Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdo by neměl rád čaj? Lahodná tekutiny s téměř žádnými kaloriemi, která zvládne ochladit i zahřát. Každý čaj má krom své vůně a chuti ale i zázračné účinky, které ti dokážou pomoct v téměř každé situaci. Jaké? To se dozvíš v dnešním článku!

Unavená, vystresovaná, naštvaná? Pomůže ti čaj!

Čaj
zdroj: Thinkstockphotos Čaj
aktualizováno 11.09.2019, 00:00 | 11.09.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Kdo by neměl rád čaj? Lahodná tekutiny s téměř žádnými kaloriemi, která zvládne ochladit i zahřát. Každý čaj má krom své vůně a chuti ale i zázračné účinky, které ti dokážou pomoct v téměř každé situaci. Jaké? To se dozvíš v dnešním článku!

Popíjení čaje, nejlépe neslazeného, může mít mnoho blahodárných dopadů na tvůj organismus. Krom toho, že tak doplňuješ pitný režim, ti může například pomoci s nespavostí, nebo se zvládáním stresu. Zjisti, který čaj je ten pravý pro tebe!


Unavená


Pokud býváš po ránu často unavená a naprosto bez energie, víc než na kafe vsaď na zelený čaj! Ten má, stejně jako ranní káva, vyšší obsah kofeinu, a proto si můžeš být jistá, že tě probudí dřív, než dojdeš do školy. Dalším pozitivem je i fakt, že  látky obsažené v zeleném čaji napomáhají rozložit povzbuzující účinek kofeinu na delší časové období. Zatímco kofein z kávy působí jednorázově a většinou tě nakopne pouze na pár hodin. Navíc, je zelený čaj přímo napumpován antioxidanty, které jsou spojené se snížením výskytu rakoviny a onemocnění srdce.

 


Smutná


Jednoduchý lék na smutek nemusí být nutně celá tabulka čokolády. Zkus pro dnešek něco zdravějšího, čaj z citrónové trávy! Benefity tohoto zázraku byly odhaleny už před nějakou dobou, většina lidí o nich ale stále ještě neví. Citrónová tráva je nabitá vitamíny a minerálními látkami, navíc má protizánětlivé, antibakteriální a desinfekční účinky. Těmito a mnoho dalšími přednostmi dokáže čaj z citrónové trávy v tvém těle opravdové zázraky, které uvolní jakoukoli ztuhlost a odstraňují z těla toxiny, díky čemuž se i ty budeš už po jednom šálku cítit skvěle!

 

Čaj
(Foto: Getty Images)


Naštvaná


Máš pocit, že se ti dneska nic nedaří a nejradši bys do něčeho kopla? Místo toho si zkus radši udělat jeden šálek lahodného citrusového čaje. Je pouze na tobě, jestli zvolíš citrónovou, nebo třeba pomerančovou příchuť. Účinek bude stejný. Citrusové plody obsahují velké množství vitamínu C, vitamíny ze skupiny B, dále také vápník, hořčík a mnoho dalších cenných látek. To jim dává možnost nejenom zvýšit odolnost vůči bakteriím a virům, ale také snižovat hladinu cholesterolu, krevní tlak i tělesnou teplotu. Poslední dvě položky jsou hlavními aspekty zlepšení tvé nálady. Když jsme naštvaní, začne nám rychleji být srdce a většinou se i víc potíme. S citrusovým čajem máš nad zkaženým zbytek dne účinnou a spolehlivou nadvládu.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Co spolehlivěji zažene únavu: Káva versus čaj?
Čaj Pu-Erh může usnadnit hubnutí
Čajová kosmetika? Pomůže proti akné i prvním vráskám


Ve stresu


Jestli poslední dobou nevíš, kde ti hlava stojí, zkus se na chvilku zastavit a vychutnat si šálek dobrého heřmánkového čaje. Krom toho, že je zaručeným pomocníkem při menstruačních bolestech či migrénách, obsahuje tento čaj navíc látky zmírňující stres a podporující psychické uvolnění. Tyto látky bývají obsaženy i v mnoha lécích využitých pro lidi trpící úzkostnými stavy, nemusíš mít ale obavy. Samotný heřmánkový čaj je přírodním pomocníkem, neměj tedy strach, že by sis na něm mohla vypěstovat závislost.

 


Neschopná usnout


Zítra tě čeká důležitý test či zkoušení a ty zaboha nemůžeš usnout? Tomu nejspíš přispívá tvá nervozita i svalová ztuhlost. Nejúčinnějším pomocníkem na oboje je levandulový čaj. Ten pomáhá při nespavosti, nervové slabosti či při migrénách. Dokáže velice rychle zklidnit a uvolnit tvé tělo, snižuje krevní tlak a potlačuje růst bakterií v tvém těle. Můžeme ti zaručit, že po jednom šálku levandulového čaje usneš do čtvrthodiny jako miminko a při zkoušce nebudeš ani trochu nervózní.


Jaký je tvůj oblíbený čaj? Poděl se s námi v komentářích!0 hlasů
Vaše hodnocení