Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozhodla ses, že začneš hubnout? Nemusíš hladovět, stačí, když občas sáhneš po zázračných potravinách.

Úžasné potraviny, které ti zrychlí hubnutí

aktualizováno 31.01.2012, 00:00 | 31.01.2012, 00:00 | tej

Rozhodla ses, že začneš hubnout? Nemusíš hladovět, stačí, když občas sáhneš po zázračných potravinách.

Jsou potraviny, které obsahují obrovské množství cukru a jako dietní se jenom tváří. Vyšší obsah cukrů může obsahovat i ovoce a naopak potraviny, které cukr neobsahují, nemusí být hned dietní. Složek, po kterých si tělo vytváří zásoby je spoustu. Určitý podíl cukrů a tuků tvé tělo potřebuje stejně, jako vitamíny, ale chce to požívat s rozumem. Zde ti představíme potraviny, které ti s hubnutím pomohou snadno.

 

1. Chilli

 

Je nám jasné, že nemá každý rád pálivá jídla. Pro ty, které mají ústa „plechová“ máme dobrou zprávu – chilli pomáhá na hubnutí. Čím pálivější chilli papričky sníš, tím více se ti spálí tuků. Ptáš se, jak je to možné? Chilli obsahuje látku, která se nazývá kapsaicin, která výrazně zvyšuje rychlost metabolismu. Samozřejmě ti nepomůže, když budeš jíst pálivé od rána do večera. Pokud ho však doplníš do svého jídelníčku, uděláš jen dobře. Nejvhodnější alternativou je i pomeranč.

 

 

2. Grapefruit

 

S tímto ovocem to vyjde nastejno, jako u chilli. Ne každý má rád jeho chuť, což je docela škoda. Pokud si naservíruješ grapefruit na každý den (samozřejmě jen jeden, maximálně dva), zlepší se tvá šance na zhubnutí. Proč? Toto hořké ovoce obsahuje obrovské množství vitamínu C, které pomáhá spalovat tuky. Stejnou funkci obsahuje také citron, ale málokterá by ho dokázala sníst čerstvý.

 

3. Ananas

 

Ananasu se během hubnutí přikládá podstatně víc odměny, než je ve skutečnosti. Je sice pravda, že v malé míře pomáhá spalovat tuky, ale vzhledem k počtu kalorií je procento zanedbatelné. Je však pravda, že je během diety k nezaplacení. Pomáhá dělit bílkoviny, čímž budeš lépe trávit jídlo, obsahuje minimální množství cukrů a zasytí. Doporučuje se jíst zejména večer, pokud tě přepadne hlad.

 

 

4. Jogurt

 

Jogurt je další zázračnou potravinou, která pomáhá spalovat tuky. Samozřejmě nemluvíme o tučných čokoládových jogurtech, ale o těch nízkotučných, které obsahují vyšší podíl vápníku a bílkovin. Vyplatí se také shánět pravé jogurty a nejen náhražky, které za pár korun koupíš v obchoďáku. Pokud je navíc budeš konzumovat častěji, pomůže ti v dalších ohledech, jako je třeba lepší trávení.

 

5. Ryby a mořské plody

 

Většina ryb a mořských plodů obsahuje velké množství bílkovin, což pomáhá zvýšit rychlost metabolismu, takže se nebudou tvé tukové zásoby ukládat. Nejlepší rybou je například losos nebo pstruh, což jsou navíc velmi chutná jídla. Ryby určitě nesmaž na oleji, ale zvol dušení v páře, či jako přílohu k salátům a těstovinám.

 

6. Cereálie

 

Pokud sáhneš po cereáliích, které nejsou tepelně upravené ani pražené, pomůže ti to snížit tělesnou hmotnost. K ovesným vložkám přidej ještě sušené ovoce, ořechy a smíchej s nízkotučným mlékem nebo jogurtem a máš snídani hotovou. Cereálie navíc pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi.

 

 

7. Zelenina

 

Zelenina nemusí být jen nutným zlem jídelníčku. Pokud sáhneš třeba po brokolici, paprice nebo zelí, zhubneš daleko rychleji, než si myslíš. Brokolice obsahuje draslík, který odvádí nadbytečnou vodu, dále v ní najdeš vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty. Paprika obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů, což tě nejen zasytí, ale také osvěží. Zelí tě také zasytí hodně a navíc tě odvodní, což je během diety skvělé. Pokud ovšem sníš potraviny, které odvodňují, nezapomeň na větší přísun tekutin.

 

8. Další potraviny

 

Dalšími zázračnými potravinami, které ti pomohou při hubnutí jsou jablka, hroznové víno, rýže, fazole, olivový olej, celozrnné pečivo, polévka, pistácie, tvaroh a mnoho dalších.
 5 hlasů
Vaše hodnocení