Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zkuste zadat slovíčko „detoxikace“ do políčka vyhledávače. Zjistíte, že internet se přímo hemží tipy na zaručené diety a kúry pročišťující organismus od jedovatých toxinů. Návody na to, co máme jíst, pít a jak se hýbat, najdeme téměř všude, málokd...

Uvažuješ o detoxu? Očista je důležitá i proti stresu a rozbouřeným emocím

Smutek
zdroj: Thinkstockphotos Smutek
aktualizováno 18.09.2017, 00:38 | 18.09.2017, 00:38 | Krásná.cz

Zkuste zadat slovíčko „detoxikace“ do políčka vyhledávače. Zjistíte, že internet se přímo hemží tipy na zaručené diety a kúry pročišťující organismus od jedovatých toxinů. Návody na to, co máme jíst, pít a jak se hýbat, najdeme téměř všude, málokdo nám však řekne, že za organismus zanesený toxiny mohou být zodpovědné také negativní emoce.

Cítíte se často unavení a vyčerpaní, aniž byste k tomu měli reálný důvod? Trpíte příznaky alergií, častými bolestmi hlavy, zažívacími obtížemi nebo opakovanými gynekologickými výtoky? Váš lékař na základě vyšetření tvrdí, že jste zdravá, zatímco vy se tak rozhodně necítíte? Je na čase posvítit si na váš zdravotní stav z komplexního hlediska a nespokojit se jen s dílčími lékařskými vyšetřeními, jež jsou často úzce zaměřena na zjištění konkrétního problému, a proto nemohou odhalit hlubší příčinu toho, proč se necítíte v kondici.

 

Tělo a psychika, spojené nádoby

 

Hlavní zdroj těchto zdravotních problémů bývá v zatížení organismu různými druhy toxinů. Jsou to škodlivé chemické sloučeniny, které osídlily organismus s cílem zabrat co největší životní prostor. Nacházejí se přímo v nás a jsou součástí našeho životního prostředí, jímž jsme obklopeni. Lidské tělo se přítomnosti těchto „zplodin“ přirozeně brání pomocí imunitního systému, a to tím, že provádí spontánní detoxikaci, tedy rozklad škodlivin. Někdy ovšem této snaze o eliminaci jedovatých látek stojí v cestě negativní emoce, jež svou přítomností blokují imunitní systém, a ten si tak s cizorodými látkami nedokáže poradit. Může se jednat o emocionální stres, blokovaný konflikt, citovou deprivaci či psychosociální stres. Kromě samotných toxinů je třeba odstranit z těla i tyto emoce, stojící v cestě zlepšení zdravotního stavu.

 

Nikdo dnes už nepochybuje o tom, že psychika má přímý vliv na fyzické zdraví, platí to ovšem i naopak. Problém je, že klasická medicína se příliš zaměřuje na postižení fyzických neduhů a nevnímá symptomy signalizující nějakou poruchu celostně. Na zdraví člověka je třeba dívat se jako na spojení zdravé emocionality a zdravého těla.

 

Klíčový je správně fungující imunitní systém

 

Aby organismus byl schopný rozpoznávat všechny druhy toxinů, umět je odstraňovat, likvidovat poškozené buňky a chránit ty zdravé, musí imunitní systém správně pracovat. Většina chronických potíží je způsobena právě narušenou obranyschopností, a tím větší náchylností člověka na banální, neškodné podněty zvnějšku. Výsledkem jsou alergie, migrény, vleklé zažívací poruchy apod. Imunita je propojena i s nervovým systémem. Každý z nás reaguje na dění ve svém okolí i na emoční úrovni. Právě na základě této emoční reakce probíhají v organismu podvědomé tělesné změny. Z historického hlediska je to dáno vývojem, kdy vyvinutí takovéto schopnosti u našich předků zvyšovalo pohotovost a ostražitost, což násobilo šance na přežití.

 

Detox
(Foto: Oficiální zdroj)


Jak konkrétně na to?

 

Metod, jak tělo detoxikovat, je celá řada. Některé stojí na očistných preparátech, jiné na masážích a jiné na striktní úpravě jídelníčku. Každému vyhovuje něco jiného a když vás jedna cesta neosloví, nevzdávejte myšlenku detoxu jako takovou a zkuste to jednoduše jinak. Vybrali jsme pro vás:

 

CESTA BYLINEK: Metoda řízené a kontrolované detoxikace


Tam, kde síly klasického lékařství končí, vzniká prostor pro holistické metody. Dr. Jonáš proto vyvinul metodu C.I.C. (Control Inner Cleansing), českým názvem řízená vnitřní očista. Tento psychosomatický přístup vidí jako příčinu potíží toxiny usazené v tkáních lidského těla a tyto postižené tkáně očišťuje. V centrech metody C.I.C. v Praze, Brně, Ostravě a Plzni pracují s čistě přírodními preparáty Joalis s obsahem bylinných extraktů. Technologie výroby začíná mercerací bylin, které se pro každý jednotlivý preparát kombinují do nejlepších variací s cílem získat nejvyšší účinek. V odborných centrech najdete zkušené terapeuty, s nimiž můžete po vyšetření odbornými přístroji konzultovat postup zacílený přímo na vaše obtíže.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nahraď ZLÉ potraviny DOBRÝMI
Mléko - škodí, nebo pomáhá?
4x10 potravin, které pomáhají spalovat tuk

 

CESTA TECHNOLOGIÍ: Biorezonanční a frekvenční terapie


Biorezonanční frekvenční terapie Bicom pomůže odhalit toxiny, viry, bakterie, plísně či zbytky kovů ve vašem těle a řízenou očistou postižených partií posílí váš organismus. "Biorezonance pomůže odhalit v těle bloky a zprůchodnit detoxikační cesty. Navíc dokážeme při úvodní analýze poznat, co nejvíce zatěžuje právě vás,“ přibližuje terapeutka Jana Peffková z Naturomed.

 

Harmonie těla
(Foto: oficiální zdroj)

 

CESTA MASÁŽÍ: Vsaďte na peeling i oleje

 

Výborné jsou ajurvédské masáže, které rozproudí lymfu. „Zvláště silnější lidé mají problém s oteklými dolními končetinami, což je výsledek toho, že lymfa nefunguje tak, jak by měla. Ajurvédská masáž lymfu znovu rozproudí a navíc pomáhá k celkové detoxikaci organismu,“ doporučuje Martin Pařízek, ředitel relaxačních center Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy Velké Karlovice. Očistné účinky mají také orientální masáže zvané hammam. Jejich součástí je peeling, který důkladně odstraní starou kůži. „Hammam tělo navíc stimuluje nejrůznějšími způsoby – od nervových zakončení při ošetření mýdlovými bublinkami přes střídání teplot vody, která při polévání tělo jakoby obemkne, až po zklidňující masáž a závěrečné vyživení kvalitními a příjemně vonícími oleji – použité na suchou pokožku nemají zdaleka takový efekt, jako na vlhké kůži, kdy se přes póry dostávají snadněji dovnitř,“ podotýká odborník.

 

CESTA ASIE: Objevte zelený čaj matcha

 

Zkuste kávu, colu nebo energetické nápoje na chvíli vynechat a jako zdroj okamžité energie se naučte pít matcha čaj. MatchaTea obsahuje kofein nazývaný v čaji thein a další látku podobnou kofeinu – theofylin, které vás rozhodně postaví na nohy. Věděli to již dávní samurajové. „Energii do těla dodávají postupně po dobu až 6ti hodin. Látky pomáhají oddalovat únavu a pocit vyčerpanosti. Oproti jiným stimulantům nemají vedlejší účinky. Člověka neprovází nervozita. Dostupné studie navíc prokázaly, že kvalitní japonský čaj obsahuje mnohem více antioxidantů než například káva,“ říká Patočka z MatchaTea.cz.

 

Smoothie - 10
(Foto: Archiv firem)


CESTA ŠŤÁV: Místo jídla pijte jen čerstvé šťávy

 

UGO Očista je devítidenní výživový program, kdy pomocí speciálního odlehčeného jídelníčku (a nápojového menu) napumpujete do těla dávku živin. Ty organismu umožní připravit se na náročný podzim a zimu, očistit se a doplnit energii. Proč čerstvé šťávy a smoothies? Ovocné a zeleninové šťávy a smoothies jsou jedinečné, protože v nich zůstává zachována většina živin, které se už do 15 minut dostávají k buňkám. Tělo tak dostává dávku energie, vitamínů a minerálů, ale nevyčerpává se trávením, které je náročný fyziologický proces. Očistu navíc provází mobilní aplikace, v níž najdete důležité detoxikační zásady a také podporu a motivaci na každý den, včetně meditačních cvičení, které sestavila uznávaná světová autorita v oblasti osobního rozvoje, zdravého životního stylu a celostní medicíny Deepak Chopra. Více info zjistíte na ugoocista.cz, kde je možné se až do 1. října do programu zaregistrovat.

 

CESTA AJURVÉDY: 9 dní ke zdraví

 

Ájurvédský devítidenní detox nepředstavuje žádná muka, při kterých bychom trpěli hlady, jen speciálně složenou stravu podle našeho typu (dóši). Jídla skládající se vždy z basmati rýže, luštěnin a tepelně upravené zeleniny slouží jako kartáč pro naše střeva a věřte, že vám za tuto očistu tělo poděkuje přívalem nové energie a celkovým pocitem odlehčení, čistoty. „Ideální je začít už tři dny před samotným detoxem, tzv. přípravnou fází, během které začneme pozvolna ubírat nevhodné potraviny a tak celkově odlehčíme (bezmasá strava, méně pečiva, žádná káva, alkohol, cukrovinky, atd.)“, vysvětluje ájurvédská terapeutka Tereza Lindauerová. Upravené jídlo se může jíst denně od 7 ráno do 19. hodiny večer. Pochopitelně je vhodné jídla obměňovat, abychom si za prvé pochutnali a za druhé to měli pestré. K pití se doporučuje zejména voda, ne však studená – ideální je deset minut povařit v hrnci na sporáku, slít do termosky a popíjet každou půl hodinu deci vody. Z čajů jsou vhodné bylinkové a ovocné čaje, pitta ocení mátový a váta s kaphou zázvorový čaj. Zakázané jsou čaje černé a zelené, káva, alkohol, limonády, ovocné šťávy, atd.


CESTA PRO VYTÍŽENÉ: Superjídlo Mana

 

Jestliže nemáte čas vařit si složitá jídla, chodit na masáže nebo terapie, ale něco pro své tělo udělat chcete, zkuste prášek nebo nápoj Mana. Jednoduše jím po určitou dobu nahradíte jakékoli jídlo a tělo bude mít čas odbourat vše, co ho tíží. Mana vás zasytí, obsahuje potřebný počet kalorií i všech živin, aby vaše tělo nestrádalo. Můžete ji mít v záloze, když nestíháte, místo abyste skončili na něčem nezdravém ve fast foodu. Jeden drink o objemu 330 ml obsahuje 400 kcal nutričně vybalancované energie, která pokryje 20 % vašich denních potřeb. Stačí protřepat, otevřít a vychutnat si přesnou porci jídla.0 hlasů
Vaše hodnocení