychluje hojení ran tkání, kůže, aftů, vředů a zánětlivých stavů, bércových a žaludečních vředů, při zánětech tenkého a tlustého střeva, při trávících problémech, průjmech, nadýmání, při zvýšené tvorbě modřin, při snížené funkci štítné žlázy, při Parkinsonově chorobě, poruchách CNS, borelióze, při anémii a leukémii (aktivuje kostní dřeň), příznivě působí na kvalitu kostí a kloubů, pomáhá při artróze a při probléme ch s páteří, při paradentóze, krvácení dásní a zvýšené kazivosti zubů.0 hlasů
Vaše hodnocení