Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celulitida a povolené bříško není to jediné, co nás trápí. Jsi i ty majitelka silných lýtek a nateklých kotníků?

Tlustá lýtka a kotníky? Víme, co s tím

Váha
zdroj: Thinkstockphotos Váha
aktualizováno 10.08.2015, 00:53 | 10.08.2015, 00:53 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Celulitida a povolené bříško není to jediné, co nás trápí. Jsi i ty majitelka silných lýtek a nateklých kotníků?

Američanky jsou novým nedostatkem svého těla naprosto posedlé a všechny se snaží tzv. cankles (calf = lýtko + ankle = kotník) zbavit za každou cenu. Do teď to byl jen zanedbatelný nedostatek, v Americe se boj za štíhlé nohy stal ale doslova mánií. Je jen otázka času, kdy dorazí i k nám.

 

Také máš pocit, že tvá lýtka nemají zrovna modelkovské tvary a že ti nohy jako sloupy rovnou přechází v chodidla? Máš z toho mindrák a vzít si sukni je pro tebe doslova nepředstavitelné?


Důvodů může být několik:


1. Genetická predispozice - geny neoklameme, stačí se podívat na mámu nebo babičku a hned vytušíš prapůvod svého trápení.


2. Nadváha - pokud tvé BMI vykazuje hodnoty vysoko nad hranicí normální váhy, je pravděpodobné, že část tuku se ti uloží (kromě jiných míst) i v dolní části nohou.


3. Otok - oteklé kotníky či chodidla mohou být způsobena i nadměrným zadržováním vody v těle. Vzniká například v těhotenství, při onemocněních ledvin a dalších zdravotních problémech a odpovědnost za něj nese nedostatečná cirkulace krve v těle.

 

Jak si s "tím" poradit?

 

Pokud jsi (kromě inkriminované části těla) štíhlá

 

Asi tě nepotěším, ale je pravděpodobné, že cvičením ani hubnutím se ti nožky jako z módní přehlídky získat nepodaří. Řešením je zkusit nabrat svalovou hmotu na lýtkách a zvýraznit tak rozdíl mezi nimi a kotníky. Vytrénuj si nohy během, spinningem a na bruslích.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Bleskově oholené nohy
Štíhlejší nohy raz dva
Konečně účinné cviky na stehna!

 

Pokud máš silnější nejen lýtka

 

Pokud tě vedle nevzhledných kotníků trápí i kilogramy navíc, máš naději, že vám pomůže dieta, zdravější životní styl a cvičení. V případě, že se ti podaří zhubnout, štíhlejší kontury se budou týkat i kotníků. Odborníci doporučují omezit slané potraviny, tuky, cukry a alkohol, jíst hodně listové zeleniny a upřednostňovat celozrnné výrobky.

 

Že nemáš čas cvičit? Zkuste začít s třemi až deseti minutami denně - cviky můžeš provádět doma nebo na schodech po cestě do bytu.


• Výpony - zvedání se na špičky je základním kamenem formování dolních končetin. Jak na to? Postav se za židli, chyť se jí a 30krát až 50krát přenes váhu na špičky. Opakuj třikrát. Alternativou je cvik provádět na schodech s patami převislými přes okraj schodu.

 

Pokud tě baví aktivní pohyb, běhej, plav, cvič aerobik nebo alespoň choď - skvělé je každé cvičení, které zatíží lýtkový sval.

 

Pokud máš pocit těžkých a nateklých nohou

 

Naše rada zní - zredukuj ve své stravě množství soli, jez co nejvíce ovoce a tepelně neupravované zeleniny. Dbej na pitný režim! Pro zlepšení krevního oběhu ve svalech se doporučuje pít zelený čaj (má antioxidační účinky) a citronovou šťávu smíchanou s teplou vodou. Pokud otok nepřestává, navštiv lékaře, oteklé kotníky mohou předznamenávat chorobu!

 

Nevkus v oblékání
(Foto: oficiální zdroj)

 

Maskuj!

 

Než se ti podaří nad "válci" vyhrát, zkus se s nimi poprat správným oblečením!

 

Co nosit:

 

- Maxisukně a maxišaty
- Boty na klínu, na platformě a na silnějším podpatku
- Kalhoty rovného nebo mírně rozšířeného střihu

 

Čemu se vyhnout:

 

- Úzké džíny a kalhoty
- Boty ze zapínáním kolem kotníků
- Boty sahající po kotníky

 

I celebrity trpí!

 

Za nekorunovanou královnu hollywoodských "cankles" dívek je považována zpěvačka Cheryl Cole. Média nešetří ani exspajsku Victorii Beckham, mladou herečku Miley Cyrus nebo zpěvačku Alicii Keys. A víte co? Známé dámy si z toho očividně nic nedělají a nadále klidně nosí krátké šaty a šortky. Vědí, že jejich kotníkům pozornost i tak nikdo věnovat nebude. A to je nejlepší trik i pro tebe! Tak zvedni hlavu, narovnej se a přestaň se stydět za něco, co neřeší nikdo, kromě tebe.28 hlasů
Vaše hodnocení